Wokół turystyki, strona 32

Poznaj Bytom nieznany!

Rzadko odwiedza się Bytom w celach turystycznych, a może czas to zmienić. Polecam dziś jedną z dzielnic - Miechowice, w której kryją się ciekawe zabytki. Warto się pospieszyć, bo czas jednego z nich kończy się nieubłaganie...

Mowa o ruinach pałacu w Miechowicach. Właściwie zobaczyć można już tylko oficynę pałacową, a i ona wali się dosłownie na naszych oczach. To, co jednak pozostało, świadczy o wspaniałości dawnego kompleksu i żal, że nikt nie ratuje tego zabytku!

Budowlę otacza wspaniały zabytkowy z park z przepięknym platanem stojącym tuż przy zamku. Poza pałacem warto w Miechowicach zobaczyć monumentany kościół Św. Krzyża i niewielki, ale  cudny kościół ewangelicki. Tutejszy Szlak Matki Ewy kryje tez inne zabytki...

10 grudzień 2012 11:39

Ruszaj na zimowy spacer!

Piękna zima za oknem, dlatego zachęcamy Was do zimowych spacerów z zaczerwienionymi policzkami. Takie wędrówki w słoneczku i mrozie sprawią, że poczujecie się bardziej radośni!

Dziś polecamy Park w Świerklańcu - wspaniałe miejsce na spacery o każdej porze roku. Ten historyczny park leży pomiędzy Tarnowskimi Górami a Piekarami, przy głównej drodze w miejscowości Świerklaniec. Latem bywa tu bardzo tłoczno, ale zimą z pewnością nie będzie problemu z parkingiem.

W parku można zobaczyć Pałac Kawalera i zabytkowy kościółek oraz zabytkowe rzeźby - są to pozostałości po wspaniałej rezydencji, jaka stała tu niegdyś, właśności możnego rodu Henkel von Donnersmarck. Niezwykły pałac, który był centralnym punktem posiadłości nazywany był Małym Wersalem i urodą mu nie ustępował.

07 grudzień 2012 09:16
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022