Wokół turystyki, strona 30

Skansen Ziemi Żywieckiej

W Ślemieniu w Beskidzie Małym, niedaleko Żywca powstał niedawno Park Etnograficzny Ziemi Żywieckiej - ciekawe miejsce pięknie położone, kiedyś ma tętnić życiem i pokazywać, jak dawniej ludzie żyli i pracowali w tym regionie. Najbliższe Święto w Skansenie to Dzień Dziecka.

 

12 maj 2013 14:48

Zagroda Żubrów w Pszczynie

Polecam na weekendowy spacer Zagrodę Żubrów w Pszczynie, położoną w przepięknym zabytkowym Parku pszczyńskim. W niedzielę bywa tłoczno, ale dzieci lubią taką atmosferę piknikową. Zagroda istnieje od kilku lat, ale ostatnimi czasy jeszcze się rozrosła. Zobaczyć tu można kilka osobników króla puszczy, a ponadto inne zwierzęta - daniele, łosia, kaczki czy pawie przechadzające …
12 maj 2013 14:34

Pszczyna piękna jak zwykle!

Pszczyna to jeden z ważniejszych hitów turystycznych na Śląsku, pięknie odnowiona Starówka, wspaniały pałac będący Muzeum Zamkowym, cudny okalający park i największa atrakcja dla dzieci - Pokazowa Zagroda Żubrów, w której nie tylko żubry można zobaczyć, ale wiele innych zwierzątek, m.in. przechadzające się pawie pomiędzy turystami. My akurat przejazdem odwiedziliśmy Psczynę w Majówkę i trafiliśmy na Festyn.

10 maj 2013 19:04

Wesołe Miasteczko w Chorzowie otwarte

Sezon turystyczny rozpoczął się na dobre. 28 kwietnia swe podwoje otwarło Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie z nową salą zabaw dla dzieci i wieloma atrakcjami! Ceny pozostały bez zmian, Miasteczko czynne jest codziennie prócz poniedziałków, od 10.00 do 19.00 lub 21.00. …
07 maj 2013 09:02

Bochnia z najstarszą kopalnią soli w Polsce!

Bochnia to ładne, urokliwe miasteczko w Małopolsce, na wschód od Krakowa i Wieliczki, z którą kiedyś tworzyła jedną ogromną kopalnię soli. Jako, że kopalnia w Bochni miała zostać zlikwidowana wszystkie zabytki przekazywano do Muzeum podziemnego w Wieliczce. Plany jednak się zmieniły i kopalnia w Bochni również została udostęniona dla turystów. Dziś zwiedzanie korytarzy znajdujących się na głębokości 300 m wgłąb ziemi, jest bardzo nietypowe, a przy tym nowoczesne, multimedialne. Takie połączenie nowego i starego! Samo miasto też jest ciekawe, przyciąga tu przepiękny kościół z okazałą fasadą i ogromną liczbą ołtarzy!

30 kwiecień 2013 12:27

Wiosna na Pogorii

Pogoria to kompleks kilku fantastycznych zbiorników wodnych w Dąbrowie Górniczej. Mimo bliskości przemysłu, to idelane miejsce na rodzinną rekreację i wypoczynek na łonie natury. Nawet teraz, gdy jeszcze sezon na letniskowe wykorzystanie jezior nie rozpoczął się, to miejsce żyje! Pełno tu ścieżek rowerowych, na których szusują rowerzyści, rolkowcy i miłośnicy nordic walking. Są też przystanie ze sprzętem wodnym, np. na Pogorii III, w wielu miejscach można też spotkać wędkarzy. Pogoria to wspaniałe miejsce na spokojny relaks w pięknych okolicznościach przyrody, obszar jest na tyle duży, że każdy znajdzie tu idealne miejsce dla siebie.

Blisko stąd również do Zbiornika Przeczycko-Siewierskiego i niezliczonych atrakcji Jury Krakowsko-Częstochowskiej!

28 kwiecień 2013 09:30

Infografika Ojcowski Park Narodowy

Ojcowski Park Narodowy to perełka Jury Krakowsko-Czestochowskiej. Znajdziesz tu wszystko. Rwącą rzekę, piękne skałki, z których Jura słynie, jaskinie a nawet zamki Kazimierza Wielkiego.

26 kwiecień 2013 09:43

Ojcowski Park Narodowy w pigułce

Nie wiesz gdzie pojechać na weekend? Wyrusz do przecudnego Ojcowa. Chcemy Wam pomóc dotrzeć do najciekawszych miejsc, dlatego stworzyliśmy infografikę Ojcowski Park Narodowy z cennymi informacjami turystycznymi.  Znajdziesz na niej mapę OPNu, opisy atrakcji, przebieg szlaków oraz informacje o parkingach i liczbę odziwedzjących ten Park Narodowy. …
25 kwiecień 2013 11:41

Przepiękny Nowy Wiśnicz - perła baroku

Nowy Wiśnicz to zaskakująco piękna miejscowość na Ziemi Krakowskiej, leżąca nieco na południe od Bochni. Każdy zakątek Nowego Wiśnicza zachwyca pięknymi obiektami. Choć zamek jest perłą znaną w całej Polsce, myli się ten, kto uważa, że tylko on jest tu godzien uwagi. Ciekawy Rynek z okazałym Ratuszem to główny plac, który rozpoczyna to, co tutaj najważniejsze. Zaraz za Rynkiem wznosi się kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - cudna Bazylika z plebanią przypominającą zamek. Już z tego miejsca doskonale widać zamek, stojący na wzgórzu, rozległy i fantastyczny z zewnątrz, ciekawy też w środku.

22 kwiecień 2013 10:57

Siewierz znany i nieznany

Siewierz to historyczne miasto o długim rodowodzie, na zachodnim krańcu Jury, przy trasie na Częstochowę. Wszyscy znają zamek biskupi w Siewierzu, a raczej jego ruiny, wielu zna Rynek z siewierskimi pannami w formie ciekawej fontanny. Nie każdy jednak wie, że w Siewierzu znajduje się najstarszy zabytek województwa śląskiego! Romański kościółek stojący na ulicy Cmentarnej, otoczony cmentarzem (2 km od centrum), to niezwykle ciekawy obiekt, pamiętający XII wiek. Dawniej, przed lokacją, to tutaj rozwinął się Siewierz, ale najazd Tatarów spowodował przeniesienie osady w bardziej obronne miejsce, na bagniska w zakolu rzeki.

17 kwiecień 2013 20:06

Zamek Ogrodzieniec się modernizuje!

Imponujący zamek Ogrodzieniec w Podzamczu otworzy swe podwoje dla turystów 15 kwietnia 2013 roku. Przedłużającą się zimę wykorzystuje na prace modernizacyjne w zamkowej infrastrukturze. W ramach prac na zamku powstanie nowa trasa zwiedzania - pętla umożliwiająca  jednokierunkowe zwiedzanie obiektu, by uniknąć zatorów. Nowa trasa umożliwi zobaczenie miejsc dotychczas wyłączonych ze zwiedzania, np. skarbca. Pojawią …
05 kwiecień 2013 20:34

Wesołych Świąt

29 marzec 2013 12:18
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022