Bielsko-Biała

Komentarze 5
2013-08-22

Zdarzyła się ładna pogoda, mieliśmy plany w okolicy, to szkoda byłoby nie uwzględnić w tych planach Bielska. Bardzo lubię to miasto, bo ma taki niecodzienny klimat, urocze zaułki, ładne budowle, jest duże, a miejscami sprawia wrażenie kameralnego. Jest tez urozmaicone, bo rózne atrakcje można w nim spotkać, w samym centrum góruje zamek, który stanowi Muzeum, więc można go zwiedzać. Oddziałami tego Muzeum jest też Muzeum Włókiennictwa w starej fabryce i Dom Tkacza nieco na uboczu Bielska.

Urokliwy jest też Rynek Bielska, już jakiś czas temu zrewitalizowany i zachęcający do spacerów i odpoczynku.Tu znów fontanna, więc obowiązkowy przystanek dla nas 🙂 Całkiem niedaleko stoi wysoka katedra, na pierwszy rzut oka może niezbyt piękna, ale jak się jej przyjrzeć, to jest bardzo ciekawa architektonicznie.

Bielsko-Biała Rynek
Bielsko-Biała Rynek

Polecam też spacerek głównym deptakiem, który prowadzi do Białej, tam, w pobliżu głownego placu zobaczyć można przepiękny Ratusz - wielka zdobna budowla, przy której istnieje Informacja Turystyczna, nasze dziewczynki dostały w niej różne widokówki w Reksiem - bielskim "produktem" 🙂 Oczywiście zdjęcie z Reksiem na deptaku też musiało być, obowiązkowy punkt programu chyba wszystkich dzieci odwiedzających Bielsko 🙂

Jeszcze na koniec podjechaliśmy pod piękny Dworzec w Bielsku i do drewnianego kościółka Św. Barbary, który już leży niedaleko trasy do Żywca.

Bielsko-Biała
Bielsko-Biała
Bielsko-Biała
Bielsko-Biała
Bielsko-Biała
Bielsko-Biała
Bielsko-Biała
Katedra w Bielsku
Bielsko-Biała
Bielsko-Biała
Zamek w Bielsku
Bielsko-Biała
Bielsko-Biała
Bielsko-Biała
Teatr w Bielsku
Bielsko-Biała
Bielsko-Biała
Ratusz w Bielsku
Bielsko-Biała
Bielsko-Biała
Bielsko-Biała
Bielsko-Biała
Biała
Muzeum Włokiennictwa
Bielsko-Biała
Bielsko-Biała
Dom Tkacza
Bielsko-Biała
Bielsko-Biała - dworzec
Bielsko-Biała - kościół Św. Barbary
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Krzysztof Dorota
29 sierpień 2013 11:52

Kolejne ładne polskie miasto ładne fotki .

Tadeusz Walkowicz
29 sierpień 2013 07:59

Piękne zdjęciai piękne miasto, mieszkałem tu cztery lata. Zawsze mile tu wracam.

Pozdrawiam Tadek

Anna Piernikarczyk
28 sierpień 2013 20:40

Dziękuję bardzo 🙂 Z tego słynie moja starsza córcia, że z wszystkiego robi zabawę, czasem nawet dość przesadza 😉 Polecam Bielsko, jedyne co mi w nim przeszkadza to hałas dużego miasta, ale to tylko w niewielkim jego fragmencie, między zamkiem a deptakiem (ale da się też przejść podziemnym tunelem), bo właśnie nawet w centralnych częściach miejscami to miasto jest całkiem zaciszne.

Ostatnio edytowany: 2013-08-28 20:42

Ela
28 sierpień 2013 20:37

[cytuj autor=' Danusia']Wiem Aniu,że dopiero opisujesz wycieczkę,ale nie mogłam się powstrzymac i już obejrzałam fotki z Bielska. Nigdy nie byłam w tym mieście,żałuję,bo fotki są bardzo zachęcające.A zdjęcia Twoich córeczek są tak urocze,że można je oglądać po prostu bez końca:-) [/cytuj]

Zgadzam się są niesamowite i zawsze takie uśmiechnięte, superandzkie🙂

Danusia
28 sierpień 2013 20:17

Wiem Aniu,że dopiero opisujesz wycieczkę,ale nie mogłam się powstrzymac i już obejrzałam fotki z Bielska. Nigdy nie byłam w tym mieście,żałuję,bo fotki są bardzo zachęcające.A zdjęcia Twoich córeczek są tak urocze,że można je oglądać po prostu bez końca:-)

Wycieczka na mapie

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Weston Super Mare - zdjęcie

Weston Super Mare

Poprzednia podróż

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021