25 sierpnia - VI Festiwal Sztuki Ludowej w Poznaniu

Komentarze 0
2012-08-16 12:10:22

 

Festiwal Sztuki Ludowej to projekt Towarzystwa  Poligrodzianie. Jest to unikalne w skali świata przedsięwzięcie, prezentujące  nie tylko oryginalne produkty, ale też te, które  czerpią inspiracje z  kultury ludowej np. pokazy mody. W ciągu tygodnia mieszkańcy i turyści uczestniczyć mogą w koncertach zespołów folklorystycznych z całego świata.
 
Punktem kulminacyjnym Festiwalu jest rekonstrukcja autentycznego  wesela  przy udziale prawdziwej Pary Młodej, w tym roku są to studenci Politechniki Poznańskiej. Po  obrzędzie zaślubin w kościele odbywa się wesele w pełnej scenografii,  którego uczestnikami są zaproszeni goście weselni oraz  wszyscy uczestnicy Festiwalu. Tegoroczne widowisko przebiegać będzie w obrządku rosyjskim, a za oprawę artystyczną odpowiada Zespół ludowy “Rossichy”.
 
Festiwal Sztuki Ludowej to jedyne przedsięwzięcie o tematyce kultury tradycyjnej tak mocno angażujące publiczność do aktywnego uczestnictwa  w kulturze. Odbywają się wówczas warsztaty  wokalne (śpiew biały, pieśni regionalne),  muzyczno-instrumentalne (instrumenty tradycyjne) i taneczne (taniec  ludowy) Tereny Politechniki Poznańskiej nad Wartą w  Poznaniu zamieniają się w festiwalowe miasteczko. 
 
Projekt wspiera Urząd Marszałkowski  Województwa Wielkopolskiego i Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa  Narodowego.
 
W lipcu 2012 Dyrektor Generalna UNESCO, pani Irina Bokova podjęła decyzję o przyznaniu patronatu UNESCO Festiwalowi Sztuki Ludowej, co świadczy o randze organizowanego wydarzenia.
 
Portal polskieszlaki.pl patronuje temu wydarzeniu.
 
 
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zobacz najciekawsze wpisy na naszym blogu

Znamy Top Atrakcje 2021!

Kochani, zakończył się tegoroczny plebiscyt Top Atrakcje i znamy już Zwycięzców. Jest ich 8 i już teraz są to niezaprzeczalne hity turystyczne tego lata. Największym zaskoczeniem rankingu jest województwo opolskie, które kryje aż trzech Zwycięzców, poznajcie Top Atrakcje 2021!

21 czerwiec 2021 09:52

Atrakcje dla dzieci - pomysły na Dzień Dziecka i nie tylko!

Dzisiaj Dzień Dziecka i zarazem niemal początek długiego weekendu, a czemu by nie wybrać się po rodzinną przygodę? W okolicy bliższej, a może nawet dalszej? Dzieci uwielbiają rodzinne pikniki i zabawę w parkach rozrywki. Zobacz nasze pomysły, zainspiruj się i zrób dziecku frajdę. Jestem przekonana, że i Tobie się spodoba 🙂

01 czerwiec 2021 13:21

Ogólnopolski Festiwal Questingu w Bałtowie zaczyna się wkrótce!

Jako Patron Medialny gorąco zapraszamy Was w dniach 16-18 lipca 2021 roku do Bałtowa na 1. edycję Festiwalu Quesitngu. Przez 3 dni Bałtowski Kompleks Turystyczny i jego okolica zmieni się w arenę ogromnej gry terenowej!

13 lipiec 2021 07:49
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021