Atrakcje dla dzieci - pomysły na Dzień Dziecka i nie tylko!

Jura Park Krasiejów
Jura Park Krasiejów
Komentarze 1
2021-06-01 13:21:04

Dzisiaj Dzień Dziecka i zarazem niemal początek długiego weekendu, a czemu by nie wybrać się po rodzinną przygodę? W okolicy bliższej, a może nawet dalszej? Dzieci uwielbiają rodzinne pikniki i zabawę w parkach rozrywki. Zobacz nasze pomysły, zainspiruj się i zrób dziecku frajdę. Jestem przekonana, że i Tobie się spodoba 🙂

Na wstępie wszystkim dzieciom i tym, którzy wciąż odnajdują w sobie dziecko, życzymy Wszystkiego Najlepszego! W tym roku kalendarz pozwoli nam wydłużyć Dzień Dziecka o długi weekend, dlatego przedstawiamy Ci 10 fajnych miejscówek, gdzie Twoje dziecko będzie się świetnie bawić! Najpierw je wymienię, a potem krótko opiszę. Po więcej szczegółów i informacje praktyczne sięgnij pod wskazane linki (nazwy atrakcji). Na koniec podsyłam Wam linka, gdzie znajdziecie w naszym portalu o wiele więcej ciekawych atrakcji dla dzieci, również niepłatnych!

Atrakcje bezpłatne:

Jura Park Krasiejów
Jura Park Krasiejów

JuraPark Krasiejów

Co powiesz na największy dinopark w Europie? Na dużym terenie zobaczyć można setki dinozaurów naturalnej wielkości, a niektóre mają nawet 60 metrów długości - to robi wrażenie! Park w Krasiejowie to wspaniałe połączenie nauki i zabawy, bo po spacerze wśród prehistorycznych stworów Twoje dziecko pobawi się na placu zabaw. Jeżeli tego mało to naprzeciw dinoparku jest Muzeum Nauki i Ewolucji Człowieka (osobno płatne).

Jura Park Krasiejów
Jura Park Krasiejów
Jura Park Krasiejów
Jura Park Krasiejów

Bałtowski Kompleks Turystyczny

Tutaj jeden dzień może okazać się zbyt krótki - tyle tutaj atrakcji! To prawdziwy raj dla całej rodziny. Czego tutaj nie znajdziesz... Jest park dinozaurów, zwierzyniec, ba nawet dwa, park miniatur, sabatówka no i place zabaw dla najmłodszych i trochę starszych. Nam najbardziej podobało się safari amerykańskim school busem.

Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny

Magiczne Ogrody w Janowcu

Jeżeli uwielbiasz baśniowe klimaty to tutaj odkryjesz raj! Robanki, Bulwiaki, Drzewce i Krasnoludy - te wszystkie magiczne stwory mają tutaj swój dom. Magiczne Ogrody to niezwykle barwna kraina, która pobudza zmysły i wyobraźnię. Oczywiście Twoje dziecko zabawi się na licznych placach zabaw. Polecamy również mosty w koronach drzew - 400 metrowy spacer, który zapada w pamięć!

Magiczne Ogrody
Magiczne Ogrody

Park Przygód i Atrakcji w Wilkowicach

Jeżeli Twoje dzieci lubią obcować ze zwierzętami, będą zauroczone tym miejscem. To taki wielki wspaniały ogród ze zwierzętami i atrakcjami dla dzieci. W zwierzyńcu spotkasz głównie zwierzęta roślinożerne (jelenie, sarny, lamy, osły itp.), a na placu zabaw bez przeszkód możesz rozłożyć kocyk i odpocząć na pikniku. Fantastyczna jest też plaża z leżakami - oby tylko słońce dopisało!

Park w Wilkowicach
Park w Wilkowicach
Park w Wilkowicach
Park w Wilkowicach

Średniowieczna Osada Górnicza w Złotym Stoku

Życie bez smartfona, telewizora, a nawet prądu? Też może być ciekawe! Tutaj cofniesz się w czasie do średniowiecza by poznać pomysłowość ówczesnych ludzi. Zobaczysz tutaj m.in. ogromne maszyny, gdzie silnik jest zastąpiony ludzkimi nogami, ba nawet sam uruchomisz ten ogromny kierat 🙂 Fantastyczne miejsce, pokazujące zaradność naszych pradziadów!

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

Uwielbiacie dzikie ptaki? Trudno je spotkać na wolności, a tutaj są na wyciągnięcie ręki (dosłownie) i w dodatku popisują się swoimi umiejętnościami łowieckimi na specjalnych pokazach! To trzeba zobaczyć! Jednak w parku są nie tylko ptaki, ale również wspaniałe jelenie, sarny a nawet żubry. Niektóre będą Ci jeść prosto z ręki! Super miejscówka.

Leśny Park Niespodzianek
Leśny Park Niespodzianek

Energylandia w Zatorze

Największy i najnowocześniejszy park rozrywki w Polsce! Tutaj odkryjesz prawdziwe znaczenie słów "Szalona zabawa" 🙂 W kilku strefach znajdziesz ponad 70 atrakcji dla osób w każdym wieku i odpornych na różne poziomy strachu, bo przejażdżka Hyperionem czy Abyssusem nie jest dla lękliwych ludzi 🙂 Na szczęście są też atrakcje dla młodszych pociech. Nam najbardziej przypadła do gustu strefa wodna.

Energylandia
Energylandia
Energylandia
Energylandia

Alpakarnia Poczesna

Głaskałeś kiedyś alpakę? Jeżeli spróbujesz to nie będziesz chciał przestać. Mają niesamowicie miękkie futro 🙂 Alpaki swobodnie poruszają się po terenie między zwiedzającymi dopominając się o głaskanie i coś dobrego. Są tutaj również inne zwierzęta jak osły, wielbłądy czy kozy. Na miejscu wypijesz świetną kawę i przepyszne ciacho.

Alpakarnia Poczesna
Alpakarnia Poczesna
Alpakarnia Poczesna
Alpakarnia Poczesna

Termy Uniejów

Jeżeli Twoim żywiołem jest woda to tutaj poczujesz się jak ryba🙂 Nawet jeżeli pogoda nie dopisze (a w tym roku słońce chyba przedłużyło sobie przerwę zimową🙂 ) to tutaj nie zmarzniesz, bo w niektórych basenach woda ma nawet 30 stopni. A basenów jest tutaj sporo - zarówno wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. Mnogość zjeżdżalni, fontann i innych urządzeń pozwoli się bawić tutaj przez wiele godzin!

Termy Uniejów
Termy Uniejów
Termy Uniejów
Termy Uniejów

Park Miniatur w Inwałdzie

Lubisz podróżować palcem po mapie? Tutaj zobaczysz cały świat, choć w miniaturze 🙂 Wszystkie budowle powstały w tej samej skali co pozwala na porównanie ich wielkości. Ale Inwałd to nie tylko miniatury. Po sąsiedzku powstały tu również: dinopark, Warownia i minizoo. Zarezerwuj sobie cały dzień!

Park Miniatur w Inwałdzie
Park Miniatur w Inwałdzie

Atrakcje bezpłatne w województwie śląskim

Paprocany

Pięknie zagospodarowany teren wokół jeziora Paprocany, z dużym i pomysłowym placem zabaw, pomostem nad jeziorem, lodami i ścieżką w lesie.

Paprocany
Paprocany
Paprocany
Paprocany

Ogrody Kapias

Przepiękne ogrody pokazowe zaaranżowane w różnych stylach, dostępne przy ogrodnictwie, atrakcyjne przez cały rok, na miejscu działa restauracja i kawiarnia

Ogrody Kapias
Ogrody Kapias

Park Gródek

Bardzo ładnie zrewitalizowany teren dawnego kamieniołomu, ze zbiornikami, ścieżkami i słynna kładką na Zbiorniku Wydra, bardzo popularne miejsce w ostatnim czasie

Park Gródek
Park Gródek
Park Gródek
Park Gródek

Park w Sosnowcu

Park miejski bardzo atrakcyjny dla rodziny, bowiem powstał tu duży plac zabaw z ciekawymi atrakcjami, mini zoo oraz liczne ścieżki z ładną roślinnością i stawem, na miejscu działa gastronomia

Park Kuronia w Sosnowcu
Park Kuronia w Sosnowcu
Park Kuronia w Sosnowcu
Park Kuronia w Sosnowcu

Dużo więcej fajnych atrakcji dla dzieci znajdziesz klikając w ten link.  Są to zarówno odpłatne, jak i bezpłatne pomysły na rodzinne wycieczki po całej Polsce!

Jura Park Krasiejów
Ogrody Kapias
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Dorgot6
18 czerwiec 2021 12:40

Byliśmy tam zeszłego lata. Potwierdzam- super atrakcja!

Zobacz najciekawsze wpisy na naszym blogu

Śląskie jeziora - zobacz najpiękniejsze zbiorniki wodne na Górnym Śląsku!

Górny Śląsk może nie kojarzy Wam się z wodami, a to całkiem niesłusznie. Nie trzeba jechać na Mazury, by korzystać z uroków jezior, bowiem właśnie u nas, na Śląsku, powstało całe antropogeniczne Pojezierze Górnośląskie - największe tego typu w Polsce, liczące ponad 4 tys. akwenów! Antropogeniczne czyli sztuczne, utworzone ręką ludzką, ale w czym to przeszkadza, gdy tworzy taką śliczną scenerię i przyciąga tak wiele ptaków? Sprawą oczywistą jest, że jeziora, zalewy i zbiorniki wodne najbardziej atrakcyjne są latem, kiedy plaże się zapełniają, punkty gastronomiczne otwierają, można wypożyczyć sprzęt wodny, a na kąpieliskach czekają nierzadko ratownicy. Ale za tym wszystkim idą tłumy, a wiadomo, że mało kto je lubi, wtedy sporo nad wodą szumu, krzyku, zamętu, dużo mniej spokoju. A my właśnie chcemy zwrócić Waszą uwagę na te miejsca po sezonie, kiedy zapraszają na cudne, zaciszne spacery w towarzystwie przyrody i ładnych widoków. Ludzi wówczas jest znacznie mniej, a bardziej można cieszyć się urokami miejsca i bliskością przyrody.  Nic tak nie wycisza i koi nerwów, jak właśnie kontakt z naturą. Dlatego zimą i wczesną wiosną odwiedzaliśmy najpiękniejsze okoliczne zbiorniki wodne, tworząc cykl Śląskie Jeziora. Zobacz najpiękniejsze i najlepsze miejsca na spacery nad wodą na Górnym Śląsku i w jego okolicach!

10 marzec 2022 13:42

Opolskie zamki i pałace. Zobacz najpiękniejsze rezydencje Opolszczyzny!

Opolszczyzna to piękny, atrakcyjny i wciąż trochę nieodkryty przez turystów region. Zachęcamy Was do odwiedzenia tego zacisznego zakątka Polski, gdzie skrywa się wiele opolskich zamków i pałaców. Nie wszystkie są udostępnione do zwiedzania, niektóre nie zachwycają swym stanem, ale jest kilka szczególnych perełek, na które na pewno warto zwrócić uwagę, które zachwycają czy to bryłą i architekturą, czy to niesamowitą historią. Zabieramy Was w cudowną podróż, która odkryje przed Wami najpiękniejsze zamki i pałace Opolszczyzny!

04 kwiecień 2022 14:57

Śląskie dla dzieci. Najlepsze atrakcje rodzinne na Śląsku!

To wręcz niewiarygodne, jak bardzo w ostatnich latach atrakcyjne jest województwo śląskie dla dzieci i dla turystyki rodzinnej. Postrzegane wciąż jako ośrodek ciężkiego przemysłu, tak naprawdę ma z nim coraz mniej wspólnego, natomiast wiele industrialnych obiektów zmienia swe przeznaczenie i staje się wspaniałymi miejscówkami na rodzinną rekreację. Tak w dawnej Fabryce Porcelany powstała Bajka Pana Kleksa, a na terenach pogórniczych utworzono Żabie Doły.

Oprócz tego każdego roku w śląskich miastach wyrastają wspaniałe place zabaw i zaskakujące atrakcje tematyczne. Chcemy Wam je pokazać i zebrać w jednym miejscu, aby ułatwić Wam planowanie fajnych, rodzinnych wycieczek. Wiemy, co się dzieciom podoba, bo mamy w tej kwestii spore doświadczenie 🙂 Proponujemy Wam najpierw rodzinne obiekty płatne, zaś poniżej miejscówki bezpłatne, dostępne dla całej rodziny przez cały rok. Poznaj najlepsze atrakcje dla dzieci na Śląsku!

29 marzec 2022 14:36
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022