Samochodem po Jeziorze Żywieckim

Komentarze 6
2014-07-26

Tresna, Czernichów i Międzybrodzia - Bialskie i Żywieckie to fantastyczne rejony, przy ładnej pogodzie te tereny zachwycają swą urodą! Rozlewają się tutaj 2 jeziora połączone rzeką Sołą. Jezioro Żywieckie jest bardziej dla sportów wodnych i rekreacji na sprzecie wodnym, znów Jezioro Międzybrodzkie jest bardziej do leżakowania choć i sprzęt wodny tutaj też jest dostępny.

Idąc tym torem na jeziorze żywieckim wypożyczyliśmy sobie rowerek a właściwie samochód i w rejs 🙂 Piękne widoki na zaporę w Tresnej, na góry, na przystanie i ośrodki wypoczynkowe. Mijał nas też statek, który kursuje po jeziorze Żywieckim.

Przystań nad jeziorem żywieckim
Przystań nad jeziorem żywieckim

Po rejsie wybraliśmy się na plażę w Czernichowie, to już nasze stałe miejsce 🙂 Fajnie, trawiasto, jest plac zabaw, są też rowerki do wypożyczania, jest bar i ubikacje (1 zł). Wejście i parking są darmowe, choć przy przywleczeniu ze sobą lodówki turystycznej trzeba zapłacić 20 zł. My byliśmy tylko z plecakiem, więc spoko. Byliśmy wczesnie rano, po 10.00 i dobrze, bo około południa już było mnóstwo ludzi i problem z parkowaniem.

Przystań na Zaporze w Tresnej
Przystań na Zaporze
Jezioro Żywieckie
Statek na Jeziorze Żywieckim
Zapora w Tresnej
My
Tresna Przystań
Jezioro Żywieckie
Tresna przystań
Zapora w Tresnej
Plaża nad Jeziorem Międzybrodzkim, w tle Góra Żar
Plaża w Czernichowie
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
30 lipiec 2014 08:59

Za ciepło na czapkę 🙂 Się napocił i bez kapitańskiej czapki 🙂

Roman Świątkowski
30 lipiec 2014 08:56

Fajnie spędzony czas nad a w zasadzie na jez. Żywieckim.

A kapitan gdzie podział czapkę ?

Anna Piernikarczyk
30 lipiec 2014 07:56

Dziękuję Wam 🙂 No nad tymi jeziorkami zawsze jest ładnie przy pogodzie, a dzieci chyba wszystkie mają szczególne ciągotki do wody 🙂

Ela
30 lipiec 2014 07:35

H a ha ha, dobre, wejście za darmo ale lodówka już 20zł- za co?? Super zdjęcia, szczególnie to gdzie was wszytskich widać. Pięknie spędzony czas. 

marian
29 lipiec 2014 22:20

Cudne miejsce .

Danusia
29 lipiec 2014 21:09

W taki upał to tylko nad wodę:-)

Wycieczka na mapie

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022