Orszak Trzech Króli 2016 Tarnowskie Góry

Komentarze 1
2016-01-06

W Tarnowskich Górach już po raz kolejny 6 stycznia odbył się Orszak Trzech Króli, w którym uczestniczyło wielu mieszkańców miasta. Barwny korowód ruszył spod kościoła Św. Apostołów Piotra i Pawła i głównymi ulicami miasta przeszedł na Rynek. Na trasie Orszaku odbyło się kilka scenek, z Maryją i Józefem, w Gospodzie, u Heroda, gdy zastęp Aniołów przegonił zło i u żłóbka na Rynku. Całemu wydarzeniu towarzyszył śpiew kolęd. Dobre Anioły rozdawały śpiewniki, naklejki i oczywiście korony, tak więc każdy mógł poczuć się częścią Orszaku.

Krolowie
Anioły, po lewej moja Chrześnica :)
Herod
Diabły
Archanioł
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Lechna
18 styczeń 2016 13:52

ciekawy ten Orszak z  wieloma królami i diablicami

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021