Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie

Trasy rowerowe na Śląsku. Gdzie jechać z Katowic?

Komentarze 0
2016-11-05 21:44:46
Dziś chciałem pokazać Wam kilka fajnych miejsc, jakie można zobaczyć zaledwie 20-30 kilometrów od Katowic. Miejsc pozbawionych śląskiego hałasu, kurzu, pełne ciekawych miejsc, zielonych lasów, parków i jezior. Rewelacyjne miejsca w woj. śląskim, które idealne są na nie tylko na jednodniowy wypad rowerowy, ale także każdy inny. Jako początek trasy wybrałem Katowice, skąd już po 10 kilometrach znalazłem się w szczerym lesie, gdzie jedyne odglosy jakie było słychać to odgłosy zwierząt, wiatru i kół sunących co jakiś czas z naprzeciwka innych rowerzystów. Mijając Giszowiec, czyli najbardziej zieloną dzielnicę Katowic jadę dalej, w stronę najdalej wysuniętego na mojej trasie na południe punktu - Zbiornika Dziećkowice. ezioro niesłychanie ciekawe, bo leżące na terytorium Imielina (2/3) i Chełma Śląskiego (1/3), a noszące nazwę miejscowości Mysłowic – Dziećkowice, z którymi nie ma nic wspólnego. Zbiornik, a właściwie jego niecka powstała na skutek wydobycia piasku na potrzeby jednej z kopalń w Sosnowcu. Rewelacyjne miejsce. Spokojne, idealne na wypoczynek. W lato, w ciepłe dni przybywa tutaj nawet do 5000 amatorów kąpieli. Dalszy ciąg trasy prowadził już w kierunku północnym. Początkowo, przez Imielin wsiami i polami, następnie już przez główną atrakcję na całej trasie - Lasy Murckowskie, a dokładniej rezerwat murckowski, będący pozostałością dawnej Puszczy Śląskiej. Jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju na Śląsku. Nie znajdzie się piękniejszego lasu. Mi się przynajmniej nie udało. Jako zwieńczenie wyjazdu wjeżdżam na Hałdę Murcki, z której roztacza się rewelacyjny widok na Śląsk, a dokładniej okoliczne lasy. Bardzo polecam. Trasa nie jest trudna, bez problemu każdy, kto choć trochę jeździ rowerem da radę.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zobacz najciekawsze wpisy na naszym blogu

Najpiękniejsze zamki w Polsce. Top 15

Najpiękniejsze zamki w Polsce - słyszę tę frazę i już mnie elektryzuje. A Was? Czy znajdzie się tutaj osoba, która nie lubi zamków? Szczerze wątpię. To jedne z najczęściej i najchętniej odwiedzanych atrakcji w Polsce - świadkowie historii, ale i zarazem piękne budowle, zachwycające swą architekturą.

01 marzec 2021 13:20

Gdzie na Majówkę? Pomysły na jednodniówki w różnych częściach Polski

Majówka to ten moment w roku, kiedy każdy chce gdzieś wyskoczyć, wyrwać się z miasta i zaznać trochę przygody w terenie. Rok 2021 jest trudny, pogoda nam średnio dopisuje, a i pandemia nadal owocuje obostrzeniami, ale niech to nie będą powody, dla których zostaniecie w domu. Przygotowaliśmy kilkanaście ciekawych pomysłów na jednodniowe wycieczki, w różnych częściach Polski, żeby niemal każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wśród nich są też miejscówki nadające się wspaniale dla rodzin z małymi dziećmi, bo wiadomo, że dzieci tym chętniej spędzają czas na łonie natury, a i ich rodzice nie chcą czuć się odizolowani. Wiemy to dobrze z doświadczenia 🙂

29 kwiecień 2021 13:17

Najpiękniejsze miasta w Polsce. Top 10

Miast w Polsce jest bardzo wiele, nawet już tych określanych mianem pięknych. Jedne są większe, inne mniejsze, bardziej lub mniej urokliwe. Sporo z nich zasługuje na uwagę turystów, ale tutaj chcę Wam przedstawić krótki ranking 10. najpiękniejszych polskich miast, toteż trudny miałam wybór. Jak zawsze jest to więc całkowicie subiektywna lista, oparta na naszych realnych doświadczeniach, bo każde z tych miast odwiedziliśmy przynajmniej jeden raz i to z noclegiem.

05 marzec 2021 09:25
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021