Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!

Wszystkie wpisy, strona 42

Polskie Szlaki w Śląskim Wesołym Miasteczku

Tylko w tym tygodniu każdy Krajtroter może otrzymać 10% zniżki w Śląskim Wesołym Miasteczku w Chorzowie! Wystarczy przy zakupie biletu powiedzieć hasło "polskieszlaki.pl"! Akcja trwa w dniach od 8 lipca 2013 do 14 lipca 2013 włącznie Uwaga! W poniedziałek Śląskie Wesołe Miasteczko jest nieczynne! Szczegóły akcji   …
08 lipiec 2013 09:01

Zamek w Korzkwi

W południowej części Jury, jako pierwszy na Szlaku Orlich Gniazd od strony Krakowa, znajduje się zamek w Korzkwi - przykład jednej z nielicznych na Wyżynie odbydowanych średniowiecznych warowni. Co prawda prace nadal trwają, ale już można tu podziwiać piękną budowlę, a nawet odwiedzić zamkowe wnętrza. Polecamy na weekendowe jurajskie spacery!

28 czerwiec 2013 12:53

Najlepsze obiekty w Polsce wpisane na Listę UNESCO

Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO skupia najcenniejsze obiekty na świecie, przedstawiające unikatową wartość kulturową bądź przyrodniczą. Wśród nich jak dotąd znalazło się kilkanaście miejsc w Polsce, m.in. zamek w Malborku, Stare Miasto w Zamościu, Toruniu czy Puszcza Białowieska. Jako pierwsze na Listę trafiło w 1978 roku Stare Miasto w Krakowie. Oto subiektywna lista najlepszych polskich obiektów na Liście UNESCO.

06 czerwiec 2013 11:32

Quiz na niepogodę

Jako, że drugi już długi weekend majowy ma nie być łaskawy jeśli chodzi o słoneczko, proponujemy Wam wirtualne zwiedzanie Polski. Przygotowaliśmy grę - quiz Jak dobrze znasz atrakcje w Polsce? Polega na odgadywaniu konkretnych miejsc na podstawie zdjęć. Można wybrac stopień trudności i region. Każda gra składa się z 10 pytań, wynik podawany jest w procentach. Życzymy udanej zabawy! 🙂 …
29 maj 2013 12:39

Zamek Ogrodzieniec

Ogrodzieniec, a dokładniej Podzamcze to bardzo popularne miejsce na Jurze, z wieloma atrakcjami, które wyrastają tu jak grzyby po deszczu! Bezsprzecznie najwiekszą atrakcją Ogrodzieńca pozostaje jednak średniowieczny zamek, będący niegdyś fantastyczną rezydencją konkurującą swym pięknem nawet z Wawelem!

29 maj 2013 10:55

Zamek w Starych Tarnowicach

Kompleks Zamkowy w Starych Tarnowicach pięknieje z każdym dniem. Polecam spacer wśród tych wspaniałych budowli, oczywiście jak sama nazwa wskazuje, kompleks składa się z więcej budowli, niż tylko zamku. Poza Gospodą Wrochema i Hotelem, które stoją od dawna, powstał w tym sezonie potężny budynek, w którym mają odbywać się warsztaty rzemiosła. 

 

25 maj 2013 21:08

Wieliczka mniej znana

Wieliczka słynie nie tylko w Polsce, bo i na całym świecie z żup solnych czyli z Kopalni Soli, ale Wieliczka ma do zaoferowania wiele innych obiektów zabytkowych, również początkami sięgających XIII wieku! Zrekonstruowany Zamek Żupny, w którym od XIII wieku siedział żupnik - zarządca kopalni, kościół Św. Klemensa, który choć pochodzi z XIX wieku, to …
23 maj 2013 12:55

Skansen Ziemi Żywieckiej

W Ślemieniu w Beskidzie Małym, niedaleko Żywca powstał niedawno Park Etnograficzny Ziemi Żywieckiej - ciekawe miejsce pięknie położone, kiedyś ma tętnić życiem i pokazywać, jak dawniej ludzie żyli i pracowali w tym regionie. Najbliższe Święto w Skansenie to Dzień Dziecka.

 

12 maj 2013 14:48

Zagroda Żubrów w Pszczynie

Polecam na weekendowy spacer Zagrodę Żubrów w Pszczynie, położoną w przepięknym zabytkowym Parku pszczyńskim. W niedzielę bywa tłoczno, ale dzieci lubią taką atmosferę piknikową. Zagroda istnieje od kilku lat, ale ostatnimi czasy jeszcze się rozrosła. Zobaczyć tu można kilka osobników króla puszczy, a ponadto inne zwierzęta - daniele, łosia, kaczki czy pawie przechadzające …
12 maj 2013 14:34

Pszczyna piękna jak zwykle!

Pszczyna to jeden z ważniejszych hitów turystycznych na Śląsku, pięknie odnowiona Starówka, wspaniały pałac będący Muzeum Zamkowym, cudny okalający park i największa atrakcja dla dzieci - Pokazowa Zagroda Żubrów, w której nie tylko żubry można zobaczyć, ale wiele innych zwierzątek, m.in. przechadzające się pawie pomiędzy turystami. My akurat przejazdem odwiedziliśmy Psczynę w Majówkę i trafiliśmy na Festyn.

10 maj 2013 19:04

Wesołe Miasteczko w Chorzowie otwarte

Sezon turystyczny rozpoczął się na dobre. 28 kwietnia swe podwoje otwarło Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie z nową salą zabaw dla dzieci i wieloma atrakcjami! Ceny pozostały bez zmian, Miasteczko czynne jest codziennie prócz poniedziałków, od 10.00 do 19.00 lub 21.00. …
07 maj 2013 09:02

Bochnia z najstarszą kopalnią soli w Polsce!

Bochnia to ładne, urokliwe miasteczko w Małopolsce, na wschód od Krakowa i Wieliczki, z którą kiedyś tworzyła jedną ogromną kopalnię soli. Jako, że kopalnia w Bochni miała zostać zlikwidowana wszystkie zabytki przekazywano do Muzeum podziemnego w Wieliczce. Plany jednak się zmieniły i kopalnia w Bochni również została udostęniona dla turystów. Dziś zwiedzanie korytarzy znajdujących się na głębokości 300 m wgłąb ziemi, jest bardzo nietypowe, a przy tym nowoczesne, multimedialne. Takie połączenie nowego i starego! Samo miasto też jest ciekawe, przyciąga tu przepiękny kościół z okazałą fasadą i ogromną liczbą ołtarzy!

30 kwiecień 2013 12:27
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021