Hubertus w Świerklańcu

Komentarze 14
2014-10-18

Już od kilku lat jeździmy na hubertusy - świeto koni i myśliwych. Rok temu byliśmy w ośrodku w Zbrosławicach, ale w tym roku powróciliśmy znów do pięknego parku w Świerklańcu. Tutaj odbywa się gonitwa za liskiem na koniach, wyścigi psów gończych i konkurs na najładniejszy strój z epoki. Bardzo fajna impreza, podczas której miłośnicy zwierząt mają co oglądać, piękne konie galopujące po parku, śliczne pieski, głównie charty rosyjskie i angielskie. Zwykle były też ptaki drapieżne, ale w tym roku nie dotarły 🙂 Impreza odbywa się zawsze w październiku, zwykle w drugą lub trzecią sobotę. To wszystko w ładnej jesiennej scenerii pięknego zabytkowego parku w Świerklańcu, w którym niegdyś stał stary zamek piastowski i Mały Wersal Donnersmarcków. Dziś nie ma sladu tych budowli niestety, wielka szkoda, ale pozostały zabytkowe rzeźby i Dom Kawalera. Obecnie park jest ładnie odnowiony, powstały w wielu miejscach tablice informacyjne, rzeźby odnowiono. Działa też wreszcie po wielu latach fontanna stojąca w miejscu dawnego pałacu. Warto tu przyjechać na weekendowy spacer!

Park w Świerklańcu
Gonitwa za liskiem
Hubertus w Świerklańcu
Zwyciężczyni
Hubertus w Świerklańcu
Hubertus w Świerklańcu
Świerklaniec Hubertus
Psy gończe i konkurs na stroje
Hubertus w Świerklańcu
Park w Świerklańcu nowe tablice
Fontanna w Parku w Świerklańcu
Fontanna w Świerklańcu
rzeźby odnowione
park w Świerklańcu
kamienny mostek
Park w Świerklańcu
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
25 październik 2014 20:59

impreza bardzo fajna, na czymś takim byłem w Książu,

pozdrawiam

marian
24 październik 2014 23:30

Ciekawa impreza. Chętnie bym pospacerował w tym pięknym parku w którym nigdy nie byłem.
 

Anna Piernikarczyk
24 październik 2014 09:00

Dzieki bardzo 🙂 No tu wszystkich atrakcji nie pokazałam, naprawdę fajny park i trzeba się nachodzić żeby wszystko zobaczyć

Marcin_Henioo
24 październik 2014 08:11

Ania, jak zwykle fotki-rewelka! Ja osobiście nie przepadam za takimi "imprezami", ale Świerklaniec jako miejsce, na pewno warte obejrzenia.

Anna Piernikarczyk
23 październik 2014 21:07

🙂 No tym razem mnie obiekty pochłonęły bez reszty 🙂 Wszystko lubię fotografować ale najbardziej chyba zwierzęta 🙂

Ela
23 październik 2014 21:01

Wcale nie żartuje. Lubię zdjęcia waszej damskiej trójcy🙂

Anna Piernikarczyk
23 październik 2014 20:43

Dziękuję Wam 🙂 Hehe Elu dobry żarcik, wszystko i wszyscy byli na swoim miejscu

Ela
23 październik 2014 20:38

W tej pięknej galerii brakuje mi jeszcze jednej modelki🙂Śliczne zdjęcia i ciekawa imprezka. Dla mnie nie znana.

Danusia
23 październik 2014 16:41

Piękna impreza i prawie letnia pogoda w komplecie. Zdjęcia jak zwykle pełne uroku.

Anna Piernikarczyk
23 październik 2014 16:39

Dzięki 🙂 Tłumów nie ma na Hubertusie, głównie właściciele psów i jeźdżcy jest trochę "gapiów" 🙂 Zresztą park jest duży i spokojnie można znaleźć zaciszne miejsca 🙂

mokunka
23 październik 2014 15:27

Na Hubertusie, nigdy nie byłam...natomiast Świerklaniec : pałac, park i mini-zoo bardzo lubię . Foty w barwach jesieni śliczne ;  widzę, ze nawet tłumów raczej nie było. Fajnie ! Nie lubie imprez na których zbyt wielki tłum ludzi.

pozdrawiam 🙂

Ostatnio edytowany: 2014-10-23 21:26

Roman Świątkowski
23 październik 2014 14:25

Mało powiedziane że perłą. Możemy tylko podziwiać na zdjęciach i wyobrażać sobie jak tam było pięknie.

Anna Piernikarczyk
23 październik 2014 12:11

Dzieki 🙂 No my nie byliśmy dłuższy czas ostatnio i się zdziwiliśmy że tyle prac poczyniono 🙂 Za każdym razem jak tam jesteśmy to szkoda nam tego małego wersalu, zamku piastowskiego, wyobrażamy sobie, jak by to teraz był taki Ogrodzieniec, w sensie popularności. Park jest piękny, ale jeszcze niecałe 100 lat temu był prawidziwą perłą!

Roman Świątkowski
23 październik 2014 12:07

Fajna imprezka, miałem okazję częściowo być na Hubertusie ale na tym który odbył się w Olsztynie k/Częstochowy. W niedziele wybrałem się na Jurę więc nie miałem zbytnio czasu ale coś tam zobaczyłem.

Nie tak dawno odwiedziłem/liśmy Waszew strony -Świerklaniec, oczywiście park. wtedy jeszcze trwały prace remontowe. Trzeba będzie zobaczyć jeszcze raz a wiem że będzie warto.

Wycieczka na mapie

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Weston Super Mare - zdjęcie

Weston Super Mare

Poprzednia podróż

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022