Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!

Wszystkie wpisy, strona 2

Pałac w Bytomiu Miechowicach i Matka Ewa

Bardzo podoba mi się historia pałacu w Bytomiu Miechowicach, a skoro już otwarł się po długim remoncie, warto zajrzeć i poznać ten fascynujący kawałek śląskiej historii, z mezaliansem i największym dziełem miłosierdzia w tej części Europy! Gorąco zapraszam Was na naszą opowieść o rodzie Wincklerów!

15 wrzesień 2021 11:33

Industriada pod Szybem Maciej w Zabrzu

Czy znacie już zrewitalizowany Szyb Maciej w Zabrzu? Jeśli nie, warto się tam wybrać, by zaznać nowoczesnej turystyki z przyjemnym zwiedzaniem i pyszną przygodą kulinarną. My jednak przede wszystkim zaznaliśmy tu uciech rodzinnego pikniku podczas tegorocznej Industriady. Zobacz naszą relację 🙂

14 wrzesień 2021 11:04

Silesia Race 2021 – jeszcze trwają zapisy!

Kochani, przypominamy, że do końca tygodnia trwają zapisy na super świetną imprezę - Silesia Race w powiecie będzińskim. Impreza odbędzie się 25 września 2021, a organizuje ją mój dobry kolega ze studiów, zapewniam, że będzie się działo. Jesteś ciekawy jak to wygląda? Zobacz zdjęcia z poprzednich imprez!
http://www.silesiarace.pl

13 wrzesień 2021 09:26

Industriada już jutro!

W najbliższą sobotę czyli 11 września 2021 odbędzie się już XII spotkanie na Szlaku Zabytków Techniki. Industriada, bo o niej mowa, to Święto tego Szlaku, które już na stałe wpisało się w kalendarium wydarzeń województwa śląskiego i łączy miłośników przemysłowych obiektów regionu. Już jutro industrialne serce Śląska zabije ponownie, a gdzie? W wielu miejscach na Szlaku, m.in w Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach, w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, w Starym Młynie w Żarkach, w Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie czy w Muzeum Chleba w Radzionkowie! Zachęcamy Was gorąco!
Program Industriady z obiektami zaznaczonymi na mapie znajdziesz tutaj!

10 wrzesień 2021 12:09

Park Miniatur Olszowa - fantastyczna miejscówka rodzinna

To był jeden z fajniejszych dni w tym sezonie, bez dwóch zdań, wybierzcie się sami, bo wg mnie porównując jakość zabawy w połączeniu z ceną to Park Miniatur Olszowa to zdecydowanie jedno z najlepszych miejsc rodzinnych, jakie odwiedziliśmy w tym roku. Bilet to jedynie 20 zł, rodzinny wychodzi jeszcze taniej, a dzieci do lat 3 wchodzą bezpłatnie. Dojazd jest bardzo łatwy autostradą A4. Czy jeszcze się zastanawiasz gdzie zabrać dzieci w następny wolny weekend? Zobacz naszą relację i film!

08 wrzesień 2021 14:40

Olsztyn i Olsztynek czyli Warmia i Mazury

Zapraszam Was dzisiaj moi mili na kolejną opowieść o Warmii i Mazurach, gdzie odwiedziliśmy stolicę regionu - urokliwy Olsztyn i bardzo klimatyczny Skansen w Olsztynku. Nie zabrakło też pysznych doznań kulinarnych, sami zobaczcie 🙂

Zapraszamy również na filmik ze skansenu

07 wrzesień 2021 11:16

Dni Karpia w Dolinie Baryczy

Na początku września 2021 rozpoczęły się tegoroczne Dni Karpia w Dolinie Baryczy. To już kolejna, 16. edycja tego barwnego i smacznego wydarzenia w magicznej Dolinie Karpia, leżącej na pograniczu Dolnego Śląska i Wielkopolski. Słynie z pysznych dań z lokalnych ryb tutaj hodowanych, czystej natury i cudnych krajobrazów. Doświadczysz tego najpełniej podczas licznych i zróżnicowanych wydarzeń Dni Karpia, które odbywają się co weekend, przez 11 jesiennych tygodni, od wrzenia do listopada.

06 wrzesień 2021 12:17

Wybieracie się na Juromanię?

17-19 września 2021 wybieramy się na naszą ukochaną Jurę, z okazji Juromanii. Będziemy w kilku miejscach, znanych nam, ale mam nadzieję, że znów nas czymś zaskoczą, jak to zwykle na Jurze bywa 🙂 Kto z Was się wybiera? Może kogoś spotkamy 🙂 

06 wrzesień 2021 12:00

Łódź - miasto inne niż wszystkie

Czy znacie dobrze Łódź? My już nie raz przemierzaliśmy łódzkie ulice w poszukiwaniu atrakcji i okazuje się, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, miłośnicy architektury, historii, wystaw muzealnych, ale też dobrej kuchni, nocnej rozrywki czy rodzinnej, dobrej zabawy. Zobacz nasz przewodnik po najlepszych atrakcjach Łodzi i tak jak my zakochaj się w tym mieście!

30 sierpień 2021 13:06

Łódź na weekend rodzinny

Łódź ze słynną Piotrkowską to niesamowite miasto, jedni je kochają, inni niekoniecznie, dla wszystkich wszakże ma ciekawą ofertę turystyczną, piękną architekturę, niecodzienny klimat i mnóstwo przeróżnych knajpek. Ja osobiście bardzo lubię Łódź i jej fabryczny, a dziś loftowy i nowoczesny charakter, ale tym razem mieliśmy się po prostu dobrze bawić z dziećmi, więc wybraliśmy Zoo, Ogród Botaniczny i dzień wcześniej Mandorię! Zobacz relację z naszego rodzinnego weekendu w Łodzi 🙂

27 sierpień 2021 13:14

Mandoria - Miasto Przygód nas porwało!

Mandoria w Rzgowie pod Łodzią to świetny park rodzinnej rozrywki, otwarty całkiem niedawno, bo w lipcu 2021 roku. Pod dachem, otwarty cały rok, zawsze piękny i gotowy na dobrą zabawę. Jesteście go ciekawi? Zobaczcie naszą relację, zapraszamy 🙂

26 sierpień 2021 10:23

Szlak Zamków Gotyckich Pomorza, Warmii i Mazur

Dajcie się porwać w podróż Szlakiem Zamków Gotyckich. Przejechaliśmy ponad 400 km i zobaczyliśmy 7 najpiękniejszych zamków Pomorza, Warmii i Mazur, powstałych w czasach średniowiecza, głównie dla Krzyżaków, a dziś dostępnych dla turystów. Chcemy Wam je pokazać, zapraszamy! 🙂

24 sierpień 2021 11:56
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021