Rękodzielne atrakcje w Żarkach

Komentarze 3
2016-01-16

Pracownia EtnoJura

Po Starym Młynie w Żarkach odwiedziliśmy Pracownię EtnoJura, gdzie można samodzielnie wykonać przeróżne ozdoby, malowane z drewna, motane z siana, wyplatane z wikliny, malowane farbami, zdobione bibułą, w zależności od pomysłu i ochoty. Tutaj, z pomocą Pań, każdy odnajdzie swą artystyczną duszę i łatwo stworzy coś pięknego. Ułatwiają to półprodukty, specjalnie na ten cel przygotowane. W soboty mogą EtnoJurę odwiedzać turyści indywidualni, przez cały tydzień grupy zorganizowane. Na warsztatach wykonuje się też ozdoby związane z Kalendarzem Świąt, np. na Święta Bożego Narodzenia, Dzień Babci czy Dzień Matki. Warto w tym ciekawym, ładnym wnętrzu spędzić choć parę chwil, by zaczerpnąć pomysły i zdobyć cząstkę wiedzy 🙂 Latem zajęcia odbywają się też na powietrzu, przy ognisku, pod wiatą. Przez cały rok natomiast pięknie pachnie tu sianem!
EtnoJura
ul. Leśniowska 26, Żarki
tel. 730-950-551
http://etnojura.pl

Manufaktura Słodyczy Hokus Pokuss

Niedaleko EtnoJury znajduje się niezwykle kolorowe i słodkie miejsce - Manufaktura Słodyczy Hokus Pokuss, którą też mieliśmy przyjemność odwiedzić. Lepi się tutaj słodycze, głównie piękne, kolorowe lizaczki, wykonywane na oczach turystów, a nawet ich własnymi rączkami 🙂 Podziwiać ciężką pracę, ale przy tym niezwykle efektowną, mogą tu zarówno turyści indywidualni, jak i grupy zorganizowane. Na pewno każde dziecko będzie zachwycone wizytą w Manufakturze, ale i dorosłym oczy z radości otwierają się szeroko. A kształtów i kolorów lizaków nie ma końca. Specjałem firmy są okrągłe, dwukolorowe lizaczki o różnych smakach, ale na życzenie można wykonać lub kupić lizaczki w kształcie koników pony, różyczek, serdudzek, misiów, smerfów i wielu innych. Do tego trzeba dodać, że słodycze są pyszne, ja, chociaż za landrynkami i lizakami nie przepadam, smakiem tutejszych cukiereczków jestem zachwycona! Do tego pyszna kawa 🙂
Manufaktura Słodyczy Hokus Pokuss
ul. Piłsudskiego 17, Żarki
tel. 530-815-045
www.hokuspokuss.pl

Restauracja Przystań Leśniów

Dosłownie naprzeciw Sanktuarium w Leśniowie, nieco na północ od centrum Żarek, znajduje się elegancka, piękna Restauracja Przystań Leśniów. Dla grup organizuje się tutaj warsztaty Mali włoscy kucharze, podczas których dzieci pod okiem Szefa Kuchni robią własnoręcznie pizzę z wybranych składników, którą później mogą oczywiście zjeść ze smakiem, popijając soczkiem. My mieliśmy okazję zjeść tu pyszny obiadek, szczególnie polecam żurek i klasztorne pierogi z mięsem, choć i schabowy bardzo smaczny jest. Na zamówienie dostępne są tutaj słynne pieczonki jurajskie, z kociołka. Przystań to również noclegi oraz moliwość zwiedzania Jury zabytkowymi pojazdami. Jest też wypożyczalnia rowerów i nart.
Przystań Leśniów
ul. Źródlana 5, Żarki
tel. 887-803-303
http://przystanlesniow.pl

EtnoJura

W ten oto sposób minął nam bardzo ciekawy, kreatywny i pouczający dzień w Żarkach. To świetna oferta dla uczniów szkół, ale i rodzin z dziećmi!

EtnoJura
EtnoJura
Manufaktura Słodyczy Hokus Pokuss
Manufaktura Słodyczy w Żarkach
Tak tam pięknie
Manufaktura Słodyczy
tak wygląda produkcja
Manufaktura Słodyczy w Żarkach
Natalia lepi lizaczka smerfa
Dominika lepi lizaczka misia
Oto ich dzieła, z pomocą Pani ulepione :)
Manufaktura Słodyczy w Żarkach
słodko i kolorowo
Restauracja Przystań Leśniów
Restauracja znajduje się naprzeciw Sanktuarium
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

marian
20 styczeń 2016 10:45
Dziewczyny napewno były szczęśliwe w takim miejscu.
Anna Piernikarczyk
19 styczeń 2016 11:03

To prawda, dzięki za odwiedziny mojej wycieczki 🙂

Lucy i Tom
19 styczeń 2016 11:00

Świetne miejsce na wypad z dziećmi. 

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

EtnoJura w Żarkach

Manufaktura Słodyczy

Przystań Leśniów

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Zamki nad Loarą - zdjęcie

Zamki nad Loarą

Poprzednia podróż

Mirów i Bobolice zimą - zdjęcie

Mirów i Bobolice zimą

Następna podróż

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022