Wszystkie wpisy, strona 2

Jedlina Zdrój i Szczawno Zdrój - czarujące dolnośląskie uzdrowiska

Dolny Śląsk jak zawsze był dla nas gościnny i niezwykle atrakcyjny. Tutaj co krok spotykasz coś ciekawego. Najpierw zgłębiliśmy czarujące uzdrowisko Charllotty, z jego licznymi atrakcjami czyli Jedlinę Zdrój. Później odwiedziliśmy ujmujące Szczawno Zdrój

O ile Jedlina to była dla nas nowinka, to po Szczawnie już spacerowaliśmy wcześniej, kiedy nasza starsza córka była w wieku Amelki. Piękne to uzdrowisko, ze śliczną zabudową. Nie zabrakło też gór - weszliśmy na wieże - na Borową oraz na Trójgarbie. Zobacz naszą relację 🙂

16 sierpień 2022 13:03

Dolny Śląsk - Zamek Grodno i Podziemne Miasto Osówka

Z ostatniej wyprawy na cudny Dolny Śląsk mamy tyle materiału, że będziemy Ci go dawkować 🙂 Dzisiaj chcę Ci opowiedzieć o dwóch niezwykłych miejscach, pełnych tajemnic, a nawet mroku. Zrobiły na nas ogromne wrażenie! Pierwsze z nich to Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim. To jeden z piękniejszych zamków na Dolnym Śląsku, gotycka warownia fantastycznie ulokowana pośród zielonych wzgórz. Ma też swoje mroczne strony, ale drugie miejsce kryje jeszcze mroczniejsze tajemnice. To Podziemne Miasto Osówka koło Głuszycy. Zobacz koniecznie naszą relację!

12 sierpień 2022 12:14

Hala Jaworowa, Kotarz i Chata Grabowa w Beskidzie Śląskim

Tę trasę w Beskidzie Śląskim, przez Halę Jaworową i Grabową planowaliśmy już dawno, ale się nie składało 🙂 Teraz, mimo upału, ruszyliśmy na szlak i nie żałujemy. Co prawda chcieliśmy jeszcze zdobyć Stary Groń, ale to w wersji "na lekko". Z całą ekipą to już z góry odpuściliśmy ten plan i faktycznie, byłby nie do wykonania. Na szczęście naszą zaplanowaną pętelkę o długości 11,5 km udało się zrealizować. Ledwo, ale poszło 😉 Zobacz całą relację 🙂

06 sierpień 2022 11:48

Stare i nowe atrakcje Starego Sącza

Czy wiesz, że Stary Sącz to jedno z najstarszych miast Polski? Założone w XIII wieku przez polskiego władcę Bolesława Wstydliwego i jego żonę Kingę - księżniczkę węgierską. Kinga, choć żyła w małżeństwie, ślubowała czystość i pozostała dziewicą do końca swych dni, które dopełniła po śmierci męża w klasztorze klarysek w Starym Sączu. Sama go założyła w 1280 roku. Dzisiaj szczególnie chcę Ci pokazać jednak dużo nowsze atrakcje Starego Sącza, powstałe na łonie natury. Pierwszą jest Leśne Molo  na Miejskiej Górze, niemal w samym centrum miasta, druga zaś to Bobrowisko - kładki na rozlewiskach, widłach Popradu i Dunajca.

02 sierpień 2022 17:47

Miasteczko Galicyjskie i Skansen w Nowym Sączu - nasza tegoroczna Top Atrakcja!

Czy pamiętacie, że całkowicie unikatowe Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu zostało tegoroczną Top Atrakcją? Chętnie więc wstąpiliśmy tam, będąc w okolicy. Jak ja lubię to fantastyczne miejsce! Miasteczko Galicyjskie dostępne jest przez cały rok bezpłatnie, tylko na wejście do domów trzeba kupić bilet. Na miejscu czeka Gospoda z lokalnym, swojskim jadłem oraz kawiarnia. Ale nie tylko jedzeniem człowiek żyje. Wizyta w miasteczku to też strawa dla duszy i piękna podróż w przeszłość. Zabudowa rodem z XIX-wiecznego miasteczka z terenu Galicji chwyta za serce.

01 sierpień 2022 13:09

Festiwal Smaków Dawnych w legendarnym grodzie Stara Baśń

Niedaleko Nowego Sącza znaleźliśmy miejsce niezwykłe, pełne pasji i wyobraźni. To zbudowany całkiem niedawno "Zamek Stara Baśń" w niewielkim Grybowie. Powstał na kanwie średniowiecznych opowieści, to rekonstrukcja średniowiecznego grodu warownego założonego w trakcie najazdów tatarsko – mongolskich. Przeżyliśmy tu bardzo ciekawy, klimatyczny i smakowity Festiwal Smaków Dawnych, zobaczcie sami 🙂

28 lipiec 2022 14:09

Sławków - kładki nad bagnami i inne atrakcje miasta

Coś nowego na Jurze? Chętnie wiosną wyskoczyliśmy zobaczyć te kładki nad bagnami w Sławkowie, ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy całego miasteczka przy okazji sobie nie odświeżyli. Znajdziesz tu kilka naprawdę unikatowych atrakcji. Zobacz je z nami 🙂 

Ruiny zamku, cudna Austeria, niestety obecnie pusta, bardzo ciekawe muzeum, spacer nad rzeką, stary kirkut czy najstarsza w mieście kapliczka...

20 lipiec 2022 13:14

Łódź jakiej nie znacie. Z glampingiem, zwierzętami i na zielono

Czy lubimy odkrywać nowe? No jasne! A można zobaczyć coś zupełnie nowego w miejscu, które na pozór znamy. Tak pokazała nam się Łódź, kojarzona z ceglaną architekturą, wielkimi fabrykami i ciekawymi loftami. Nie powiem, osobiście to miasto takim bardzo lubię, ale dziś pokażemy Wam zupełnie inną Łódź - zieloną i rodzinną. Wśród zwierząt, ale z luksusem! Zobacz naszą relację!

14 lipiec 2022 15:29

Mikołajki - serce Mazur!

Mikołajki - fantastyczna miejscówka na Mazurach, leżąca w samym ich sercu, na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. To najpopularniejszy i najpiękniejszy szlak żeglugowy w Polsce, a Mikołajki to polska stolica żeglarstwa. 

I nie ma w tym nic dziwnego, wszak leży nad samym Jeziorem Mikołajskim, a dodatkowo rozlewa się tutaj Jezioro Tałty, Łuknajno, Bełdany i wielka sława - Jezioro Śniardwy. To największe jezioro w Polsce już nazwą magnetyzuje, ale warto zobaczyć je na własne oczy. Zobacz najlepsze atrakcje Mikołajek!

08 lipiec 2022 19:57

Gołdap - piękne miasto z najczystszym powietrzem w Polsce, cudnie położone wśród zielonych wzgórz Mazur Garbatych!

Na samym krańcu Polski, w jej północno-wschodnim narożniku, gdzie zaczyna się Europa, skryła się Gołdap. Nadzwyczaj tu spokojnie. I choć to Mazury, to nie zobaczysz tutaj tylu jezior, co w sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. W Gołdapi i jej okolicach niewielkie jeziora wkomponowane są malowniczo w soczyście zieloną, pagórkowatą scenerię.

Gołdap to jedyne na Mazurach uzdrowisko - wyjątkowe miejsce dla turystów i kuracjuszy. Znajdziesz tu najczystsze powietrze w całej Polsce i białe bogactwo - wody mineralne i lecznicze. W części uzdrowiskowej Gołdapi czekają czwarte co do wielkości Tężnie Solankowe w Polsce! Działają od 2012 roku. A co zobaczysz w Gołdapi i jej okolicach? Sprawdź w naszym najnowszym przewodniku 🙂

06 lipiec 2022 21:05

Magiczny Rezerwat Łężczok

Czy lubicie odwiedzać magiczne miejsca? A kiedy jest jeszcze wcześnie rano i nie ma nikogo poza Wami i możecie cieszyć się tą chwilą do woli? Tak przywitał nas ostatnio Łężczok pod Raciborzem, w Krainie Górnej Odry. Wczesnym rankiem prawdziwie magiczny, rozkrzyczany ptactwem wodnym. Odludny, choć za rogiem sporego miasta.

Tutejsze stawy założyli jeszcze Cystersi w średniowieczu i od tamtej pory zachwycają swym pięknem. Zachowały dziki charakter, bo Cystersi żyli prawdziwie w duchu eko, pozwalając naturze trwać bez skazy i uszczerbku. A dziś to miejsce jest nadal naturalne, dzięki utworzeniu tu rezerwatu.

Na całkiem niedużym obszarze, możesz tu spotkać ponad 100 gatunków ptaków lęgowych, w tym rzadkie i cenne okazy jak bielik, kaczka podgorzałka czy hełmiatka. Łabędzi spotkasz tu mnóstwo, a i czaple potrafią się pięknie pokazać. Obserwację ułatwiają punkty widokowe - platforma z molo nad stawem Salm Duży i bardziej ukryta w lesie wieża widokowa nad stawem Babiczak Północny.

30 czerwiec 2022 12:13

Największa podniebna strefa wodna w Polsce w Energylandii - lubimy!

Czy w wakacje dzieciom należy się zabawa i frajda? No jasne! No więc mają, a my tylko tak troszkę przy okazji 😉 😉 😉
Do Energylandii jeździmy co roku. Bo ją lubimy, a ponadto ciągle jest tutaj coś nowego i jest tak ogromna, że ciągle nie dotarliśmy jeszcze do wszystkich atrakcji, jakie nas interesują 🙂 No i ta pozytywna energia, jaka wyzwala się w tym miejscu. Zobacz jak było tym razem, na otwarciu mega zjeżdżalni do basenu Bamboo Bay i koła młyńskiego Wonder Wheel!

29 czerwiec 2022 11:13
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022