Katowice i Będzin

Komentarze 19
2014-09-28

Do Katowic do centrum ju od dawna chciałam jechać, bo to się w centrum wielkie zmiany dokonują 🙂 Robi się coraz ładniej, ale do końca daleko, jak wynika ze zdjęć będzie bardzo efektownie, i super, że odwieczna brzydka przestrzeń między Spodkiem a Rynkiem wreszcie stanie się deptakiem - miłym miejscem spacerowym. Tyle lat jeździłam tam codziennie autobusem i oka nie było na czym zawiesić, choć korek na rondzie i stało się i stało, a teraz co krok coś zwraca uwagę, a tunel sprawia, że się migiem ten odcinek pokonuje 🙂 Ma być gotowe wszystko chyba w przyszłym roku.

Po Katowicach pojechaliśmy do Będzina, tu już zachęcona atrakcjami mokunki, bo park zamkowy w Będzinie się mocno zmienił, oczywiście też na lepsze. Powstała ścieżka historyczna  prowadząca od atrakcji do atrakcji, są tablice informacyjne i wiele rzeczy się nowych pojawiło - podgrodzie z półziemiankami, wał, miejsca magiczne, atrakcyjny plac zabaw dla dzieci i wreszcie znaleźliśmy kirkut, bo już go kiedyś szukaliśmy ale chodzenie po tym ponurym wtedy parku nie bardzo było przyjemne, a teraz narawdę fajnie się tu spaceruje i ludzi sporo. Podeszliśmy pod podziemi, ale już było póxno, a jeszcze chcieliśmy na Górę Dorotkę wejść, z której piękny widok na miasto się roztacza. Wiele razy na nią patrzałam z okien Żylety, ale nigdy jakoś na nią nie wlazłam 🙂 Będzin to teraz bardzo fajne miejsce spacerowe, polecam!

Galeria handlowa
Galeria handlowa
Tradycja i nowoczesność
Rynek w Katowicach
Rynek
Muzeum Śląskie
Aleja Korfantego w Katowicach
Symbole Katowic
Pomnik Powstańców Śląskich w Katowicach
Oko Miasta
Rondo w Katowicach
Czerowna fontanna
Spodek w Katowicach
Katowice Spodek
Tunel
Kościół w Będzinie
Zamek w Będzinie
Zamek w Będzinie
Park w Będzinie
Park w Będzinie
Kirkut w Będzinie
Miejsca magiczne
Podgrodzie w Będzinie
Półziemianki
Plac zabaw w parku
Podziemia Będzińskie
Góra Dorotka
Góra Dorotka
Szlak Via Regia
Kościół Św. Doroty
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
13 październik 2014 08:02

Dziękuję 🙂

Danuta
12 październik 2014 21:02

Katowice to miasto przez które najczęściej" pomykam" załatwiajac jakieś sprawy. A to przecież urocze miasto bogate w zabytki i interesujace miejsca.  Pieknie przez Ciebie Aniu pokazane i przedstawione.

Bedzin również ciekawy, choć prawie wogóle mi nie znany.

Pozdrawiam   serdecznie :-)

Anna Piernikarczyk
08 październik 2014 20:16

Nigdy nie byłam w Jaworznie, może czas to zmienić 🙂

Roman Świątkowski
08 październik 2014 20:11

Tak to fakt Katowice pięknieją. Będzin też się zmienia, park to rewolucja. Jak widać zresztą wiele miast, miasteczek robi się coraz ładniejsze z dużym plusem dla turystów. 

Góra Św, Dorotki - jak widzę przybyło coś nowego, tablica info o szlaku Jakuba. Z tego co wiem na górze ma powstać platforma widokowa, ale kiedy kto to wie. Tak ja w kamnieniołomie Jaworzno prace się wydłużają przy geologicznym parku rozrywki Geo-sfera, chociaż jak zaglądałem ostanio prace osrto brną do przodu.

Anna Piernikarczyk
08 październik 2014 12:59

Dzięki, a z Katowicami z rok poczekaj i odwiedź jak będziesz miał okazję 🙂

marian
08 październik 2014 12:58

Katowice zawsze starałem sie omijac a tu okazuje się że to piękne miasto.Z Będzina powróciłaś mi wspomnienia.Super fotki.

Ela
08 październik 2014 09:15

Najważniejsza jest zabawa. A przy układankach jest super🙂 

Anna Piernikarczyk
08 październik 2014 08:55

No nasza w sumie ma 1000 kawałków, ma 70 cm szerokości i składa się z 8 mniejszych obrazków różnych dzikich kotów. Łukasz z nimi układał też niełatwe, choć chyba las w wodzie trudniejszy 🙂

Ela
08 październik 2014 08:47

Wow. To niezła ta układanka. Toż to ile ona ma kawałków?? Ja największe jakie układałam to 1500 jesnienny las odbity w wodzie🙂 Masakra. Ale super zabawa była.

Super że lubią takie zabawy. 

Anna Piernikarczyk
08 październik 2014 08:45

Hehe to przypadek ze mną, a dziewczyny lubię czasem tak samo ubrać, a Natalia zachwycona spódniczką bo uwielbia gepardy i wszystko co z dzikimi kotami związane 🙂 Teraz kupiliśmy im układankę z róznymi dzikimi kotami w Biedronce, niby część dochodu idzie na ich ochronę, 1000 kawałków, już ułozone 🙂

Ela
08 październik 2014 08:37

Rodzinna wyprawa- to to co tygryski lubią najbardziej🙂 Jak zawsze śliczne zdjęcia, ale najładniejsze trzy modelki i nawet kolorystycznie ubrane. Modelki🙂. 

Anna Piernikarczyk
08 październik 2014 08:37

Dziękuję Wam, no Krzysztofie koniecznie 🙂 bo Wałbrzych u nas nie jest aż tak popularyzowany, prędzej zamek Książ, ale przecież Starówka miasta też jest ładna, kiedyś mieliśmy okazję być

Danusia
08 październik 2014 08:19

Piękne zdjęcia ,ciekawe ujęcia. Dziewczynki jak zawsze uroczo pozują. No i ciekawy zamek w tle . Sympatyczna ,rodzinna wyprawa.

Krzysztof Dorota
07 październik 2014 16:35

Ładnie chyba musimy się zmobilizować i pokazać nasze miasto choć może poczekamy do wiosny bo Wałbrzych strasznie rozkopany bum na nowe drogi dotarł i do nas pozdrawiamy

 

mokunka
07 październik 2014 16:22

[cytuj autor='Piernikarczyk Anna']No źle  się chyba wyraziłam, poza ulicą będzie deptak czyli przyjemne miejsce do spacerów z wydzieloną ścieżką rowerową, dotąd była to brzydka ulica i jakoś nigdy nie miałam ochoty tędy chodzić a tym bardziej spacerować, a teraz ma być ładnie i przyjemnie 🙂 Ostatnio edytowany: 2014-10-07 16:01[/cytuj]

 

Aaa , no to zmienia postać rzeczy 🙂 jeśli wzdłuż ulicy to tak ! Bo jakoś nie bardzo mogłam sobie wyobrazić centrum Katowic bez przejezdnej Aleii Korfantego, na której zawsze jest ogromne natężenie ruchu .

 

Ostatnio edytowany: 2014-10-07 16:22

Anna Piernikarczyk
07 październik 2014 16:01

No źle  się chyba wyraziłam, poza ulicą będzie deptak czyli przyjemne miejsce do spacerów z wydzieloną ścieżką rowerową, dotąd była to brzydka ulica i jakoś nigdy nie miałam ochoty tędy chodzić a tym bardziej spacerować, a teraz ma być ładnie i przyjemnie 🙂

Ostatnio edytowany: 2014-10-07 16:01

mokunka
07 październik 2014 15:26

Cieszę sie, że zainspirowały Ci emoje atrakcje dotyczące Będzina. Faktycznie wzgórze zamkowe , zmieniło swe oblicze . Zecydowanie in plus ! Byłam w czerwcu, oczywiście ...jeszcze wycieczki nie wstawilam. Postaram się niebawem 🙂

Natomiast Aniu chciałam zapytać, co miałaś na mysli pisząc "Deptak między spodkiem a rynkiem" czyli gdzie? Dawno nie bylam w Katowicach ale w/g mnie w lini prostej wlaśnie między spotkiem a rynkiem,  jest jedna z najruchwilwszych arterii w centrum Katowic . Tam ma powstać deptak ???

Nie będzie ruchu kołowego na Alei Korfantego ? Skąd masz takie wiadomości ? Muszę przyznac, że jestem bardzo zdziwiona !

 

Ostatnio edytowany: 2014-10-07 15:27

Anna Piernikarczyk
07 październik 2014 13:13

Dzięki 🙂 Co do Katowic to naprawdę niektórzy mogą się zdziwić odwiedzając to miasto bo naprawdę pięknieje, smutny obraz sprzed kilku/kilkudziesięciu lat odchodzi do lamusa 🙂 Przynajmniej w centrum będącym wizytówką

Marcin_Henioo
07 październik 2014 13:05

Pięknie. I w Katowicach (nie spodziewałem się) i zamek w Będzinie. Jak zwykle podziwiam Was za te wędrówki.

Wycieczka na mapie

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Weston Super Mare - zdjęcie

Weston Super Mare

Poprzednia podróż

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022