Wokół turystyki, strona 1

Pszczyna - przewodnik po najlepszych atrakcjach miasta!

Pszczyna - kto zna i lubi, a kto planuje i chce przewodnik? To niezwykle urocze miasto, przepięknie położone wśród lasów dawnej Puszczy Śląskiej, nad rzeką Pszczynką. Może poszczycić się wspaniałą architekturą, a jej najcenniejszym skarbem jest zamek, a właściwie dzisiaj pałac, będący jedną z najwspanialszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Nic więc dziwnego, że Pszczyna okrzyknięta została Perłą Górnego Śląska. Turystów przyciąga tutaj również cudna przyroda i niecodzienna atmosfera. Pszczyna jest bardzo, ale to bardzo lubiana przez turystów i chętnie odwiedzana. My również bardzo ją lubimy i dość dobrze poznaliśmy. Stworzyliśmy dla Was rzetelny przewodnik, który ułatwi Wam planowanie i zwiedzanie tego uroczego miasta.

A co zobaczyć w Pszczynie i jej okolicy? Oczywiście Zamek, a właściwie dzisiaj pałac, Zabytkowy Park, Zagrodę Żubrów, Skansen ... i wiele więcej atrakcji, bo to tylko znane wszystkim pewniaki, a ja chcę Wam pokazać więcej 🙂 Łap nasz przewodnik!

05 styczeń 2022 19:56

Ogrodzieniecka Twierdza Światła na Zamku Ogrodzieniec!

Czy widzieliście już zimowy Zamek Ogrodzieniec po zmroku? Już w listopadzie powstała tu Twierdza Światła, która światłem i dźwiękiem pięknie opowiada historię i legendy związane z tą spektakularną perłą Szlaku Orlich Gniazd! Koniecznie zaplanuj wypad na Jurę, tym bardziej że w weekendy na przedzamczu zachwyca magiczny Teatr Ognia - niezapomniany fireshow. Zobacz to naszymi oczami!

03 styczeń 2022 12:25

Wesołych Świąt Kochani!

Kochani, życzymy Wam Wesołych Świąt, pięknych, spokojnych, w gronie najbliższych, w tym magicznym, wyjątkowym czasie w roku, a nadchodzący Nowy Rok 2022 niech przyniesie Wam tylko to, co dobre i piękne!

Mamy dla Was film o Ogrodach Świateł

23 grudzień 2021 11:34

Upominki od nas dla Was!

Kochani, nie zapomnieliśmy o Was i naszej obietnicy, z całego serca chcemy wszystkim podziękować jeszcze raz za wsparcie w ostatnich miesiącach, a kilka osób, które szczególnie były nam w tym czasie bliskie, obdarujemy upominkami. Jak co roku to jest czas, kiedy dzielimy się z Wami naszymi kalendarzami na rok 2022, w których znajdziecie najpiękniejsze zdjęcia wykonane przez nas w 2021 roku. W sumie kalendarzy rozdamy w tym roku aż 9! Na zdjęciu Park Gródek w Jaworznie, to marzec w naszym najnowszym kalendarzu 🙂

Dodatkowo 3 osoby otrzymają od nas ciekawe książki dla dzieci autorstwa Marka Marcinowskiego - Zamki Polski Południowej, który w swojej ofercie ma też bajeczki o treści ekologicznej, bardzo wartościowe. Będą też 3 koszulki z logo Polskie Szlaki, tylko na te musimy jeszcze chwilę poczekać 🙂

20 grudzień 2021 20:50

Lampa Aladyna - arabska noc w Chorzowie

Jeśli chcesz wkroczyć w magiczną arabską noc, wybierzcie się z nami do Ogrodu Świateł Lampa Aladyna w Chorzowie. To jeden z wielu parków światła, jakie powstały obecnie w Polsce. Lampa Aladyna rozświetliła tysiącami światełek naszą śląską Legendię, która w ten sposób stała się równie atrakcyjna zimą, co latem. Nawet niektóre karuzele się kręcą 🙂 Pamiętajcie ubierzcie się ciepło, a po więcej szczegółów zapraszam Was do portalu 🙂

06 grudzień 2021 20:37

Ogrody Światła w Polsce

Kochani jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za to, że byliście z nami w ostatnim miesiącu, bardzo ważnym dla nas. Każdemu z Was dziękujemy za wsparcie, wszelkie aktywności i wiele ciepłych słów, które spłynęły do nas. To wiele dla nas znaczy, niezależnie od wyników Mistrzostw Blogerów my już czujemy się wygrani! 

Z wdzięczności dla Was przygotowaliśmy listę Ogrodów Światła, które ostatnio stały się niezwykle popularne. Pozwalają poczuć magię i tajemniczość otulonej mrozem i śniegiem ziemi. 
Do której zaczarowanej krainy Wy chcecie się udać? Dodawajcie swoje propozycje w komentarzach 🙂

01 grudzień 2021 08:36

Prosimy o głosy!!

Głosowanie zostało zakończone. Dziękujemy za wszelkie wsparcie!

Ludzie mili, zaczął się ostatni etap Mistrzostw Blogerów - głosowanie finałowe. Potrzebna nam Wasza pomoc! Jeśli cenicie naszą pracę, głosujcie na nas - Anna i Łukasz Piernikarczyk Polskie Szlaki. Link tutaj: https://bit.ly/3FJpJoF

Zasady głosowania:

  • Kliknij „Głosuj” przy naszym blogu - Anna i Łukasz Piernikarczyk Polskie Szlaki
  • Podaj swojego e-maila
  • Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link potwierdzający w mailu

Wiadomość może wpaść do spamu.
Głosować można co 24 godziny. Głosowanie trwa do 30 listopada!
Dziękujemy pięknie 🙂

 

 

24 listopad 2021 16:09

Magiczny Olsztyn na Jurze - zapowiedź jurajskiego wpisu na Mistrzostwa Blogerów!

Magiczny to był weekend na Jurze. Na dłużej osiedliśmy w Olsztynie, gdzie przywitał nas mglisty wschód słońca. Zamek w tej scenerii zaprezentował się cudnie i choć było bardzo zimno, chłonęliśmy z rozkoszą tą chwilę. Tak wczesna pora sprawiła, że jeszcze nie było turystów i mieliśmy ruiny tylko dla siebie. A są one wiekowe, mają blisko 800 lat i były świadkami wielu ważnych wydarzeń. A skąd w ogóle nazwa Olsztyna się wzięła? Pochodzi od niemieckich słów i oznacza najpewniej pusty kamień czy pieczarę, co w pełni się zgadza, bo wapienne wzgórze, na którym zamek stoi, kryje wielką grotę! Czekamy na jej udostępnienie, bo prace badawcze trwają. A tymczasem poskakaliśmy trochę po olsztyńskich skałkach.

27 październik 2021 14:59

Polskie Szlaki w Ogólnopolskich Mistrzostwach Blogerów!

Mili moi, cieszymy się ogromnie, bo dostaliśmy się do Ogólnopolskich Mistrzostw Blogerów!!!
Nosimy tą wiadomość w głowach już kilka dni i nie możemy uwierzyć i się nacieszyć. Mistrzostwa organizuje Polska Organizacja Turystyczna. Spośród kilkudziesięciu zgłoszonych blogów podróżniczych wybrano 16, po jednym na każde województwo w Polsce. My w pierwszym wyborze postawiliśmy na nasze - śląskie i właśnie je będziemy reprezentować. Będzie nam bardzo miło pokazać szerokiemu gronu, że śląskie też jest piękne i warte odwiedzenia! Pomoże nam w tym Ziemowit - nasz nowy dron, mały ale wariat 😉 Od dawna nosiliśmy się z tym zamiarem, a teraz nadarzyła się dobra okazja 🙂 A co pokażemy? To na razie niech pozostanie niespodzianką, bo sami jeszcze do końca tego nie ustaliliśmy, choć oczywiście mamy swoje typy.

19 październik 2021 20:12

Najlepsze atrakcje w Polsce z Certyfikatem Polskie Szlaki Polecają!

Najlepsze atrakcje w Polsce to temat szeroki jak rzeka, trudno porównać cudne szczyty górskie z muzeami, parkami rozrywki czy zabytkami architektury. My dzisiaj skupimy się na najlepszych atrakcjach biletowanych, którym przyznaliśmy właśnie Certyfikat jakości "Polskie Szlaki Polecają!". Nie wszystkie wyróżnione atrakcje są pod dachem, ale spora ich część, także to świetna podpowiedź na podróżowanie w mniej sprzyjających porach roku, jak słotna jesień czy zima. Jest to dobra alternatywa dla naszych wiosennych Top Atrakcji, które prezentują wiele bezpłatnych atrakcji na łonie natury.

Certyfikat "Polskie Szlaki Polecają!" to nasza nowa akcja. Co roku jesienią blogoportal Polskie Szlaki przyznawać będzie Certyfikat atrakcjom, które wg nas odznaczają się wysoką jakością usług, przyjaznym nastawieniem do turystów i przede wszystkim ciekawą treścią prezentowaną w obiekcie. Możemy Wam je polecić z czystym sumieniem, wśród nich znajdziecie miejscówki bardzo różnorodne, zarówno obiekty historyczne, o poważnych treściach, jak i atrakcje rodzinne, ze swobodnym stylem zwiedzania.

19 październik 2021 12:56

Nowości kulinarne na Dniach Karpia w Dolinie Baryczy!

Jedliście kiedyś cytrynową zupę rybną z białym winem i jesiotrem marynowanym? Albo trójkąciki z nadzieniem z karpia, sandacza z grzybami? Możecie spróbować tych i innych pyszności na październikowych nowościach kulinarnych podczas Dni Karpia w Dolinie Baryczy!

W czterech restauracjach Doliny Baryczy - Gospodzie 8 Ryb w Rudzie Sułowskiej, Karczmie Górecznik w Antoninie, Starym Młynie w Niesułowicach i Restauracji Lido w Antoninie, możecie skosztować rybnych rozmaitości. Tylko w październiki i tylko w tygodniu. Laureaci Mistrza Karpia zaserwują dania degustacyjne w wybranych przez siebie dniach tygodnia z ryb słodkowodnych pochodzących z malowniczej Doliny Baryczy.

07 październik 2021 12:27

Szczecin - co zwiedzić w tym mieście?

Piękny, monumentalny i kulturalny Szczecin to historyczna stolica Księstwa Pomorskiego i nowoczesna stolica województwa zachodniopomorskiego. To niezwykłe miasto w zachodniej Polsce, malowniczo ulokowane przy ujściu Odry do Bałtyku, nazywane jest polskim oknem na świat, ale i Paryżem Północy. Zajrzyj do naszego przewodnika i poznaj najlepsze atrakcje Szczecina - Zamek, Wały Chrobrego, Bulwar Piastowski i inne ciekawe miejscówki!

01 październik 2021 13:54
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022