Ogólnopolski Festiwal Questingu w Bałtowie zaczyna się wkrótce!

Komentarze 0
2021-07-13 07:49:09

Jako Patron Medialny gorąco zapraszamy Was w dniach 16-18 lipca 2021 roku do Bałtowa na 1. edycję Festiwalu Quesitngu. Przez 3 dni Bałtowski Kompleks Turystyczny i jego okolica zmieni się w arenę ogromnej gry terenowej!

Czym jest questing?

Questing to forma turystyki z zagadkami, która zyskuje sobie coraz większe grono miłośników. Opiera się on na bardzo prostych zasadach i polega na przejściu nieoznakowanej w terenie trasy, by na jej końcu odnaleźć symboliczny skarb. Drogę w questingu wyznaczają nam zagadki i rebusy, napotykane w terenie. Do nas należy znaleźć na nie odpowiedź, również w terenie 🙂 Może to być napis na starej kapliczce, zegar na wieży czy konar starego drzewa. Dobry questowicz musi mieć oczy i uszy szeroko otwarte. Kto jest najlepszym poszukiwaczem skarbów? Dowiemy się już niebawem podczas zawodów questingowych.

Festiwal Questingu: 3 dni zabawy z gwiazdami

Na 3 dni Bałtowski Kompleks Turystyczny zmieni się w przestrzeń do największej gry terenowej w Polsce! Festiwal podzielony będzie na 4 strefy tematyczne.

W strefie grywalizacji rodziny lub grupy przyjaciół czyli po prostu questowicze rywalizować będą podczas zawodów questingowych. Ich zadaniem będzie poprawne i jak najszybsze przejście 10 questów. Na to zadanie przewidziano aż 3 dni. Ich rywalizację zwieńczy w niedzielę uroczysta ceremonia rozdania atrakcyjnych nagród. Zmagania obserwować będą rodziny zawodników i turyści odwiedzający Bałtowski Kompleks Turystyczny. 

Ponieważ liczba questowiczów ze względów organizacyjnych jest ograniczona, zachęcamy do wcześniejszego zgłaszania woli uczestniczenia w zabawie, przez wypełnienie stosownego formularza znajdującego się na stronie wydarzenia https://festiwalquestingu.juraparkbaltow.pl/strefa-grywalizacji/ Jeżeli tylko będą wolne miejsca można będzie zgłosić swój udział w biurze organizatora w dniu wydarzenia.

W strefie konferencyjno-warsztatowej rządzić będzie questing i inne formy aktywnego wypoczynku. Goście Festiwalu dowiedzą się, na czym polega turystyka z zagadkami i spotkają ludzi, dla których aktywność to więcej niż styl życia. Interaktywne warsztaty poprowadzą: himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum Piotr Pustelnik; polski taternik, alpinista i himalaista, instruktor i przewodnik górski Ryszard Pawłowski oraz 6-krotny rekordzista Guinnessa - Krystian Herba.

Koncerty

W piątek i w sobotę aktywna będzie strefa muzyki. Zespoły prezentujące się na scenie w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym rozkręcą imprezę dla wszystkich questowiczów, ich rodzin i turystów.

Piątek
19:30 – Schizofrenia
20:15 – Zombi Country
21:00 – Witek Muzyk Ulicy

Sobota
19:30 – Tom Holder
20:30 – Dr Misio

W strefie wystawienniczej uczestnicy festiwalu znajdą inspiracje na aktywne podróże – nie tylko questowe i nie tylko po woj. świętokrzyskim. Na stoiskach będzie można zapoznać się z ofertą różnych zakątków Polski – województwa pomorskiego, lubuskiego, warmińsko – mazurskiego, małopolskiego, mazowieckiego, czy podkarpackiego.

Miejsce wydarzenia: Bałtowski Kompleks Turystyczny
Data wydarzenia: 16 - 18 lipca 2021
Strona internetowa wydarzenia: https://festiwalquestingu.juraparkbaltow.pl/program/

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Dowiedz się więcej o miejscach z artykułu

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zobacz najciekawsze wpisy na naszym blogu

Znamy Top Atrakcje 2021!

Kochani, zakończył się tegoroczny plebiscyt Top Atrakcje i znamy już Zwycięzców. Jest ich 8 i już teraz są to niezaprzeczalne hity turystyczne tego lata. Największym zaskoczeniem rankingu jest województwo opolskie, które kryje aż trzech Zwycięzców, poznajcie Top Atrakcje 2021!

21 czerwiec 2021 09:52

Atrakcje dla dzieci - pomysły na Dzień Dziecka i nie tylko!

Dzisiaj Dzień Dziecka i zarazem niemal początek długiego weekendu, a czemu by nie wybrać się po rodzinną przygodę? W okolicy bliższej, a może nawet dalszej? Dzieci uwielbiają rodzinne pikniki i zabawę w parkach rozrywki. Zobacz nasze pomysły, zainspiruj się i zrób dziecku frajdę. Jestem przekonana, że i Tobie się spodoba 🙂

01 czerwiec 2021 13:21

Ogólnopolski Festiwal Questingu w Bałtowie zaczyna się wkrótce!

Jako Patron Medialny gorąco zapraszamy Was w dniach 16-18 lipca 2021 roku do Bałtowa na 1. edycję Festiwalu Quesitngu. Przez 3 dni Bałtowski Kompleks Turystyczny i jego okolica zmieni się w arenę ogromnej gry terenowej!

13 lipiec 2021 07:49
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021