Galeria „Villa Japonica” w Wiśle

Komentarze 0
2012-04-25 11:27:07

Zbiory galerii „Villa Japonica” (ul. Turystyczna 32) prezentują kolekcję oryginalnych japońskich przedmiotów użytkowych, m.in.: porcelanowe naczynia, wyroby z laki, ukioe i kakejiku – obrazy i kaligrafie na zwojach. Kimona, pasy obi, stare fotografie, instrumenty muzyczne oraz maski zdobią pomieszczenia Galerii.

Historie tych niezwykłych przedmiotów przekazywane są przez gospodarzy „Villi Japonica”, którzy okraszają opowiastki na temat Japonii licznymi wspomnieniami przywiezionymi do Wisły z kraju Kwitnącej Wiśni.
Najważniejszym elementem zbiorów Galerii jest kolekcja lalek, które odgrywają niezwykle ważną rolę w kulturze i zwyczajach japońskich. Lalki poza znaczeniem symbolicznym wykorzystywane były również w różnych rytuałach. Lalka towarzysząca człowiekowi od tysięcy lat, wbrew powszechnemu wzorcowi europejskiemu w krajach dalekiego wschodu nie służyła do zabawy. Nieodparty urok i czar lalek to świadectwo japońskiej wrażliwości, zmysłowości i pracowitości. Niemal każda z lalek została wykonana ręcznie, dlatego każda z nich jest nie tylko piękna, ale i oryginalna.
Poza wystawą „Villa Japonica” oferuje m.in.:
- washitsu – typowy pokój japoński z tatami (tradycyjne maty do pokrywania podłogi) i tokonomą (mały ołtarz)
- SPA po japońsku (goście otrzymują yukaty - jednorazowe pantofle domowe i ręczniki)
- japoński bar
Tekst: UM Wisły
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Dowiedz się więcej o miejscach z artykułu

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zobacz najciekawsze wpisy na naszym blogu

Jesienne Szlaki Jurajskie - podsumowanie. Top 5 Największe pozytywne zaskoczenia

Przez 10 tygodni trwania Projektu Jurajskie Szlaki Jesienne odbyliśmy 9 wspaniałych podróży na naszą ulubioną Jurę Krakowsko-Częstochowską. Tylko 9, bo w jednym tygodniu zatrzymała nas kwarantanna i aż 9 w tych trudnych czasach. 

Dodatkowo odbyliśmy w tym czasie 2 podróże bonusowe na Jurę w trakcie Juromanii - Święta Szlaku Orlich Gniazd, ale ich nie bierzemy pod uwagę w tym zestawieniu.

2020-11-18 13:45:22

Nasz kalendarz 2021

Jak co roku o tej porze, pracujemy nad kalendarzem 2021. Znajdą się w nim zdjęcia z naszych tegorocznych podróży, których, jak się okazuje było całkiem sporo i bardzo trudny wybór przed nami 🙂

Wraz z okładką to 13 pięknych i wyjątkowych miejsc, a chciałoby się pokazać dużo więcej! Jak Wam się podoba zajawka?

2020-11-19 13:19:50

Tarnów Top 5 - zobacz nasz najnowszy film!

W zeszłym tygodniu pracowaliśmy nad relacjami z cudnego Tarnowa, a teraz zapraszamy na nasz film, który pokazuje to, co najbardziej nas w tym mieście zauroczyło 🙂

Tarnów Top 5 to najpiękniejsze atrakcje miasta, zobacz je koniecznie, a dodatkowo będę bardzo wdzięczna za Wasze łapki w górę i subskrypcje. To dla nas wielka motywacja do dalszych działań 🙂 Ślicznie dziękuję! 🙂

2020-10-21 13:32:01
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021