Wokół turystyki, strona 31

Naj... Częstochowy

Dziś rozpoczyna się konklawe, więc galeria po Bożemu. Jasna Góra - wspaniały kompleks religijno-historyczny - największy ośrodek kultu Maryjnego w Polsce. Polecam odwiedzić go rankiem, kiedy tłumy nie przewalają się przez to Święte miejsce i można je w ciszy kontemplować. Poza Jasną Górą inne najciekawe świątynie w Częstochowie.

12 marzec 2013 16:42

Na skałki do Olsztyna

Jurajski Olsztyn to miejsce wyjątkowe, mnogość atrakcji, ciekawe legendy, wspaniały krajobraz i wiele sposobów na czynny wypoczynek. Nie sposób nie pokochać tego miejsca! A turystów wita 7-metrowy Anioł - dzieło miejscowego artysty z pasją - Pana Jana Wewióra, którego serdecznie pozdrawiamy.

08 marzec 2013 16:01

Dolina Bolechowicka

Jedna z popularniejszych Dolinek Krakowskich w zimowej aurze, prócz słynnej Bramy Bolechowickiej galeria skrywa też pałac w Bolechowicach, kościół w Bolechowicach oraz dwór w Karniowicach.

20 luty 2013 08:40

Ojcowski Park Narodowy

Przepiękny Ojcowski Park Narodowy zachwyca wiosną, latem, na pewno jesienią... ale sprawdziliśmy, jest też urokliwy zimą, nawet w najgorszej pogodzie 🙂 Polecam ten wspaniały zakątek.

Więcej o Ojcowskim Parku Narodowym

16 luty 2013 07:52

Kalety Zielona - magiczny zakątek

Nieco na północ od Tarnowskich Gór znajduje się niewielka miejscowość - Kalety, gdzie wśród lasów zagubił się piękny Zalew Zielona - atrakcyjny dla turystów nie tylko latem. Nad samym zalewem stoi zabytkowy pałac myśliwski Donnersmarcków z połowy XIX wieku, który służył słynnemu Guido Henckel von Donnersmarck podczas licznych polowań. Zalew składa się z dwóch stawów o czystej wodzie, zarybionych, z łabędziami i innym ptactwem i co ciekawe - z bobrami, które licznie budują tu swe żeremie. Wokół zalewu prowadzi trasa Zielona Pętla o długości 9 km, którą można przemierzać rowerem, na nartach czy z kijkami nordic walking. 

22 styczeń 2013 08:47

Wisła atrakcyjna cały rok

Dziś o Wiśle będzie się mówiło na całym świecie, gdyż odbywa się tu pierwszy w historii skoczni w Malince puchar w skokach narciarskich. W związku z tym kilka zdjęć pięknej Wisły, która przyciąga turystównie tylko zimą.

09 styczeń 2013 11:21

Świąteczne Tarnowskie Góry

W okresie świątecznym nasze miasta pięknieją, a szczególnie ładnie wyglądają wówczas wieczorem, kiedy w ciemności światełka mienią się kolorami. Oto kilka zdjęć nocnych z Tarnowskich Gór, nowym oświetleniem choinki i Ratusza.

03 styczeń 2013 08:21

Szopka w Chorzowskim Zoo

Śląskie Zoo w Chorzowie od kilku już lat organizuje u siebie niewielką szopkę Bożonarodzeniową, ze Świętą Rodziną i żywymi zwierzątkami.

W tym roku wybraliśmy się po raz pierwszy do Zoo zimą, tymbardziej, że jest fajna okazja, bo do 6 stycznia trwa promocja na bilety, wszyscy w tym czasie płacą tylko po 3 zł za wejście na teren Zoo, które jest czynne od 9.00 do zmroku (w Sylwestra nieczynne).

31 grudzień 2012 10:51

Wesołych Świąt

21 grudzień 2012 09:10

Panewniki i Szopka Bożonarodzeniowa

W dzielnicy Katowic - Panewnikach stoi przepiękna monumentalna bazylika Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP, na ulicy Panewnickiej 76. W okresie Bożonarodzeniowym kościół bardzo licznie odwiedzany jest przez wiernych i turystów, gdyż w prezbiterium bazyliki powstaje wówczas ogromna szopka, a w ogrodach za kościołem zwiedzić też można ruchomy żłóbek i żywą szopkę. Polecam Panewniki w Bożonarodzeniowy Czas...

18 grudzień 2012 13:01

Chochołów nie tylko po drodze

Zakopane coraz tłoczniejsze, zakopianka również, a ja, trochę w opozycji - polecam Chochołów! Kto był, wie o czym piszę - wspaniały zakątek, jakby zatrzymany w czasie, w swej tradycji, góralskim folklorze i prostocie płynącej z serca.

Widoki z Chochołowa przednie, a i sama miejscowość cudna, drewniane chaty niczym chochoły stoją nad drogą witając turystów. Zobacz to na własne oczy.

13 grudzień 2012 10:16
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022