Duszniki-Zdrój

Komentarze 5
2013-08-06

Podczas wycieczki po Kotlinie Kłodzkiej kilka razy przejeżdżaliśmy przez Duszniki, pod przepięknym Muzeum Papiernictwa, i myslałam, że to główna żeby nie powiedzieć jedyna atrakcja w Dusznikach, ale się pomyliłam. Zjeżdżając z Zieleńca zatrzymaliśmy się w Dusznikach na dłużej i okzało się, że to kolejne piękne zdrojowe miasto w tym rejonie.

Rozpoczęliśmy od Rynku, który jest bardzo ładny i kolorowy, stoi na nim figura Mryjna i pręgierz, jest tez fontanna. Zaraz obok jest zabytkowy kościół z ciekawostką wewnatrz, znajduje się tu bowiem bardzo oryginalna ambona w kształcie wieloryba.

Muzeum Papiernictwa - Duszniki Zdrój
Muzeum Papiernictwa - Duszniki Zdrój

Upał był niemożliwy, więc każdy krok w słońcu to udręka, dlatego co chwila trzeba było kupować coś do picia no i każda fontanna to postój, przy tej na Rynku, podczas krążenia, kilka razy nawet się zatrzymywaliśmy 🙂

Potem udaliśmy się do Parku Zdrojowego, gdzie kasztanowa aleja Chopina prowadzi do Dworku Fryderyka Chopina, w którym w 1826 roku kompozytor dał pierwszy publiczny, zagraniczny koncert. Od 1946 roku odbywają się tu koncerty największych wirtuozów fortepianu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego.

Duszniki Zdrój
Duszniki Zdrój
Duszniki Zdrój

Dalej piękny park zdrojowy prowadzi do Pijalni Wód Mineralnych z I połowy XIX wieku. Mieszczą się tu ujęcia Pieniawy Chopina oraz Jana Kazimierza. W Parku stoi też Kolorowa Fontanna, która cały dzień raczy turystów i kuracjuszy wysokim orzeźwiającym strumieniem wody, a w sezonie dodatkowo wieczorem odbywają się pokazy z kolorowymi światłami i muzyką. Niestety nie doczekliśmy tego spektaklu.

Na koniec zostawiliśmy sobie Muzeum Papiernictwa, ale obeszłam je tylko dokoła, gdzie się udało, bo dzieci były padnięte i nie chciałam ich męczyć zwiedzaniem.

Duszniki Zdrój - Rynek
Duszniki Zdrój - Rynek
Duszniki Zdrój pręgierz
Rynek Duszniki Zdrój
Rynek w Dusznikach Zdroju
Duszniki Zdrój
Duszniki Zdrój - Kościół
Duszniki Zdrój
Duszniki Zdrój - ambona w kształcie wieloryba
Duszniki Zdrój
Duszniki Zdrój
Duszniki Zdrój
Duszniki Zdrój Park Zdrojowy
Dworek Chopina Duszniki Zdrój
Duszniki Zdrój - Dwór Chopina
Duszniki Zdrój - Pieniawa
Duszniki Zdrój - Pijalnia
Duszniki Zdrój - fontanna
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Krzysztof Dorota
06 wrzesień 2013 19:39

Ładne uzdrowisko oj dawno dawno się tam nie było ładne fotkii jak zawsze pozdrawiamy.

Anna Piernikarczyk
05 wrzesień 2013 20:06

Dziękuję 🙂 Danusiu, ja też żałuję, lubię trochę takie rózne starocie, dawne przemysły, ale w rodzinie trochę jestem w tym osamotniona 🙂 Więc jak mi się uda naciągnąć to fajnie, ale nie nalegam, bo i tak bardzo dużo pozwiedzaliśmy w tym roku 🙂

Roman Świątkowski
05 wrzesień 2013 19:43

Zdjęcia jak zawsze rewelacja. Duszniki ładne nigdy nie miałem okazji ich zwiwdzić

Danusia
05 wrzesień 2013 14:47

Duszniki -piękna miejscowość. Pojechaliśmy tam odwiedzając także inne zdrojowe miasteczka: Lądek,Kudowę i Polanicę.Podobnie jak Ty Aniu,Muzeum Papiernictwa widzieliśmy tylko z zewnątrz,a to dlatego,że już ,niestety, je zamykano.Żałuję bardzo.

Ostatnio edytowany: 2013-09-05 14:47

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
05 wrzesień 2013 11:51

Duszniki sa ładne i ciekawe .mają cos z Kiepury i Ady Sari , Kaczynskiego B. 

No i  te  ciekawe  muzeum papiernictwa  .

 

Pozdrawiam karol 

PS.

szkoda ze wiekszosc ludzi ( nawet turystow) smiga do Czech przejeżdajac  przez  Duszniki  tak jak  smigaja przez  Zabkowice śl.

 

 

 

 

 

 

 

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Park Zdrojowy

Rynek

Muzeum Papiernictwa

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Weston Super Mare - zdjęcie

Weston Super Mare

Poprzednia podróż

Gwarki 2013 - zdjęcie

Gwarki 2013

Następna podróż

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021