Jarocin i pałac w Tarcach

Komentarze 6
2015-07-11

Wracam opisami i wspomnieniami do letniej podróży po południowej Wielkopolsce. Jarocin to piękne zabytkowe miasto, ostatnimi czasy ładnie odnowione. Piękny jest tu Rynek, ze ślicznym Ratuszem z przelomu XVIII i XIX wieku i kościołem Św. Marcina z XVII wieku. Wszystkie budowle są tu ładnie utrzymane, piękne miejsce na spacerek. Drugie centrum Jarocina to Spichlerz Polskiego Rocka, również pięknie zrewitalizowany wraz z całym placem dookoła. To słynne miejsce, bo przecież Jarocin słynie z rockowego festiwalu. Mówi o tym też Glan - ciekawy pomnik koło Parku 🙂 A w Parku ciekawy jest też Skarbczyk - pozostałość średniowiecznego zamku. Najgorzej przedstawia się chyba dzisiaj pałac Radolińskich, w dobrym stanie, choć nie świeci blaskiem, jak pozostałe zabytki. Może i na niego przyjdzie kolej.

Urzekł mnie też pałac w Tarcach, trochę przypadkiem do niego trafiliśmy, ale to czarowny zakątek, cisza, piękno i zieleń dookoła, a sam pałac - bajka. W środku urządzony jest luksusowy hotel. Polecam to miejsce przynajmniej na spacer 🙂

Pałac Radolińskich
Pałac Radolińskich
Pałac w Jarocinie
Park w Jarocinie
Skarbczyk
Skarbczyk
Skarbczyk w Jarocinie
Glan :)
Jarocin Piękny Rynek
Jarocin
Ratusz
Kościół Św. Marcina
Rynek w Jarocinie
Ratusz w Jarocinie
Jarocin ratusz
kościół Św. Jerzego
Spichlerz Polskiego Rocka
Jarocin Spichlerz Polskiego Rocka
Pałac w Tarcach
Pałac Tarce
Pałac w Tarcach
Tarce
Park Pałacowy
Tarce
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
16 listopad 2015 12:38

Dzięki wszystkim 🙂

Marcin_Henioo
16 listopad 2015 10:57

Jako że mam duszę ro(c)kową, to planuję już od jakiegoś czasu wyjazd do muzeum w Jarocinie. Widzę po Twojej wycieczce, że warto. Piękne miasto, i ten zameczek też.

Lucy i Tom
16 listopad 2015 10:37

Wspaniałe rodzinne wędrowanie. Śliczne tereny. Mało mi znane, ale warte odwiedzenia widzę.  

Ela
15 listopad 2015 11:23

Piękne miejsce.
 

marian
14 listopad 2015 22:09

Piękne  miasto,znane z tych słynnych młodzieżowych festiwali.Miasto warte zwiedzenia. 

Danusia
14 listopad 2015 17:13

Ryneczek rzeczywiście bardzo ładny i zadbany. Niezłym kontrastem jest dla niego oraz innych zabytków pomnik Glana:-) Takie dwie twarze Jarocina:-) Pałac w Tarcach wyjątkowo piękny.

Ostatnio edytowany: 2015-11-14 17:15

Wycieczka na mapie

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022