Witaszyce - Wojny Napoleońskie i Gwiezdne!

Komentarze 7
2015-07-10

Pałac Witaszyce

Witaszyce witają turystów pięknym, zabytkowym, neobarokowym pałacem z końca XIX wieku, który dziś pozostaje w rękach prywatnych. Pałac jest pięknie odremontowany i kryje we wnętrzach hotel oraz restaurację. O dziwo ani nocleg ani potrawy nie są tu drogie, jak na piękne pałacowe wnętrza.

Wizyta w Pałacu może stać się nie lada atrakcją dla miłośników historii oraz Gwizdnych Wojen. O ile historia w zabytkowym pałacu jest jakby logiczna i nie dziwi, to można pomyśleć czemu Gwiezdne Wojny? Ano te dwie pasje właściciela pięknie ukazane są turystom w starym dworku stojącym obok pałacu. Powstały tu bowiem unikatowe w skali światowej muzea - Muzeum Napoleońskie i Muzeum Star Wars - niezwykle ciekawe miejsca, szczególnie dla miłośników tych tematów.

Pałac Witaszyce
Pałac Witaszyce

Muzeum Napoleońskie

Muzeum to poświęcone jest Epoce Napoleońskiej, a jego celem jest pokazanie ogromnego wkładu Polaków w walkę o niepodległość pod przewodnictwem Napoleona. Prezentowana jest tu kolekcja ponad 10.000 figurek żołnierzy walczących w tamtych czasach, wielką ciekawostką są dwie makiety prezentujące bitwy pod Raszynem (2000 figurek) i Waterloo (4000 figurek). Ponadto w Muzeum można zobaczyć broń, mundury, monety, książki i dokumenty z epoki. Na szczególną uwagę zasługują: maska pośmiertna Napoleona i jego włos. Muzeum Wojen Napoleońskich w Witaszycach leży na Szlaku Napoleońskiego Południowej Wielkopolski.

Muzeum Gwiezdnych Wojen

Muzeum Star Wars w Witaszycach to największa w Polsce kolekcja unikatowych przedmiotów ze słynnej sagi gwiezdnej. Odnaleźć tu można aż 1000 eksponatów ze wszystkich cżęści fabularnych i animowanych, w tym postacie w skali 1:1 - m.in. R2D2, Darth Maul czy Szturmowcy. To fantastyczna sprawa dla miłośników Gwiezdnych Wojen, ale nie tylko, każdy turysta pozna główne postaci sagi i doceni olbrzymi wkład w tworzenie tej wystawy, również z klocków Lego.

W Witaszycach w pobliżu pałacu można zobaczyć też 2 ciekawe kościoły, jeden stary z początku XIX wieku, stojący w miejscu wcześniejszej świątyni, pod wezwaniem Św. Trójcy, z drewnianą dzwonnicą, drugi natomiast bardziej współczesny, z XX wieku, za to ciekawy w swej formie i bardzo wysoką wieżą górującą ponad wsią.

Pałac od tyłu
Wnętrza pałacowe
Muzeum pałacowe
Muzeum Witaszyce
Budynek Muzeum
Muzeum Napoleońskie
Muzeum Wojen Napoleońskich
Muzeum Napoleońskie
Muzeum Napoleońskie Witaszyce
Muzeum Gwiezdnych Wojen
Muzeum Star Wars
Muzeum Gwiezdnych Wojen
Muzeum Gwiezdnych Wojen
Muzeum Gwiezdnych Wojen
Muzeum Gwiezdnych Wojen
Otoczenie pałacu
otoczenie pałacu
amfibia koło pałacu
Kościół Św. Trójcy w Witaszych
Drewniana dzwonnica
Kościół Wniebowzięcia NMP w Witaszycach
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Grzegorz
26 lipiec 2015 11:07

Ale niespodzianka 🙂 Miałem okazję trzy lata temu spędzić noc w tym hotelu 🙂 Muzeum też oczywiście odwiedziłem.Bardzo przyjemne i romantyczne miejsce...

witam

znam ten palac wraz z folwarkiem w Witaszycach  -bywam tam od czasu do czasu  .

miejsce w ktorym(podobno) zatrzymal sie  Napoleon Bonaparte w drodze na Moskwe

przechowywany jest  wlos Napoleona ( legenda)

U nas w Wlk  takich miejsc i palacow są setki moze nawet tysiace

 

Pozdrawiam Karol

Ostatnio edytowany: 2015-07-21 22:50

Ela
21 lipiec 2015 20:53

Świetny ten pałacyk, Napoleona mam troszkę u nas🙂 ale w formie corocznej bitwy a nie muzeum. A Gwiezdne Wojny to jednak był fajny film. Roboty były świetne. Extra zdjęcia, jak zawsze super.

mokunka
14 lipiec 2015 15:23

Fajna ciekawostka z tym muzeum a i otoczenia, palac interesujące . Chyba mało znane miejsce...w kazdym razie ja o takowym nie słyszałam .

Anna Piernikarczyk
14 lipiec 2015 12:17

Dziękuję Wam 🙂

Roman Świątkowski
14 lipiec 2015 11:26

Witaszyce jak i ładny pałac i zarówno muzea wogóle nie znam. Bardzo pozytywnie mnie zaszkoczyło muzeum Napoleońskie a nie wspomnę o muzeum kultowych Gwiezdnych Wojen. Jak film każdy może pamietać (starsze lub te nowsze części) to nie każdy wie ze wojska Napoleona maszerowały przez Polskę, a oddziały polskie były sprzymieżencem Napoleona. 

Bardzo ciekawe miejsce.

pozdrawiam.

Maciej A
13 lipiec 2015 22:49

No proszę, piękne miejsca, jak zwykle podziwiam też fotograficzny warsztat,

a jeszcze to połączenie historii z gwiezdnymi wojnami, co najmniej zaskakujące

Niech moc będzie z Wami ;-)

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Zamki nad Loarą - zdjęcie

Zamki nad Loarą

Poprzednia podróż

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022