Latarka czołowa Maverick, Mactronic

Komentarze 0
2020-01-08 15:38:49

Po długim okresie świąteczno-noworocznym i częstym zasiadaniu przy stole już chyba każdy ma trochę dość i marzy o spacerach bliższych oraz dalszych, nie mówiąc o porządnej wyprawie. Przy krótkich dniach i niepewnej pogodzie na wszelkich wypadach przyda się teraz dobra latarka, a najlepiej czołówka, zaś wśród oferowanych czołówek na rynku "na czoło" wysuwa się Maverick od Mactronic, którą mam przyjemność obecnie testować.

Czołówka w terenie zawsze jest najlepsza, a to z tego względu, że pozwala mieć wolne ręce. Utarło się myśleć, że jak latarki czołowe to do jaskini. Ale jest wiele innych miejsc i czynności, przy których idealnie się one sprawdzą. Ja po grotach ostatnio zbyt często niestety nie chodzę, ale czołówka przydaje mi się dużo częściej, niż można by przypuszczać. Mieszkając pod lasem, już codzienny spacer z psem zimą to świetna okazja, żeby zabrać ją ze sobą. To również idealne rozwiązanie podczas wycieczki w góry czy jazdy rowerem poza miastem, bowiem znacząco podnosimy swoje bezpieczeństwo i komfort. A w domu latarka na czole przydaje się podczas poszukiwań na stryszku i w innych miejscach 🙂

Ale czemu akurat Maverick od firmy Mactronic? Ta latarka czołowa ma wiele zalet, które docenia się podczas użytkowania. Jej duży zakres regulacji sprawia, że mogą ją nosić zarówno moje córki, jak i mąż. Bez problemu można ją też nałożyć na kask czy po prostu na zimową czapkę. Szerokie gumy z żelowymi wstawkami dobrze "siedzą" na głowie i latarka nie spada. Najbardziej jednak zaskakującą na plus sprawą w Mavericku jest to, że można ją włączać i wyłączać ruchem ręki. Dzieje się to w odpowiednim trybie pracy latarki (Sensor Mode), po zbliżeniu dłoni lub innej części ciała do sensora. To wyjątkowe ułatwienie, szczególnie, gdy mam ubrane rękawiczki albo po prostu ma się zajęte lub brudne dłonie. W innym trybie pracy latarki (Sensor) można szybko zmienić moc światła, od 100 % do 5%, w zależności od potrzeb. Trzeci tryb to Flashing czyli tryb migania latarki. Wszystkie te tryby następują po sobie kolejno, naciskając jeden przycisk, aż do wyłączenia latarki (po przerwie większej niż 5 sekund pomiędzy wyborem trybów latarka się samoczynnie wyłącza). To łatwe, ale jak dla mnie przydałby się jeszcze jeden przycisk natychmiast wyłączający latarkę.

Jeszcze kilka technicznych informacji, które są dość imponujące w Mavericku. Najmocniejsze światło latarki (tryb High) to aż 510 lm i 150 m zasięgu! Zaś najsłabsze światło (tryb Low) oświetla na długości 35 m i pozwala świecić aż 21 godzin. Co ciekawe, ta latarka czołowa od Mactronic ma w zestawie akumulator ładowany przez port USB, ale można też zasilać ją bateriami (3x AAA), co daje duże możliwości, bo używając czołówki często można ją sobie regularnie ładować i oszczędzać na bateriach, ale gdy potrzebujesz długiego świecenia, możesz wziąć ze sobą zapasowe baterie i mieć pewność, że światła nie zabraknie w trudnych warunkach. Do tego wędrując w ciemnościach mogę wybrać sobie, w zależności od aktualnych potrzeb, szerokość wiązki poprzez funkcję Fokus, dzięki czemu albo widzę dalej, albo szerzej i nie muszę obracać głowy na boki. No i jeszcze duża wytrzymałość, co prawda jeszcze mi ta czołówka nie spadła, ale gdyby się tak zdarzyło, to ponoć bez problemu upadek z wysokości 2 m przejdzie bez szwanku, nie będę celowo sprawdzać, bo mi szkoda tak dobrej latarki 🙂

Latarka czołowa z funkcją fokus i sensorem ruchu MAVERICK

-----------------------
Mactronic - początki firmy to koniec lat 80. XX wieku, kiedy to Czesław Mocek stworzył firmę specjalizującą się w produkcji i sprzedaży latarek. Obecnie to największy polski i jeden z największych w Europie producentów sprzętu oświetleniowego najwyższej jakości, przeznaczonego zarówno dla profesjonalistów (służb mundurowych, ratunkowych, militarnych), jak również użytkowników domowych, turystów, majsterkowiczów, rowerzystów czy sportowców. W bogatej ofercie znajduje się aktualnie ponad 500 modeli, przy czym wiele latarek opartych jest na własnych wzorach przemysłowych.
https://mactronic.pl

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zobacz najciekawsze wpisy na naszym blogu

Najpiękniejsze zamki w Polsce. Top 15

Najpiękniejsze zamki w Polsce - słyszę tę frazę i już mnie elektryzuje. A Was? Czy znajdzie się tutaj osoba, która nie lubi zamków? Szczerze wątpię. To jedne z najczęściej i najchętniej odwiedzanych atrakcji w Polsce - świadkowie historii, ale i zarazem piękne budowle, zachwycające swą architekturą.

01 marzec 2021 13:20

Najpiękniejsze miasta w Polsce. Top 10

Miast w Polsce jest bardzo wiele, nawet już tych określanych mianem pięknych. Jedne są większe, inne mniejsze, bardziej lub mniej urokliwe. Sporo z nich zasługuje na uwagę turystów, ale tutaj chcę Wam przedstawić krótki ranking 10. najpiękniejszych polskich miast, toteż trudny miałam wybór. Jak zawsze jest to więc całkowicie subiektywna lista, oparta na naszych realnych doświadczeniach, bo każde z tych miast odwiedziliśmy przynajmniej jeden raz i to z noclegiem.

05 marzec 2021 09:25

Najpiękniejsze parki narodowe w Polsce!

Kochani, oto moje zestawienie 5. najpiękniejszych parków narodowych w Polsce. To takie moje pewniaki, gdzie możesz ruszać w ciemno 🙂 Zobacz najlepsze parki narodowe w Polsce!

23 luty 2021 13:25
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021