Świdnica i jej cenne zabytki

Komentarze 0
2012-06-20 06:53:16

Odwiedzając Dolny Śląsk warto zatrzymać się na dłużej w Świdnicy – historycznym mieście o ponad 750-letniej tradycji i wielu cennych zabytkach. Świdnica położona jest w sercu Europy, zaledwie 50 km od stolicy Dolnego Śląska - Wrocławia. Zachowana w doskonałym stanie po II wojnie światowej starówka sprawia, że Świdnica jest jednym z najcenniejszych zabytkowych miast Polski.

Świdnica, jako stolica dawnego Księstwa Świdnicko-Jaworskiego, leżała na najważniejszych Śląskich szlakach handlowych, a ważone tutaj piwo było słynne w całej Europie.

Dziś Świdnica jest nowoczesnym, a przy tym przyjaznym dla mieszkańców i turystów miastem. Wyróżnia ją zabytkowa, zwarta zabudowa i zachowany w niezmienionym stanie od średniowiecza układ urbanistyczny Rynku. Kolorowe kamieniczki zdobiące serce miasta, rzeźbione fontanny, nastrojowe iluminacje i odbudowana po 45 latach wieża ratuszowa tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca.

Najciekawszą atrakcją miasta jest pochodzący z XVII wieku Kościół Pokoju pw. Św. Trójcy – największa drewniana świątynia Europy. Budowla, jako szczególnie cenne świadectwo historii, została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Będąc w Świdnicy nie sposób również nie zauważyć górującej nad miastem, 103-metrowej wieży Katedry Świdnickiej. Monumentalna budowla, zbudowana w stylu gotyckim, zachwyca zwiedzających swym ogromem i charakterystycznym wystrojem reprezentującym mieszaninę stylów.

Wszystkie najciekawsze zakątki Świdnicy prezentuje specjalnie przygotowana dla turystów Trasa Książęca, sygnowana marką „Citywalk”. Audioprzewodnik wypożyczony z Centrum Informacji Turystycznej w Rynku, dostępny w 4 wersjach językowych, pozwala samodzielnie zaplanować zwiedzanie i dostosuje się do potrzeb każdego turysty.

Świdnica to również miasto kultury i ciekawych wydarzeń, nierzadko znanych w skali ogólnopolskiej. Podczas wiosennych i letnich miesięcy turyści i mieszkańcy miasta uczestniczą w Festiwalu Reżyserii Filmowej, koncertach plenerowych w ramach Dni Świdnicy, Festiwalu Teatru Otwartego i koncertach instrumentalnych podczas Międzynarodowego Festiwalu Bachowskiego.

Po nowe wrażenia przyjedź do Świdnicy!

www.um.swidnica.pl

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Dowiedz się więcej o miejscach z artykułu

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zobacz najciekawsze wpisy na naszym blogu

Jesienne Szlaki Jurajskie - podsumowanie. Top 5 Największe pozytywne zaskoczenia

Przez 10 tygodni trwania Projektu Jurajskie Szlaki Jesienne odbyliśmy 9 wspaniałych podróży na naszą ulubioną Jurę Krakowsko-Częstochowską. Tylko 9, bo w jednym tygodniu zatrzymała nas kwarantanna i aż 9 w tych trudnych czasach. 

Dodatkowo odbyliśmy w tym czasie 2 podróże bonusowe na Jurę w trakcie Juromanii - Święta Szlaku Orlich Gniazd, ale ich nie bierzemy pod uwagę w tym zestawieniu.

2020-11-18 13:45:22

Nasz kalendarz 2021

Jak co roku o tej porze, pracujemy nad kalendarzem 2021. Znajdą się w nim zdjęcia z naszych tegorocznych podróży, których, jak się okazuje było całkiem sporo i bardzo trudny wybór przed nami 🙂

Wraz z okładką to 13 pięknych i wyjątkowych miejsc, a chciałoby się pokazać dużo więcej! Jak Wam się podoba zajawka?

2020-11-19 13:19:50

Tarnów Top 5 - zobacz nasz najnowszy film!

W zeszłym tygodniu pracowaliśmy nad relacjami z cudnego Tarnowa, a teraz zapraszamy na nasz film, który pokazuje to, co najbardziej nas w tym mieście zauroczyło 🙂

Tarnów Top 5 to najpiękniejsze atrakcje miasta, zobacz je koniecznie, a dodatkowo będę bardzo wdzięczna za Wasze łapki w górę i subskrypcje. To dla nas wielka motywacja do dalszych działań 🙂 Ślicznie dziękuję! 🙂

2020-10-21 13:32:01
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021