Dolina Bolechowicka

Komentarze 10
2015-09-20

Dolina Bolechowicka to jedna z Krakowskich Dolinek, leżąca koło Bolechowic. Otwiera ją piękna, okazała Brama Bolechowicka. To najbardziej okazała brama skalna na Jurze, choć Brama Krakowska w OPN-ie jest chyba trochę bardziej popularna 🙂 Nie wśród wspinaczy, bo na Bramie Bolechowickiej nigdy ich nie brakuje, to ich pole ćwiczebne, tak jak niegdyś dla najsłynniejszych polskich himalaistów  w tym dla Wojciecha Kurtyki. My pod Bramą bylismy już dwukrotnie, ale zawsze na szybko i bez dzieci. Tym razem wybraliśmy się na rodzinny spacerek po Dolinie, do ładnych wodospadów, tzn jest to jeden wodospad ale złożony z dwóch kaskad. Malownicze miejsce! Nasze dzieci bardzo się tu poczuły dobrze i swawolnie 🙂 Biegały po skałach jak szalone, no i oczywiście zaprzyjaźniły się z psami napotkanymi 🙂 Dolina Bolechowicka to świetny pomysł na weekendowy spacerek.

Brama Bolechowicka
Brama Bolechowicka w Dolinie Bolechowickiej
Dolina Bolechowicka
Dolina Bolechowicka
Wspinaczka na Bramie
Dolina Bolechowicka wspinaczka
Dolina Bolechowicka
Bolechówka
wodospad w Dolinie Bolechowickiej
Wodospad w Bolechowicach
Dolina Bolechowicka
Dolina Bolechowicka
Kolejny pies do zabawy :)
Dolinki Krakowskie
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Krzysztof Dorota
28 wrzesień 2015 23:46

Super klimaty oj chciałoby się tam być

Anna Piernikarczyk
25 wrzesień 2015 19:21

Hehe, tak to będzie rok pod tytułem "Ruszaj na Jurę" 🙂 My zawsze tam skoczymy kilka razy do roku, ale mamy stosunkowo blisko. Jednak Jura jest tak duża, że nie sposób jej zwiedzić całej w krótkim czasie. A zanim się zwiedzi, to już coś się znów zmieniło i trzeba od nowa 🙂

Danusia
25 wrzesień 2015 19:17

Chyba wszyscy ruszą teraz na Jurę z nowym przewodnikiem:-) Oczywiście,ja owych dolinek nie znam,nie słyszałam....Kiedyś mus nadrobić zaległości.

marian
23 wrzesień 2015 20:20

Z nowym przewodnikiem chyba obowiązkowo w planach na przyszły rok musi być Jura.Piękna dolina.Raj dla dziewczynek.

Anna Piernikarczyk
23 wrzesień 2015 10:55

Wiem, widzieliśmy człeka jak podchodził 🙂 My byliśmy kiedyś na tym punkcie widokowym niedaleko w Karniowicach, koło krzyża

Roman Świątkowski
23 wrzesień 2015 10:37

Brama jak i sama Dolinka Bolechowicka ciekawa i świetna na spędzenie wolnego czasu. 

Jest okazja aby ponownie przyjechać dla pięknych widoków na okolicę ale z góry. Jest podejście z lewej strony bramy na wierzchołek oraz pod krzyż na szczyt zwany Filar Pokutników.

pozdrawiam.

Maciej A
22 wrzesień 2015 23:07

Piękne miejsce,

te Podkrakowskie Dolinki mam w planach

pozdrawiam

Anna Piernikarczyk
22 wrzesień 2015 19:54

Dzięki, my Dolinki odkryliśmy dopiero kilka lat temu, zawsze bardziej ciągnęło nas na północ Jury lub środek. Teraz pomalutku odwiedzamy kolejne dolinki. Bardzo polubiłam ten region.

Magdalena
22 wrzesień 2015 19:43

zdecydowanie jest to dobry pomysł na weekendowy spacerek, podobnie jak pozostałe dolinki. sporo już czasu minęło od moich wakacji w tej okolicy. należałoby to powtórzyć 😉

Lucy i Tom
22 wrzesień 2015 16:01

Piękne miejsce. Byłam dawno, dawno temu na spacerku w tej dolinie. 

Wycieczka na mapie

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Zamki nad Loarą - zdjęcie

Zamki nad Loarą

Poprzednia podróż

Wieliczka i Kopalnia Soli - zdjęcie

Wieliczka i Kopalnia Soli

Następna podróż

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022