Kazimierz Dolny

Komentarze 9
2014-09-06

Kazimierz Dolny to piękne miasteczko, a teraz dodatkowo wspaniale odrestaurowane. Jak byliśmy ostatnim razem to kilka obiektów było w remoncie, teraz wszystkie zabytki prezentują się wspaniale. Koniecznie trzeba iść na Rynek z pięknymi kamienicami Przybyłów, gdyż to miejsce jest niezwykle urocze. Za Farą, ale w obrębie jej murów można podejść pod zamek i stamtąd zobaczyć cudny widok nie tylko na ruiny warowni, ale również w drugą stronę na Farę i dalej aż na Wisłę, my oglądaliśmy ten widok późnym popołudniem, ale o zachodzie słońca musi być jeszcze piękniej.

Jeszcze dalej można zwiedzać basztę, a po przeciwnej stronie Kazimierza warto się wybrać na bulwary nad Wisłą, romantyczne miejsce. Ludzi sporo ale nie tłumnie, można wytrzymać mimo że była to sobota. Na turystów czeka też Wzgórze Trzech Krzyży, ale my zrezygnowaliśmy, są też spichlerze nad Wisłą i inne zabytki, warto sobie pospacerować po tym miasteczku i zajrzeć w rózne kąty, np. na Mały Rynek. Jest też komercja, kramy i kramiki, ale w tym miejscu to oczywiste, bo to słynne miasto w Polsce, za to zamiast okropnego kiczu z Chin, więcej tu rękodzieła i ładniejszych pamiątek. Ceny równiez mówią o tym, że to miejsce wyjątkowe 🙂

Kaizmierz Dolny Rynek
Kaizmierz Dolny Rynek
Kazimierz Dolny Kamienice Przybyłów
Fara w Kazimierzu Dolnym
Zamek w Kazimierzu Dolnym
Kazimierz - zamek
Kazimierz Dolny
Kamienica Celejowska
Kazimierz Dolny Bulwar Nadwiślański
Bulwar Nadwiślański
Spichlerz
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Jamaika
17 grudzień 2014 18:20

Ja jestem stałym bywalcem w Kazimierzu. Ostatnio zabrałem ze sobą rower. Cudowna sprawa.

Danusia
13 wrzesień 2014 19:54

No i jeszcze klimatyczna knajpka "U fryzjera" ,suuper:-)

marian
11 wrzesień 2014 23:44

Piękne miasto .Naprawdę jest co Wam pozazdraszczać.Przydałby mi  się i aniołek i żydek.hi hi

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
11 wrzesień 2014 13:18

piekna wrodzinna wyprawa.

Kazimierz Dolny  piekne -zabytkowe  " miasteczko z dusza artystow.

 

Anna Piernikarczyk
11 wrzesień 2014 12:55

hehe ja malutkiego aniołka sobie przywiozłam, mam ich kilka, akurat z tego miejsca nie mogło zabraknąć 🙂 Najfajniejszym moim aniołem z podrózy jest drewniany anioł ręcznie rzeźbiony przez jurajskiego olsztyńskiego artystę - Pana Jana Wewióra - autora tamtejszej słynnej szopki.

Danusia
11 wrzesień 2014 09:55

Kazimierz,Janowiec-miejsca ciekawe i dobrze mi znane. Z Kazimierza przywiozłam sobie tradycyjnego "Żydka",który teraz liczy pieniązki przy wejsciu do domu zgodnie z porzekadłem "Żyd w sieni,grosz w kieszeni". Co prawda nie zauważyłam nagłego przypływu gotówki,ale moze to wymaga czasu?;-)

Anna Piernikarczyk
11 wrzesień 2014 07:58

Dzięki 🙂 Nie, Janowiec kilka lat temu odwiedziliśmy, teraz nie było czasu

Roman Świątkowski
11 wrzesień 2014 06:32

Stary, piękny, dobry na każdą porę roku Kazimierz. Nie trudnie sie nie nudzić, liczne atrakcje jak na zdjęciach, piękny rynek, zamek, spichlerz itp.

A Janowiec odwiedzilście.

Krzysztof Dorota
11 wrzesień 2014 00:49

Pięknie Kazimierz ma swój klimat  byliśmy w tym roku fajnie powspominac choć mineło niewiele czasu 🙂

 

Ostatnio edytowany: 2014-09-11 00:50

Wycieczka na mapie

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Weston Super Mare - zdjęcie

Weston Super Mare

Poprzednia podróż

Jędrzejów i Mnichów - zdjęcie

Jędrzejów i Mnichów

Następna podróż

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022