Wszystkie wpisy, strona 1

Kaszuby idealne na Majówkę i wakacje

Kaszuby - cudowna kraina lasów i błyszczących w słońcu jezior okolic Wieżycy i Kartuz to wspaniały pomysł na relaks i wypoczynek w stylu slow. Jeśli dodać do tego niesamowite atrakcje wybrzeża - plażę Orłowską, Stare Miasto Gdańska czy Molo Południowe z żaglowcami w Gdyni, to po prostu rob się szał!

Zobacz nasz przewodnik po najlepszych atrakcjach Kaszub i już dzisiaj zacznij planować podróż w ten niezwykły region, który powstał z okruchów po stworzeniu świata i dlatego kryje wszystkiego po trochu 🙂

20 kwiecień 2021 12:43

Pierwsze rowerki w tym roku!

A czy Wy już wyciągnęliście swoje rowery? Pogoda nie sprzyja, ale chyba wreszcie aura się poprawi i warto pomyśleć o pierwszych wyprawach. My mamy swoją za sobą. To krótka, około 10-kilometrowa przejażdżka rodzinna wokół Zalewu Nakło Chechło. Zobacz relację 🙂

17 kwiecień 2021 13:57

Zaplanuj z nami Dolny Śląsk

Jak dobrze znasz Dolny Śląsk? A może dopiero pojawił się w Twoich podróżniczych planach? Jeśli tak, to świetnie trafiłeś. My od wielu lat poznajemy ten zaskakująco atrakcyjny region i nie możemy się nadziwić, ile kryje turystycznych ciekawostek, jak choćby Zamek Czocha, największy w regionie Zamek Książ z Podziemiami Riese, unikatowa Dolina Baryczy, piękne Góry Stołowe czy Twierdza Srebrna Góra. Pewniaki rodzinne to Zoo Wrocław i Kopalnia Złota.

Zobacz nasz przewodnik po najlepszych atrakcjach Dolnego Śląska. Opisaliśmy w nim 20 miejsc, które koniecznie musisz tu odwiedzić, ale w naszym portalu atrakcji Dolnego Śląska znajdziesz dużo więcej 🙂

16 kwiecień 2021 13:03

Cuda na pierwotnym Podlasiu!

Czy mieliście już przyjemność poznać niesamowite Podlasie? To mój ulubiony region w Polsce, dziki, piękny i nieprzebyty. Cudowne, rodzinne wakacje trwające około tygodnia pozwoliły nam poznać Podlasie bardzo dobrze, dlatego chętnie dzielimy się z Wami swoimi wrażeniami i doświadczeniami z tego regionu. 

Koniecznie zobacz tu 3 parki narodowe, Krainę Otwartych Okiennic, Tykocin z zamkiem, cudną synagogą i jedyną w Polsce Wsią Bocianią, Supraśl z obronną cerkwią, muzeum ikon i monasterem, samotnię w Odrynkach, maleńkie Kruszyniany nadal zamieszkiwane przez Tatarów od czasów króla Jana III Sobieskiego i wszelkie inne perełki ukryte na Podlasiu! Zobacz nasz przewodnik po atrakcjach Podlasia!

15 kwiecień 2021 08:45

Najlepsze turystyczne regiony w Polsce

Planujesz wakacje w Polsce i jaki region pierwszy wpada Ci do głowy? Czy polskie wybrzeże, tak jak to zwykle bywa? A może jesteś bardziej otwarty na poszukiwania nowego? Może wolisz każdą podróżą sięgnąć dalej, w nieznane Ci dotąd rewiry naszego kraju? Jeśli tak, to świetnie trafiłeś, w tym rankingu odnajdziesz regiony świetne na wakacje oraz na krótsze wypady weekendowe. Idealne na rodzinną zabawę, ale i samotne wędrówki. Kilka z nich to pewniaki, ale może niektóre moje wybory Cię zaskoczą. Wierz mi, każdy region w Polsce może zafundować niezłą przygodę, ja wybrałam moim zdaniem 6 najlepszych turystycznych regionów. Jest to oczywiście w pełni subiektywne zestawienie, możesz się z nim zgadzać lub nie, ale każdy mój wybór dobrze uzasadniam. Mam nadzieję, że zachęcę Cię do podróży po naszym kraju, zobacz najlepsze regiony turystyczne w Polsce!

08 kwiecień 2021 13:44

Podziemny Olkusz zachwyca pomysłem

Już za moment, za chwileczkę zapraszać będzie do Olkusza nowa, fantastyczna atrakcja - Podziemny Olkusz czyli dwie trasy turystyczne w piwnicach ratusza i starostwa. Za pomocą nowoczesnych technologii przeniesiesz się tu w czasie do odległych dziejów Olkusza - miasta, które wyrosło na srebrze i ołowiu.

Zobacz naszą relację i już dziś zaplanuj wizytę w Olkuszu, bo to intrygujące miasteczko na Jurze naprawdę warto poznać 🙂

26 marzec 2021 19:43

Górnośląskie skarby UNESCO - Kopalnia ze srebrem i Sztolnia z pstrągami

Choć za sprawą pandemii chwilowo tych skarbów odwiedzać nie można, to zachęcam gorąco do poczytania o arcydziełach tarnogórskich gwarków, poczucia niezwykłego klimatu tego podziemnego świata i zaplanowania wizyty w Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga

To tylko niewielkie fragmenty całego podziemnego labiryntu o długości 150 km, ciągnącego się pod całym miastem. To więcej, niż łączna długość sieci ulic w Tarnowskich Górach! Zobacz naszą relację i zachwyć się unikatowymi atrakcjami Tarnowskich Gór, docenionymi przez UNESCO. To kolejne atrakcje Szlaku Zabytków Techniki!

19 marzec 2021 10:46

Rowerem przez II RP - fantastyczny reportaż angielskiego podróżnika

Chciałam Wam dzisiaj polecić niebanalną książkę podróżniczą wydawnictwa Znak. To niezwykły reportaż Bernarda Newmana z rowerowej wyprawy po kraju, którego już nie ma. A dlaczego? Bo Newman - angielski pisarz, badacz, a nawet szpieg, podróżował rowerem w 1934 roku po przedwojennej Polsce, która dość znacząco zmieniła swe granice od tamtego czasu.

16 marzec 2021 21:38

Nikisz i Muzeum Śląskie idealne na rodzinną sobotę

Nie wiesz, jak spędzić sobotę z rodziną? Masz dość telewizora? Polecam Ci wizytę w Katowicach, gdzie czekają na Ciebie interesujące obiekty Szlaku Zabytków Techniki. To unikatowy Nikiszowiec z oddziałem Muzeum Historii Katowic oraz Muzeum Śląskie - wspaniały kompleks turystyczny. Zobacz naszą relację z tych miejscówek!

15 marzec 2021 13:51

Urodzinowa wyprawa pod ziemię

W roku 2021 chcemy Was zachęcić do poznania Szlaku Zabytków Techniki, a jako pierwszy obiekt na tym Szlaku odwiedziliśmy Sztolnię Królowa Luiza w Zabrzu. To całkiem spory i niesztampowy kompleks, oferujący przeróżne atrakcje. Choć nie jest przeznaczony dla najmłodszych dzieci, to te nieco starsze znajdą tu sporo ciekawostek. 

Tak spędziłam moje urodziny, a Wy jak lubicie je spędzać ? 😉 Zobacz naszą relację, warto, bo takiego obiektu nie powstydziłby się żaden europejski kraj. Atrakcja została udostępniona w całości w 2018 roku, a już w roku kolejnym Sztolnia Królowa Luiza dostała Nagrodę Europa Nostra - najbardziej prestiżowe wyróżnienie dziedzictwa kulturowego w Europie!

11 marzec 2021 08:41

Uroczysko Buczyna - Zrośnięte Sosny i cenna przyroda na Śląsku

Zabieram Was dzisiaj do Chorzowa, a dokładniej do Uroczyska Buczyna, gdzie możecie poobcować z bardzo cenną przyrodą, zrobić sobie spacerek nad rozlewisko z martwymi drzewami i zobaczyć fajną ciekawostkę - Zrośnięte Sosny czyli unikatowe drzewo w kształcie litery H. Zobacz naszą relację z tej miejscówki.

08 marzec 2021 13:07

Najpiękniejsze miasta w Polsce. Top 10

Miast w Polsce jest bardzo wiele, nawet już tych określanych mianem pięknych. Jedne są większe, inne mniejsze, bardziej lub mniej urokliwe. Sporo z nich zasługuje na uwagę turystów, ale tutaj chcę Wam przedstawić krótki ranking 10. najpiękniejszych polskich miast, toteż trudny miałam wybór. Jak zawsze jest to więc całkowicie subiektywna lista, oparta na naszych realnych doświadczeniach, bo każde z tych miast odwiedziliśmy przynajmniej jeden raz i to z noclegiem.

05 marzec 2021 09:25
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021