Wokół turystyki, strona 2

Przewodnik po atrakcjach Jury

Kochani, dziś dla Was się mocno napracowałam i zaktualizowałam nasz przewodnik po Jurze i jej atrakcjach. Toż to prawdziwa książka wyszła z tego! Bierzcie i dzielcie się, na pewno przyda się podczas jesiennych wojaży po cudnej Jurze! Zobaczcie 20 najlepszych atrakcji Jury - best of the best, a ponadto dużo więcej atrakcji pogrupowanych tematycznie. Do tego propozycje spacerów zaznaczone na mapie, wskazówki, gdzie zjeść i spać i wiele innych ciekawostek. I choć to frazes, w naszym przewodniku naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie!

24 wrzesień 2021 20:54

Rodzinne Opolskie – zabawa i rekreacja

Opolskie to fantastyczne miejsce na rodzinny wypoczynek, nie tylko oferuje bardzo zróżnicowane obiekty, ale w zdecydowanej większości nie są jeszcze na tyle popularne, by utrudniało to ich zwiedzanie. Pozwolą Ci się nacieszyć świetną rodzinną zabawą, bez tłumów i kolejek, a przy tym poznać naprawdę unikalne atrakcje, jak prawdziwy wygasły wulkan, ręcznie wykonane roboty – transformersy czy autentyczne wykopaliska paleontologiczne i skamieniałe szkielety pradinozaurów sprzed ponad 250 mln lat. Zobacz, jak wiele familijnych miejscówek oferuje to niewielkie województwo!

23 wrzesień 2021 11:48

Zapraszamy w ten weekend na Juromanię!

To już dziś! W piątek 17 września rozpoczyna się na naszej Jurze Juromania - święto Szlaku Orlich Gniazd. Przez cały weekend czeka na Ciebie kilkadziesiąt wydarzeń w kilkudziesięciu miejscach na całej Jurze, zarówno w części śląskiej, jak i małopolskiej. Będzie się działo, m.in. na zamkach: Ogrodzieniec, Rabsztyn, Pilcza w Smoleniu, w Siewierzu, ale również na skałkach, np. na Górze Zborów, w muzeach, np. w Starym Młynie w Żarkach i, co może nieco dziwić, także przy sanktuariach, np. na Jasnej Górze czy w Leśniowie! Jako patron medialny Juromanii serdecznie Was zapraszamy, może się gdzieś spotkamy! 🙂

Aktualny plan wydarzeń znajdziesz na oficjalnej stronie Juromanii: https://www.juromania.pl/

17 wrzesień 2021 10:16

Silesia Race 2021 – jeszcze trwają zapisy!

Kochani, przypominamy, że do końca tygodnia trwają zapisy na super świetną imprezę - Silesia Race w powiecie będzińskim. Impreza odbędzie się 25 września 2021, a organizuje ją mój dobry kolega ze studiów, zapewniam, że będzie się działo. Jesteś ciekawy jak to wygląda? Zobacz zdjęcia z poprzednich imprez!
http://www.silesiarace.pl

13 wrzesień 2021 09:26

Industriada już jutro!

W najbliższą sobotę czyli 11 września 2021 odbędzie się już XII spotkanie na Szlaku Zabytków Techniki. Industriada, bo o niej mowa, to Święto tego Szlaku, które już na stałe wpisało się w kalendarium wydarzeń województwa śląskiego i łączy miłośników przemysłowych obiektów regionu. Już jutro industrialne serce Śląska zabije ponownie, a gdzie? W wielu miejscach na Szlaku, m.in w Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach, w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, w Starym Młynie w Żarkach, w Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie czy w Muzeum Chleba w Radzionkowie! Zachęcamy Was gorąco!
Program Industriady z obiektami zaznaczonymi na mapie znajdziesz tutaj!

10 wrzesień 2021 12:09

Dni Karpia w Dolinie Baryczy

Na początku września 2021 rozpoczęły się tegoroczne Dni Karpia w Dolinie Baryczy. To już kolejna, 16. edycja tego barwnego i smacznego wydarzenia w magicznej Dolinie Karpia, leżącej na pograniczu Dolnego Śląska i Wielkopolski. Słynie z pysznych dań z lokalnych ryb tutaj hodowanych, czystej natury i cudnych krajobrazów. Doświadczysz tego najpełniej podczas licznych i zróżnicowanych wydarzeń Dni Karpia, które odbywają się co weekend, przez 11 jesiennych tygodni, od wrzenia do listopada.

06 wrzesień 2021 12:17

Wybieracie się na Juromanię?

17-19 września 2021 wybieramy się na naszą ukochaną Jurę, z okazji Juromanii. Będziemy w kilku miejscach, znanych nam, ale mam nadzieję, że znów nas czymś zaskoczą, jak to zwykle na Jurze bywa 🙂 Kto z Was się wybiera? Może kogoś spotkamy 🙂 

06 wrzesień 2021 12:00

Łódź - miasto inne niż wszystkie

Czy znacie dobrze Łódź? My już nie raz przemierzaliśmy łódzkie ulice w poszukiwaniu atrakcji i okazuje się, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, miłośnicy architektury, historii, wystaw muzealnych, ale też dobrej kuchni, nocnej rozrywki czy rodzinnej, dobrej zabawy. Zobacz nasz przewodnik po najlepszych atrakcjach Łodzi i tak jak my zakochaj się w tym mieście!

30 sierpień 2021 13:06

Rekordowy lipiec Polskich Szlaków!

Kochani, po ciężkim, covidowym roku 2020, przyszedł rekordowy dla nas rok 2021! W samym tylko lipcu odwiedziło nasz portal ponad 1,3 mln Osób i mieliśmy 3 mln odsłon, były dni, gdzie odwiedziło nas ponad 70 000 Osób, to tak jakby jednego dnia przyszły do nas całe nasze Tarnowskie Góry i jeszcze więcej 🙂
Wow, to dzięki Wam, jesteśmy pod wrażeniem, to dla nas wielka nagroda za pracę, która rodzi się z pasji 
Dzięki wielkie, że jesteście z nami, że czytacie, lubicie i inspirujecie się ! 🙂

02 sierpień 2021 13:05

Silesia Race 2021 – powiat będziński

Jako Patron medialny zapraszamy Was serdecznie na kolejną edycję zawodów na orientację - Silesia Race 2021 – powiat będziński, która odbędzie się 25 września 2021 r. Właśnie rozpoczęły się zapisy i przez kilka dni obowiązywać będzie najniższe wpisowe z możliwych! Każdy znajdzie tu wariant dla siebie, spróbuj swych sił, a na pewno dopadnie Cię świetna zabawa i przygoda! 🙂

Zawody na orientację w czterech formułach

Sportowa gra miejska10 - 15 km, kategorie: rodzinna i "dorosła"

  • Trasa piesza25 i 50 km - Puchar Polski w Pieszych Maratonach na Orientację
  • Trasa rowerowa50 km i 100 km
  • Rajd przygodowyOPEN - 60 km i PROFI - 150 km

Dokładna charakterystyka tras i inne informacje praktyczne znajdziecie na stronie wydarzenia 

02 sierpień 2021 10:05

Nowe atrakcje w Zakopanem!

Polecamy nowoczesne i rodzinne atrakcje w Zakopanem, w którym trudno się nudzić, nawet podczas deszczu 🙂 To jedyny w Europie i najwyższy na świecie zjazd ze skoczni narciarskiej, niewiarygodny Iluzja Park, Myszogród z tysiącem żywych myszek, kolorowa i gwarna Papugarnia, Góralski Ślizg pod Gubałówką oraz zmodernizowany Podwodny Świat. Poznaj je wszystkie 🙂

26 lipiec 2021 20:57

U Słowian i Wikingów na Wolinie

Może Was to zdziwi, ale nasz wyjazd nad morze, na wyspę Wolin, zainspirowany był właśnie tym miejscem. To Skansen Słowian i Wikingów w Wolinie przyciągnął nas w ten rejon Bałtyku. Nie zawiedliśmy się, miejsce jest tak klimatyczne, że niełatwo znaleźć podobne w całej Polsce. Przenosi do około X wieku i daje mocne wyobrażenie o dawnym życiu ludzi na tych terenach. Sami zobaczcie!

20 lipiec 2021 10:17
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022