Zapraszamy Was serdecznie na 1. Urodziny Bajki Pana Kleksa w Katowicach - oczywiście wirtualne!
Wiecie, że czasy są trudne i wspierać turystykę trzeba, a tym bardziej, gdy wiąże się to z dobrą zabawą dla Was ❤️
A zabawy będzie tutaj moc, no i odrobina nauki, takiej dobrze pojętej, którą dzieci uwielbiają.
Przez 2 godziny na żywo, już w najbliższą sobotę, 28 listopada, w godzinach 17.00-19.00
Bilet rodzinny to tylko 24 zł, już teraz rezerwujcie czas i bilety, wszak to unikatowe wydarzenie i jestem przekonana, że Wasze dzieci będą zachwycone 🙂
Kochani, muszę się Wam pochwalić naszym nowym blogiem podróżniczym. To jest element Polskich Szlaków, ale jednak odrębny twór. Portal tworzymy już 15 lat i stał się nieco skomplikowany. Brakowało nam miejsca, gdzie możemy pokazać wszystkie nasze podróże szybko, łatwo i przyjemnie 🙂
Mam nadzieję, że nasz nowy blog właśnie taki będzie 😉 Jeszcze nie jest w pełni gotowy, ale chcieliśmy Wam już go pokazać. Wkrótce będzie też możliwość komentowania. Zapraszam, rozgośćcie się i czerpcie inspiracje do własnych podróży!
Czy wracając z podróży do domu lubicie jeszcze zajrzeć do ciekawych miejsc? Mnie zawsze ciągną perełki na trasie i tak trafiliśmy niedawno do drewnianego kościółka w Wojniczu, średniowiecznego zamku w Dębnie i ślicznego Pałacu Goetzów w Brzesku.
Zobacz naszą relację z tych wyjątkowych miejsc w Małopolsce, może i Ciebie zachęcę do zbaczania z trasy!
Zabieram Was dzisiaj do naszego rodzinnego miasta, w którym od kilku lat, wzorem wrocławskich krasnali, stają tarnogórscy Gwarkowie. Przeczytaj naszą relację i dowiedz się, skąd taki pomysł, ilu jest Gwarków w Tarnowskich Górach i gdzie można ich zobaczyć.
Najnowszy Gwarek stanie w Starych Tarnowicach już za kilka dni, 4 grudnia, podczas Barbórki - popularnego święta górniczego na Górnym Śląsku!
Kto zna to miejsce? Jest naprawdę magiczne, dlatego zachęcam, jak będziecie w okolicy, koniecznie tam pomaszerujcie, np. z popularnej Jaworzyny Krynickiej.
Widoki cudowne i jeszcze ten unikatowy Jurto Stan...
A tymczasem zobaczcie je w naszej filmowej opowieści 🙂
Jak co roku o tej porze, pracujemy nad kalendarzem 2021. Znajdą się w nim zdjęcia z naszych tegorocznych podróży, których, jak się okazuje było całkiem sporo i bardzo trudny wybór przed nami 🙂
Wraz z okładką to 13 pięknych i wyjątkowych miejsc, a chciałoby się pokazać dużo więcej! Jak Wam się podoba zajawka?
Przez 10 tygodni trwania Projektu Jurajskie Szlaki Jesienne odbyliśmy 9 wspaniałych podróży na naszą ulubioną Jurę Krakowsko-Częstochowską. Tylko 9, bo w jednym tygodniu zatrzymała nas kwarantanna i aż 9 w tych trudnych czasach.
Dodatkowo odbyliśmy w tym czasie 2 podróże bonusowe na Jurę w trakcie Juromanii - Święta Szlaku Orlich Gniazd, ale ich nie bierzemy pod uwagę w tym zestawieniu.
Dolina Bytomki, a właściwie jej fragment leżący w Bytomiu, został w ostatnich latach zrewitalizowany i dziś zaprasza turystów na spacery wśród stawów, na łonie natury z hałdami w tle 🙂 I my daliśmy się zaprosić i po raz pierwszy odwiedziliśmy to miejsce.
Zobacz naszą relację i filmowy przekaz o Dolinie Bytomki. Myślę, że i Tobie spodoba się ten nieoczywisty zakątek 🙂
Nasz ostatni, 10. już wypad jurajski tej jesieni to cudowna, rodzinna niedziela na szczycie Bramy Bolechowickiej, w głębi Doliny Bolechowickiej, ale także w klimatycznej i nieco mrocznej Dolinie Kluczwody.
Koniecznie zobacz naszą relację z tej podróży i filmową opowieść 🙂 Bardzo dziękujemy za towarzyszenie nam w projekcie Jurajskie Szlaki Jesienne 🙂
Spieszmy się zwiedzać muzea, tak szybko nam je zamkną... !!!
Cieszę się niezmiernie, że już 9. tydzień udaje nam się realizować projekt Jurajskie Szlaki Jesienne bez większych przeszkód, mimo trudnej sytuacji wokoło. Dzisiaj zapraszam Was do Srebrnego Miasta czyli Olkusza, ale i do jego pięknej, jurajskiej okolicy.
Odwiedziliśmy aż 9 obiektów, zobacz je w naszej relacji i filmowej opowieści, prosimy jak zawsze o łapki w górę 🙂
Moi mili, wspominałam Wam przy okazji naszej wizyty w studio TVP3 w Katowicach, że będzie jeszcze kilka felietonów z naszych podróży. I tak wybraliśmy się na rowerach do ciekawych atrakcji naszej gminy.
Towarzyszyła nam telewizja, żeby zachęcić do rodzinnych wypraw szersze grono. Program prowadziła przemiła Dominika Brzoza-Piprek. A ja ze swej strony pokażę Wam jeszcze zdjęcia, które pewnie niejednego z Was zachęcą do spacerów w plenerze 🙂
Nasze Jurajskie Szlaki Jesienne w tym tygodniu zaprowadziły nas rodzinnie do Małopolski, gdzie podziwialiśmy ratowany Zamek Tenczyn i malownicze ruiny pustelni w Czernej.
To wyjątkowe miejsca, które przypominają nam o tym, by szanować dziedzictwo. Zamek Tenczyn jest tego najlepszym przykładem, a czy i ruiny eremu w Dolinie Eliaszówki zostaną ocalone od zapomnienia? Zobacz naszą relację!