Skansen w Kudowie

Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Komentarze 13
2013-08-07

Na końcu Kudowy, a i Polski i a wydaje się jakoby świata, w wiejskiej dzielnicy Pstrążnej ulokował się Skansen - Muzeum Kultury Ludowej. Myślałam, że nikt tu nie zagląda, bo daleko, ale o dziwo na parkingu sporo samochodów stało.

Skansen nie jest drogi, bo dla dorosłych 7 zł, dla dzieci 5 zł, więc warto zajrzeć do środka, również chałup, by zobaczyć ekspozycje przypominające nam minione lata i wieki. Tak, jak w Muzeum Zabawek, przypomnieć można sobie babcine izby, przynajmniej dom mojej babci przypominał wystrojem jedną z tutejszych ekspozycji, nawet obraz wisiał identyczny. Ciekawy jest tez stojący na wzgórzu wiatrak koźlak, a zapach koszonej trawy przypomniał wieś, choć to była kosiarka a nie kosa 🙂

Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój

W poniedziałki Skansen jest nieczynny, ale w pozostałe dni tygodnia można go zwiedzać od 9.30 do 18.00.

Kudowa Zdrój -Skansen
Skansen
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
Kudowski Skansen
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój - skansen w Pstrążnej
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Ewelina
26 marzec 2014 12:01

Uwielbiam te klimaty 🙂 relacja na 6 + 🙂

Anna Piernikarczyk
04 wrzesień 2013 09:33

To świetnie, dziękuję za informcję 🙂

Ela
04 wrzesień 2013 08:46

Aniu na takie zagraniczne podróże łatwiej dla dzieci wyrobić dowody osobiste, są bezpłatne ważne na 5 lat i już spokojnie możesz przekraczać granice🙂. Właściwie to w każdym kraju Unii Europejskiej możecie na dowody podróżować.

Ostatnio edytowany: 2013-09-04 09:02

Anna Piernikarczyk
04 wrzesień 2013 08:06

Dzięki 🙂 Musimy chyba w przyszłym roku wyrobić paszport Dominice, bo teraz robilismy Natalce z powodu Anglii i żałuję, że Dominice nie zrobilismy, bo tyle razy byliśmy w tym roku przy granicy, a bałam się ją przekroczyć bo nie wiem jak to wygląda, może byśmy przejechali a potem byłyby problemy wrócić, nie wiem jak to wygląda. 

Danuta
03 wrzesień 2013 21:55

Jeśli lubisz skanseny Aniu- polecam miejscowość Vlkolinec na słowackim Liptowie. Wieś to żywy Skansen - jest wpisana na listę UNESCO. To nie tak daleko, a miejsce z klimatem.

Pozdrawiam :-)

Ela
03 wrzesień 2013 21:23

Piękne zdjęcia, a miejsce rewelka. Super że udało się wam go zobaczyć i pokazać nam.

Anna Piernikarczyk
03 wrzesień 2013 21:06

Dziękuję Wam, my do końca też nie planowaliśmy odwiedzać, ale podjechaliśmy i tak jakoś się skusiliśmy 🙂 Ja lubię skanseny, to taka opozycja do gwarnych, komercyjnych miejsc jak popularne parki rozrywki 🙂 Nie znaczy że tamtych nie lubię, po prostu to całkiem co innego i czasem warto tej odmiany zakosztować, a poza tym lubię etno i rózne jego przejawy.

Danusia
03 wrzesień 2013 20:55

Nie odwiedziłam tego skansenu będąc w Kudowie,ale słyszałam o nim. Fajna relacja Aniu.

Krzysztof Dorota
03 wrzesień 2013 19:54

Na skansenach się nieznamy ale nam się podoba trzeba kiedyś odwiedzić 🙂)) pozdrawiamy

Anna Piernikarczyk
03 wrzesień 2013 19:31

Tez uwielbiam malwy 🙂! Dlatego sa na zdjeciach 🙂

Danuta
03 wrzesień 2013 19:17

Niewielki ten skansen, ale milusi! Uwielbiam malwy i inne "babcine kwiaty". Ładnie się prezentują na Twoich zdjęciach na tle wiejskiej chaty.

Pozdrawiam :-)

marian
03 wrzesień 2013 16:25

Też lubię takie miejsca.

Roman Świątkowski
03 wrzesień 2013 15:06

Fajne i ciekawe miejsce . Lubię takie miejsca. Gdy jestem gdzieś, i znajduje się jakiś skansen zawsze go zwiedzam. Niby to samo ale każdy jest inny. Pokazują rózne regiony polski nieraz te same ale w inny sposób (Chorzów, Pszczyna, Wygiełzów-Lipowiec, Dobczyce, Toruń ..... i wiele innych.)

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Weston Super Mare - zdjęcie

Weston Super Mare

Poprzednia podróż

Kudowa Zdrój - zdjęcie

Kudowa Zdrój

Następna podróż

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021