Planetarium

Komentarze 15
2014-01-12

Postanowiliśmy znów wyruszyć do Parku Śląskiego w Chorzowie, tym razem do Planetarium! Szkoda, że pogoda nam trochę nie dopisała, ale wycieczka bardzo udana 🙂

Planetarium to miejsce, w którym można obserwować gwiazdy i planety, tak dokładnie, to obserwuje się w Obserwatorium, w budynku obok, w którym jest otwierany dach i przeznajwiększy w Polsce refraktor (lunetę soczewkową) ogląda się po zmroku w ogromnym zbliżeniu Księżyc, planety, gwiazdy czy komety.

Planetarium w Chorzowie
Planetarium w Chorzowie

My, jako że z dziećmi, wybraliśmy się do Planetarium na seans dla dzieci - Podróż Małego Księcia. To taka bajka wyświetlana na ciemnym, rozgwieżdżonym niebie. Bardzo fajny efekt i dzieciom ta wyjątkowa bajka bardzo sie spodobała, choć jak wiadomo, i dla dorosłych niesie ona przesłanie. Polecam wszystkim wycieczkę do Planetarium w Chorzowie! Czynne jest we wszystkie dni poza poniedziałkiem, a dojechać najlepiej od strony Siemianowic Śląskich, wjazd na teren Parku jest płatny, ale parking pod samym Planetarium jest darmowy.

Planetarium w Chorzowie
Planetarium Chorzów
Planetarium Park Śląski
Obserwatorium przy Planetarium w Chorzowie
Wnętrze Planetarium
Urządzenie o nazwie Planetarium
Fragment Bajki
Znaki zodiaku
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Staszek Łuć
26 marzec 2014 21:23

Nic nie zastąpi prawdziwego nocnego nieba, z daleka od miasta, przy nikłym blasku gasnącego ogniska, w gronie przyjaciół...

Na przykład w Bieszczadach...

Ewelina
26 marzec 2014 11:52

mmmm nocne oglądanie nieba... musi być niezapomniane wrażenie 🙂

Anna Piernikarczyk
22 styczeń 2014 19:08

No to masz soooolidne doświadczenia w tym temacie 🙂

Staszek Łuć
22 styczeń 2014 17:53

W takim razie proponuję planetarium toruńskie -naprawdę świetne, choć nie każdy program jest porywający. Po niektórych spektaklach dzieciaki z prowadzonych przeze mnie wycieczek chciały zostać na kolejny seans.

Planetarium w warszawskim centrum Kopernik nie zachwyciło mnie mimo bardzo nowoczesnej aparatury. Może dlatego, że byłem tam zaraz po uruchomieniu i nie wszystko było już dotarte (trzeba było restartować system - opóźnienia, tłok w holu), Tak naprawdę był to film wyświetlany na kopule. Muszę się wybrać ponownie, zobaczyć czy się zmieniło.

Planetarium w Olsztynie w zeszłym roku przeszło gruntowny remont i ma ponoć aparaturę lepszą od warszawskiej. Jeszcze nie miałem okazji zobaczyć, ale wybieram sie do Olsztyna na początku lutego - kto wie?

Odwiedzałem też planetaria we Fromborku (już się postarzało, raczej edukacyjne - brak współczesnych efektów), w warszawskim Muzeum Techniki (chyba już nie istnieje) i w Międzyzdrojach (nowe, nowoczesne, ale maleńskie - takie półplanetarium).

W Śląskim oczywiście także byłem. Więcej nie pamiętam.

Staszek

Anna Piernikarczyk
22 styczeń 2014 09:14

hehe, poza sląskim była kiedyś w olsztyńskim chyba, ale to jako dziecko

Staszek Łuć
21 styczeń 2014 20:42

To może teraz ranking najlepszych planetariów w Polsce?

Staszek

Anna Piernikarczyk
20 styczeń 2014 20:50

Tak, fajna sprawa i taka zupełnie inna bo nie za dużo takich placówek jest w Polsce i rzadko sie bywa, a nie mozna tez porównać z niczym innym 🙂

mokunka
20 styczeń 2014 20:26

Widzę Aniu, że tym razem postawiliscie na wycieczę w niedalekiej okolicy. I super!

Planetarium to bardzo ciekawa atrakcja. Bylam tam kilkukrotnie nie tylko z moimi uczniami. Pokazy w nim to jak ...wyprawa w kosmos. Wszystko takie ciekawe 🙂 Podobnie jak Ania mogę polecić to miejsce, jako idealne na wypady rodzinne .

Danusia
16 styczeń 2014 06:56

Koniecznie musze keidys zobaczyc ten park i Planetarium:-) Twoja relacja i fotki są takie zachęcające. Dzieciaczki też zadowolone,czyli wycieczka udana:-)

Anna Piernikarczyk
15 styczeń 2014 10:08

Widocznie drożdżami hehe 🙂

Ela
15 styczeń 2014 08:47

Świetnie, rodzinnie i naukowo. 

Niewiem jakim cudem udało mi się nigdy nie być w Planetarium.

Córy rosną jak na drożdżach. Czym Ty je karmisz🙂. Pozdrawiam

Ela
15 styczeń 2014 08:47

Świetnie, rodzinnie i naukowo. 

Niewiem jakim cudem udało mi się nigdy nie być w Planetarium.

Córy rosną jak na drożdżach. Czym Ty je karmisz🙂. Pozdrawiam

Anna Piernikarczyk
14 styczeń 2014 14:05

To prawda, na zdjęciach sama to zobaczyłam 🙂

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
14 styczeń 2014 13:41

ciekawe te planetarium . 

Pozdrawiam Karol 

PS.

Aniu : DZIECI rosną  - to widac

Anna Piernikarczyk
14 styczeń 2014 10:47

Polecam, Planetarium to miejsce, które zafascynuje i małych i dużych, dla dzieci są specjalne spektakle, a dorośli mogą też wybrać nocne oglądanie nieba

Wycieczka na mapie

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Weston Super Mare - zdjęcie

Weston Super Mare

Poprzednia podróż

Szałsza - zdjęcie

Szałsza

Następna podróż

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022