Szlaki turystyczne w Białymstoku

Komentarze 0
2012-07-18 11:15:14

Białystok oferuje turystom wiele ciekawych szlaków turystycznych biegnących po najciekawszych zakątkach okolicy. Zapraszamy na wycieczkę po urokliwym miasteczku północno-wschodniej Polski, stolicy tańca, wielu smaków i Kultur oraz Zielonych Płuc Polski.

Szlak esperanto i wielu kultur
Wycieczka szlakiem esperanto i wielu kultur z pewnością przybliży ducha wielokulturowego miasta, gdzie przyszedł na świat twórca esperanto – uniwersalnego języka porozumienia.
Poszczególne atrakcje zlokalizowane są obok siebie w ścisłym centrum miasta. Podczas spaceru można zobaczyć:
- Imponującą katedrę, składającą się ze Starego Kościoła Farnego i Bazyliki Mniejszej, która w rzeczywistości jest od niego większa,
- Miejsce, w którym stał dom rodzinny Ludwika Zamenhofa,
- Ulicę, którą spacerował młody Ludwik i popiersie twórcy esperanto,
- Główną Cerkiew Białegostoku – sobór św. Mikołaja,
- Miejsce, gdzie stała Wielka Synagoga – największa bożnica przedwojennego Białegostoku.
Białostocki szlak kulinarny
Białostocki szlak kulinarny jest inicjatywą Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Zainaugurowany w październiku 2010 roku, jest drugim w Polsce - po Gdyni - miejskim szlakiem kulinarnym.
Szlak tworzą 32 restauracje, które w większości zlokalizowane są w centrum miasta! Restauracje tworzące szlak są różnorodne. Są wśród nich zarówno te serwujące kuchnię regionalną i polską, a także europejską i światową. Wszystkie lokale są autorskimi pomysłami na świetną kuchnię i niepowtarzalny wystrój, a ich właścicieli łączy jedna idea - fascynacja kulinariami!
W ramach Białostockiego szlaku kulinarnego odbywają się warsztaty kulinarne
w restauracjach, konkursy gastronomiczne, a dla członków Klubu białostockiego smakosza - w restauracjach szlakowych czekają zniżki i gratisy!
Aby swobodnie poruszać się po Szlaku powstała mapka-informator, którą można otrzymać w restauracjach szlaku oraz pobrać w wersji pdf. z naszej strony!
Zapraszamy na wycieczkę po urokliwym miasteczku północno-wschodniej Polski, stolicy tańca, wielu smaków i Kultur oraz Zielonych Płuc Polski.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Dowiedz się więcej o miejscach z artykułu

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zobacz najciekawsze wpisy na naszym blogu

Jesienne Szlaki Jurajskie - podsumowanie. Top 5 Największe pozytywne zaskoczenia

Przez 10 tygodni trwania Projektu Jurajskie Szlaki Jesienne odbyliśmy 9 wspaniałych podróży na naszą ulubioną Jurę Krakowsko-Częstochowską. Tylko 9, bo w jednym tygodniu zatrzymała nas kwarantanna i aż 9 w tych trudnych czasach. 

Dodatkowo odbyliśmy w tym czasie 2 podróże bonusowe na Jurę w trakcie Juromanii - Święta Szlaku Orlich Gniazd, ale ich nie bierzemy pod uwagę w tym zestawieniu.

2020-11-18 13:45:22

Nasz kalendarz 2021

Jak co roku o tej porze, pracujemy nad kalendarzem 2021. Znajdą się w nim zdjęcia z naszych tegorocznych podróży, których, jak się okazuje było całkiem sporo i bardzo trudny wybór przed nami 🙂

Wraz z okładką to 13 pięknych i wyjątkowych miejsc, a chciałoby się pokazać dużo więcej! Jak Wam się podoba zajawka?

2020-11-19 13:19:50

Tarnów Top 5 - zobacz nasz najnowszy film!

W zeszłym tygodniu pracowaliśmy nad relacjami z cudnego Tarnowa, a teraz zapraszamy na nasz film, który pokazuje to, co najbardziej nas w tym mieście zauroczyło 🙂

Tarnów Top 5 to najpiękniejsze atrakcje miasta, zobacz je koniecznie, a dodatkowo będę bardzo wdzięczna za Wasze łapki w górę i subskrypcje. To dla nas wielka motywacja do dalszych działań 🙂 Ślicznie dziękuję! 🙂

2020-10-21 13:32:01
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021