Kudowa Zdrój

Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Komentarze 6
2013-08-07

Ostatnim miejscem postojowym naszej wyprawy do Kotliny Kłodzkiej stała się piękna Kudowa - wspaniałe miejsce na letni wypoczynek, bardzo atrakcyjne i tętniące życiem, to chyba najwazniejszy i najbardziej popularny kurort całej Kotliny.

Na każdym kroku Kudowa Zdrój oferuje wspaniałe zabytkowe budowle uzdrowiskowe, jest mnóstwo infrastruktury turystycznej, zieleni i ciekawe Muzea, które warto odwiedzić.

Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój

Oczywiście najbardziej przyciąga park zdrojowy z Pijalnią Wód, efektownym zameczkiem, fontanną i kwiatami. Można tu nawet zagrać w duże szachy na powietrzu 🙂

Koniecznie też trzeba odwiedzić dzielnicę Czermna, jest tam słynna Kaplica Czaszek, bardzo przejmujące miejsce udostępnione do zwiedzania, niestety wewnątrz nie mozna robić zdjęć. Co ciekawe, prócz historii, zadumy, tragedii, jest tu również nauka, mozna bowiem porównać czaszki ludzi róznych grup etnicznych albo zobaczyć czaszki ludzi chorych. W Czermnej warto też odwiedzic Szlak Ginących Zawodów - tradycyjną zagrodę staropolską.

Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój

Przy Siedzibie Parku Narodowego Gór Stołowych za darmo mozna odwiedzić Muzeum Żaby, to niewielka placówka, złozona z jednego pomieszczenia, ale żaba jest tutaj wszechobecna, a eksponatów naprawdę wiele i czasem zadziwiających, jak np. parasol dziecięcy 🙂

Będąc w Kudowie, spaliśmy w cudnym Hotelu Verde Montana, praktycznie na deptaku, ale juz nieco na uboczu, gdzie w cenie mieliśmy basen dostępny cały dzień. Natalia uczyła się pływać, obydwie były bardzo zadowolone.

Zameczek w Kudowie
Zameczek w Kudowie

Polecam Kudowę również dlatego, że blisko stąd w przepiękne Góry Stołowe, głównie Szczeliniec Wielki i Błędne Skały, które opisywałam wczesniej.

Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
Pijalnia Wód
Kudowa Zdrój
Deptak
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
Hotel Verde Montana
Kudowa Zdrój
Kudowa Ogród Muzyczny
Czermna
Kaplica Czaszek w Kudowie
Kudowa Zdrój
Kaplica Czaszek w Kudowie
Szlak Ginących Zawodów
Kudowa - Szlak Ginących Zawodów
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
Ruchoma Szopka
Siedziba Parku Narodowego Gór Stołowych
Muzeum Żaby
Muzeum Żaby w Kudowie
Muzeum Żaby
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

mokunka
11 wrzesień 2013 22:53

Kudowa jest piękna . Wiele w niej ciekawostek, muzeów.

Roman Świątkowski
05 wrzesień 2013 19:38

Pięknie bo z rodzinką , super zdjęcia.

Danuta
04 wrzesień 2013 17:32

Wspaniałe miasto i udana rodzinna wycieczka.

Pozdrawiam :-)

marian
04 wrzesień 2013 16:41

Piękne miasto.

Danusia
04 wrzesień 2013 16:03

Piękne miasto. Byłam w  Kudowie,ale fotek jakoś nie porobiłam nigdzie poza kaplicą Czaszek.

Ela
04 wrzesień 2013 14:21

Śliczne zdjęcia, miejsce super. Też udało nam się odwiedzić to piękne miasteczko.Niektóre zdjęcia mamy robione w podobnych miejscach. 

Wycieczka na mapie

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Weston Super Mare - zdjęcie

Weston Super Mare

Poprzednia podróż

Szczytnik - zdjęcie

Szczytnik

Następna podróż

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021