Wszystkie wpisy, strona 1

Kreta - najlepsze atrakcje na cudowne, greckie wakacje!

Na 25 wspólnych lat wybraliśmy się, właściwie pierwszy raz w życiu na wypasione wakacje. Zawsze marzyłam o Grecji, więc nie mogło być inaczej. Największa grecka wyspa - Kreta - niemal południowy kraniec Europy. Dla nas totalna egzotyka. Fantastyczne miejsce na wakacje z urzekającymi wprost, niebiańskimi plażami.

Mimo plażowania i restowych wakacji, udało nam się oczywiście też pozwiedzać. Zobacz najpiękniejsze miejsca na Krecie, jakie udało nam się odwiedzić. Pokażemy Ci 10 takich perełek, a dodatkowo wymieniam 3 warte odwiedzenia miejsca, do których nie dotarliśmy, a jest po co! Ponadto wiele cennych wskazówek i porad. Łapcie nasz przewodnik po cudnej Krecie!

19 maj 2022 14:13

Co zabrać na wycieczkę w góry?

Słoneczna pogoda, kwitnąca w każdym zakątku przyroda oraz wysokie temperatury zachęcają do wyprawy na górskie szlaki. Warto jednak pamiętać, że każda podróż zaczyna się od odpowiedniego przygotowania. Co zatem zabrać na wycieczkę, aby zapewnić sobie, a także najbliższym, pełen komfort i bezpieczeństwo?

Polska oferuje mnóstwo atrakcyjnych kierunków, w które co roku wybierają się miłośnicy wszelkich górskich wędrówek. Początkujący i podróżujący z całą rodziną mogą wybrać łatwe trasy, idealne na jednodniowe wyprawy. Doświadczeni turyści mają do dyspozycji trudniejsze szlaki, podczas których można urządzić biwak lub odpocząć w jednym z dobrze przygotowanych schronisk.

18 maj 2022 12:46

Żywiec - historyczne miasto otoczone górami, z których najsłynniejszy jest Grojec!

W Majówkę wybraliśmy się na spokojny spacerek po licznych atrakcjach pięknego Żywca, które nagromadziły się wokół Rynku. Najsłynniejszy jest zamek z Muzeum Miejskim oraz Konkatedra z udostępnioną, wysoką wieżą widokową. Koniecznie przejdź też przez cudny park zamkowy. Polecam również wyjść poza mury, na malowniczy wał nad Jeziorem Żywieckim i piknikowy, widokowy Grojec. Zobacz naszą relację 🙂

06 maj 2022 10:33

Otwarcie Orientarium w łódzkim Zoo

Dzisiaj, 29 kwietnia 2022 odbyło się wielkie otwarcie Orientarium w łódzkim Zoo. Długo na to czekaliśmy, ale wreszcie jest i zachwyca turystów. Jest naprawdę mega, choć tania wycieczka to nie będzie. Zobaczcie naszą relację 🙂

Poniżej jest nasza filmowa relacja 

29 kwiecień 2022 19:09

Szlak Kwitnącej Magnolii w Cieszynie - jeszcze warto pojechać

Cieszyn to cudowne miasto, a na przełomie kwietnia i maja zachwyca szczególnie, za sprawą licznie kwitnących tu magnolii. Koniecznie chcieliśmy odwiedzić Cieszyn w tym czasie. Oczywiście przełaziliśmy cały Cieszyn i wkrótce pokażemy Wam przewodnik z tego miasta, ale dziś zapraszam głównie na Szlak Magnolii, bo te wkrótce przekwitną, a jeszcze wciąż niesamowicie cieszą oko.

28 kwiecień 2022 17:43

Pierwsza dziesiątka w Gali Twórców 2022!

Kochani, dzięki Wam się udało! Chcemy się z Wami podzielić radosną wieścią, że dostaliśmy się do pierwszej dziesiątki w Gali Twórców Influencers LIVE Awards i tym samym przeszliśmy do ostatniego - trzeciego etapu, już bez głosowania 😉

Dziękujemy Wam serdecznie, bez Was nie byłoby to możliwe, a to daje nam mega powera do dalszych działań. To miło wiedzieć, że nie robimy tego tylko dla siebie ! Dostaliśmy ponad 1660 głosów ! No i mamy fajny prezent na dzisiejszą rocznicę ślubu, już 19-tą. Buziaki 🙂

26 kwiecień 2022 20:49

Szlak Zamków Gotyckich

Szlak Zamków Gotyckich na północy Polski to niezwykle popularny i cenny szlak turystyczny, obejmujący gotyckie zamki Warmii, Mazur, Kociewia, Powiśla i Kaszub. Wśród kilkunastu obiektów znajdują się budowle krzyżackie, biskupie i kapitulne. Te najważniejsze to: Zamek w Malborku, Zamek Gniew, Zamek w Kwidzynie, Zamek w Nidzicy, Zamek w Olsztynie, twierdza w Lidzbarku Warmińskim, Kętrzynie czy w Rynie. Możesz o nich przeczytać wiele ciekawych informacji, ale dopiero przemierzanie tego szlaku przeniesie Cię w świat średniowiecznej kultury i tradycji. Wchodząc na zamki poczujesz ich klimat i znacznie łatwiej wyobrazisz sobie realia życia tamtych lat. 

Pamiętaj też, że atrakcjami na szlaku nie są jedynie średniowieczne mury i komnaty, ale również liczne imprezy organizowane w zamkowych podwojach. Są to turnieje rycerskie, koncerty muzyki dawnej, pokazy rzemiosła i barwne kiermasze oraz jarmarki. To wszystko sprawia, że z łatwością wkroczysz do czasów krzyżaków, rycerzy i dam dworu. Szlak jest samochodowy, bo zajmuje spory teren, kilkuset kilometrów. Warto przemierzać go i poznawać kolejne obiekty, będące trwałym śladem wielkiego niegdyś bogactwa Krzyżaków i znakomitego kunsztu budownictwa. Zobacz więcej na temat Szlaku Zamków Gotyckich 🙂

25 kwiecień 2022 10:52

Szlak Orlich Gniazd

Porywamy Was dziś na Szlak Orlich Gniazd - nasze ulubione miejsce w Polsce! To znakowany na czerwono, najpopularniejszy szlak na Jurze, przebiegający z Częstochowy (Stary Rynek) do Krakowa (osiedle Krowodrza Górka). Liczy ponad 163 km!

Na szczególną uwagę zasługują tu właśnie orle gniazda - gotyckie, warowne budowle, przysiadłe na masywach skalnych, m.in.: Zamek Ogrodzieniec, Zamek w Ojcowie, zamek Pieskowa Skała, zamek Rabsztyn, ruiny zamku Bydlin, zamek Pilcza w Smoleniu, słynny ostaniec Okiennik Wielki, zamek Bąkowiec w Morsku, moją ulubioną Górę Zborów, bratnie zamki w Mirowie i Bobolicach czy Zamek w Olsztynie. Dawniej broniły Małopolski przed Śląskiem, aż popadły w ruinę, najczęściej podczas potopu szwedzkiego. 

Zobacz więcej szczegółów na temat Szlaku i zamków jurajskich 🙂

25 kwiecień 2022 10:35

Piękny pałac Pławniowice nad uroczym zalewem

Zapraszamy na naszą poświąteczną, pierwszą w tym roku prawdziwie wiosenną wycieczkę do Pławniowic. Czeka tu piękny pałac Ballestremów z XIX wieku oraz urocze Jezioro, będące tak naprawdę zalewem. Miejsce jest pełne uroku i o tej porze całkowicie puste i zaciszne. W parku koło Pałacu kwitną teraz ślicznie krzewy - forsycje, azalie i magnolia. Wstęp do parku i pałacu jest płatny. Zobacz naszą relację i film 🙂

20 kwiecień 2022 20:10

Polskie Szlaki w Influencers LIVE Wrocław

Kochani mamy prośbę 🙂
Bierzemy udział w konkursie Gala Twórców 2022 - Influencers LIVE Wrocław, kategoria Podróże
Będzie nam niezwykle miło, jeśli nas wesprzecie
Link do głosowania: https://influencerslive.pl/t/polskieszlaki-pl/

Głosowanie jest bardzo proste i szybkie - wystarczy jeden klik!
Z góry dziękujemy i ciepło Was ściskamy 🙂

20 kwiecień 2022 08:53

Wiosna budzi się w Mosznej

Wiosna budzi się w parku w Mosznej, a czy wiesz, że w maju i czerwcu rozkwitną tu z całą mocą azalie i rododendrony. Z tego słynie to miejsce, czy Wy też nie możecie się doczekać? Takie cudne azalie znaleźliśmy w Mosznej, prócz tych niskich są też wielkie, kwitnące krzewy azalii. No ale Moszna słynie też z cudnego pałacu wyglądającego niczym zamek z bajki

Na zdjęciu nie widać najpiękniejszego skrzydła neogotyckiego wybudowanego dla hrabiego Franza Huberta von Tiele-Wincklera, za to widać neobarokowe skrzydło dla służby. A czy wiesz, że 15 osób rodziny hrabiego obsługiwało 150 osób służby ?! To pokazuje rozmach, jaki tutaj panował. A zobaczysz go we wnętrzach, które można zwiedzać indywidualnie albo z przewodnikiem.

13 kwiecień 2022 11:56

Kawa na zamku Rabsztyn :)

Kto ma ochotę na pyszną kawę i ciacho? Od wtorku do niedzieli w zamku Rabsztyn, w piwnicach dawnego pałacu zaprasza kawiarnia, można tu wypić kawę na tarasie, z widokiem na ruinki, Super sprawa 🙂 

Rabsztyn leży nieopodal Olkusza, na szczycie wapiennego wzgórza. Okazałe ruiny są śladem pięknej niegdyś, królewskiej, średniowiecznej warowni, która powstała jeszcze w XIII wieku. Z czasem ten gotycki zamek rozrósł się w ogromny kompleks złożony z najstarszego zamku górnego, średniego, dolnego i renesansowego pałacu z przełomu XVI i XVII wieku.

Obecnie zamek jest pięknie zrewitalizowany i z pomysłem przygotowany dla turystów, którzy są tu mile widziani przez cały rok (zimą tylko w weekendy). Zapach kawy szybko przyciągnął na zamek wielu turystów. A co oznacza nazwa Rabsztyn? To z niemieckiego Rabenstein, co daje nam po przetłumaczeniu Kruczą Skałę.

11 kwiecień 2022 09:43
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022