Siewierz i okolice

Komentarze 6
2012-02-11

Wycieczka w okolice Siewierza. Najpierw zobaczyliśmy, już nie pierwszy raz, kościół Św. Macieja Apostoła. Bardzo ładna świątynia z ciekawymi bramami.

Dalej podążyliśmy na zamek siewierski. Dziedziniec zamkowy niestety był zamknięty, ale i otoczenie jest ciekawe. Murowana budowla powstała w XIV wieku, za sprawą książąt bytomskich. Później powstało tu Księstwo Siewierskie, z książętami siewierskimi, którymi byli biskupi krakowscy.

Zamek niedawno przechodził renowację, nie jest odbudowany, ale znacznie poprawiono stan murów, zabezpieczono ruiny.

Później pojechaliśmy do Wojkowic Kościelnych zobaczyć kościółek Św. Marcina, a stamtąd do Przeczyc nad Zalew Przeczycki. Zbiornik cały skuty jest lodem, dzieci urządziły sobie na nim niemal lodowisko. Całość pokryta śniegiem i nie widaomo nawet, gdzie kończy lub zaczyna się jezioro.

Dzieci zadowolone, tym razem z uśmiechami wytrwały do samego końca.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Tadeusz Walkowicz
29 kwiecień 2012 12:03

Piękna realcja - Rodzinna.

Pozdrawiam Tadek

Jacek Herok
12 luty 2012 16:21

Miałem okazję tam być zeszłorocznego lata: http://dynio.bikestats.pl/530562,Siewierz-i-okolice.html

Anna Piernikarczyk
11 luty 2012 20:37

Dziękujemy za miłe komentarze 🙂

Faktycznie pogoda się piękna trafiła, i owszem, przy takim mrozie wszystko wokół skute lodem, przykryte białym puchem i naprawdę bajkowo to wygląda, bez zabłoconych butów 🙂


11 luty 2012 19:57

Jakoś tak dziwnie, że w Waszym przypadku przede wszystkim oglądam roześmiane buzie, a potem dopiero krajobraz. Jedno i drugie radosne i piękne. Pozdrawiam

mokunka
11 luty 2012 19:21

Zamek w Siewierzu chyba nawet lepiej zwiedzać zimą,! To jedyny zamek okolic Jury, który nie jest położony na dużym, wzniesieniu.Byłam tam wiosna , wszedzie dookoła bagnisty , podmokły teren.

Fajna wyprawa Aniu, w zimowej scenerii🙂 pozdrawiam🙂))

Krzysztof Dorota
11 luty 2012 18:59

Zamki w zimowej szacie też wyglądają super , fajnie 🙂

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Wojkowice Kościelne

Wojkowice Kościelne

Przeczyce

Przeczyce

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021