Ogród Śląski w Świerklańcu i Jezioro Nakło Chechło

Komentarze 7
2013-06-01

Pogoda nie pozwoliła jednak na Ojcowski Park Narodowy, bo cały weekend albo brzydki albo niepewny, więc znów wybraliśmy się w bliskie nam rejony. Dzień Dziecka spędziliśmy w Ogrodzie Śląskim - to już wielkie przedsiębiorstwo w Świerklańcu, sklep ogrodniczy, który ciągle się rozrasta i ogeruje nowe, ciekawe atrakcje, poza mnóstwem roslin wszelakich jest sklep z wszystkim dosłownie do ogródka i na działkę, ale poza tym świetny wodospad w środku sklepu, akwaria z rybkami, rózne inne zwierzątka, a od niedawna również Bawilandia.

W niedzielę natomiast pojechaliśmy na spacer nad malownicze jezioro Nakło Chechło, tym razem jednak nie od strony Tarnowskich Gór a Miasteczka Śląskiego (tutaj nie ma opłat, ale trzeba zrobić dłuższy spacer). Wokół całego jeziorka prowadzi asfaltowa ścieżka (z dziurami), ale ruch samochodowy jest tu bardzo ograniczony, także raj dla rowerzystów i spacerowiczów. Latem nad całym jeziorem bywa tłoczno, są miejsca bardziej zaciszne, ale generalnie jezioro jest bardzo popularne, dzisiaj również było sporo ludzi, ale raczej spacerowiczów, choć i na trawce biwakowali niektórzy. Jest wiele miejsc z piaszczystymi plażami, ale więcej od strony Tarnowskich Gór, tam obszar jest bardziej turystyczny i zagospodarowany, wypożyczalnie sprzętu, strzeżone kąpielisko, punkty gastronomiczne. Od strony Miasteczka mniej udogodnieć, ale bardziej przyrodniczo.

Ogród Śląski
Ogród Śląski
Ogród Śląski
Świerklaniec
Ogród Śląski Świerklaniec
Wodospad w Ogrodzie Śląskim
Świerklaniec
Ogród Śląski
Świerklaniec
Świerklaniec
Świerklaniec
Świerklaniec
Świerklaniec
Świerklaniec
Świerklaniec
Świerklaniec
Świerklaniec
Świerklaniec
Świerklaniec
Świerklaniec
Świerklaniec
Świerklaniec
Świerklaniec
Zalew Nakło Chechło
Jezioro Nakło Chechło
Nakło Chechło
Jezioro Nakło Chechło
Świerklaniec
Świerklaniec
Świerklaniec
Jezioro w Tarnowskich Górach
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Dominik Dobros
06 czerwiec 2013 07:27

lubię węże a jeszcze bardziej pająki :P

Świetny odpoczynek no i galeria.

Danuta
05 czerwiec 2013 10:06

Kolejne świetne miejsca ładnie pokazane.

Pozdrawiam :-)

Roman Świątkowski
04 czerwiec 2013 13:20

Zdjęcia super. Dzień dziecka fakt deszczowy ale udany. Myślałem że w czwartek zajadę rowerkiem do Świerklanca ale niestety - pogoda.

Anna Piernikarczyk
03 czerwiec 2013 05:54

Dzięki 🙂 Jest pole namiotowe, a przynajmniej zawsze było. Zaraz na początku jeziora jadąc od strony Tarnowskich Gór. Są też domki drewniane w lesie, niektóre podlegającem ośrodkom wypoczynkowym, więc można wynajmować.

Ostatnio edytowany: 2013-06-03 05:55

Maciej A
03 czerwiec 2013 00:30

znów piękne miejsce i oko do aparatu

pozdrawiam

Katarzyna Jamrozik
02 czerwiec 2013 21:39

Piękne Ci wyszły zdjęcia zwierząt no i fajny pomysł na spędzenie czasu. A co do jeziora to może ktoś wie czy jest tam jakieś pole namiotowe.

mokunka
02 czerwiec 2013 20:52

Piękne zdjecia Aniu.Widzę,że córeczki zadowolone!

pozdrawiam🙂

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Bydlin i Wolbrom - zdjęcie

Bydlin i Wolbrom

Następna podróż

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022