Radom

Komentarze 8
2014-09-05

Radom jest ładnym miastem, choć oczywiście moja opinia dotyczy ścisłego centrum. Zajechaliśmy najpierw na Rynek i tu zdziwienie, jaknysmy do Toszka przyjechali albo innego niewielkiego miasteczka, rynek choć słusznych rozmiarów, to pusty, cichy, gdzie ludzie? uciekli? Może to prawda, że Radom nieciekawy i głuchy, choć jednak rynek zadbany i ładny. Wystarczyło przejść kilkaset metrów i od razu zmieniło się to nie do poznania. Po prostu Rynek nie łączy się bezpośrednio z tłumnym, gwarnym, kolorowym i nowowczesnym w niektórych elementach deptakiem, stąd chyba Rynek jest nieco odseparowanym miejscem.

Idąc deptakiem i jego najbliższymi okolicami dojdziemy do najbardziej reprezentacyjnych obiektów w mieście, są tu pałace, efektowne kamienice, nie wszystkie odremontowane pięknie, ale zdobne i ciekawe. Po drodze mija się kilka ładnych kościołów - koło dawnego zamku stoi kościół Św. Jana Chrzciciela o ciekawej bryle, dalej kościół Bernardynów i kościół garnizonowy. Najdalej wysunięta jest olbrzymia katedra - cudna bazylika Opieki NMP. Z niej wprost wychodzi się do parku, który znów doprowadza do deptaku. Uważam, że Radom w tej części jest naprawdę przyjemny i przyjazny, warty odwiedzenia.

Rynek w Radomiu
Rynek w Radomiu
Rynek w Radomiu
Kamienice Gąski i Esterki
Muzeum
Radom rynek
Kościół Św. Jana Chrzciciela w Radomiu
Zamek w Radomiu
Dawny zamek w Radomiu
kościół Bernardynów w Radomiu
Rzeźba Pary Prezydenckiej w Radomiu
kościół garnizonowy w Radomiu
Pałac Karschów
Katedra w Radomiu
Bazylika w Radomiu
Katedra Opieki Najświętszej Maryi Panny
Katedra Opieki NMP
Papież
Park w Radomiu
Radom Deptak
Deptak Radom
Deptak w Radomiu
Radom
Radom deptak
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Roman Świątkowski
22 wrzesień 2014 18:07

Nie miałem okazji miasta zwiedzić ani zobaczyć ale jak widać ładne miasteczko. Może i nie duże ale ładne. Zawsze Radom kojarzy mi się z krzyżówką - miasto nad mleczną lub nad jaką rzeką leży Radom. Często spotykane w hasłach.

pozdrawiam

zygmunt
22 wrzesień 2014 11:26

Bylem dwa tygodnie temu w Radomiu ,

nie można powiedzieć ,miasto się zmienienia (na lepsze) ale co mogę polecić, to nocleg w schronisku młodzieżowym na Limanowskiego cena 32 zł (zniszka) w pokoju o powyższonym standarcie, stołówka przy schronisku , z tamtąd niedaleko jest do grodziska ,warto zobaczyć między innymi kościół (gotycki) Jana Chrzciciela ,to tyle o demnie pozdrawiam

marian
19 wrzesień 2014 19:14
Miasta w Polsce pięknieją i to cieszy.
Anna Piernikarczyk
19 wrzesień 2014 15:15

Też tak mysle 🙂 Dzięki, to czekamy Karolu na relacje a może dołączysz do Akcja Atrakcja 🙂

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
19 wrzesień 2014 15:13

ładny ten Radom  -niedoceniane to miasto .

Pozdrawiam Karol

Anna Piernikarczyk
17 wrzesień 2014 20:33

Dzięki 🙂 Tak, lepiej się przekonać samemu, a najlepiej miło zdziwić 🙂

Danusia
17 wrzesień 2014 20:30

No proszę,jak można zmienić opinię pozornie mało atrakcyjnego miasta,gdy się tam osobiści zawita i sprawdzi to na własne oczy. Radom mi nieznany,fotki obejrzałam z przyjemnością.

Krzysztof Dorota
17 wrzesień 2014 20:11

Kolejne ciekawe miasto 🙂

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Rynek w Radomiu

Deptak w Radomiu

Zamek w Radomiu

Bazylika w Radomiu

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Weston Super Mare - zdjęcie

Weston Super Mare

Poprzednia podróż

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022