Grojec Mały i Żywiec

Komentarze 4
2011-09-25

Wycieczka z dziadkami, dziadkami dzieci, nie moimi 🙂

Planowaliśmy jakiś niewysoki szczyt, żeby były fajne widoczki, ale żeby dało się wnieść leniwego 2-latka lub wjechać wózkiem. Jako, że Grojec (612 m npm) jest widokowy, ale od strony browaru trzeba podejśc ponoć ostro, a z drugiej strony Żywca bardzo daleko, to odpadł.

Traf padł więc na Grojec Mały, nazywany też Średnim. Coś ponad 470 m npm był idealny dla nas. Samochody zostawiliśmy w okolicach amfiteatru, ale nie przy wyciągu, tylko bliżej mostu.

Są conajmniej 3 ścieżki którymi można tam wejść właśnie z tej okolicy. Podejście kamieniste i niezbyt strome. Szliśmy z malutkimi kapliczkami Drogi Krzyżowej, aż na szczyt Małego Grojca, na którym stoi wysoki, metalowy Krzyż Papieski. Z tego miejsca roztacza się piękny widok na Beskid Mały, Jezioro Żywieckie, zbudowę Żywca i Beskid Śląski, z drugiej strony rozciąga się widok na szczyt samego Grojca, który niestety przesłania widok na Beskid Żywiecki. Pewnie z Grojca widać wszystkie te Beskidy.

Dla samych widoków nie trzeba nawet wchodzić na sam szczyt z Krzyżem. Wystarczy podejść na platformę poniżej szczytu.

Było nawet dość kilka turystów, co mnie zdziwiło. Polecam ten miły zakątek dla tych, którzy zawitają w Żywcu i zechcą wykonać choć mały wysiłek na łonie natury. Łatwo, przyjemnie i ładnie.

Dominika jak zwykle na rękach :)
Dziedziniec zamkowy

Potem jeszcze podjechaliśmy na Żywiecką Starówkę, tutaj już znamy dobrze te rejony, Rynek, Konkatedra i pięknie odnowione zamki, stary i nowy (pałac). Prześliśmy też parkiem. A potem na lody, ku uciesze dzieci i zmęczonych dziadków 🙂

Żywiec z trasy
Stary Zamek w Żywcu
Na szlaku
Katedra w Żywcu
Konkatedra w Żywcu
Wieża w Żywcu
Ratusz w Żywcu
Beskid Śląski z Grojca Małego
Natalka na szczycie
Jezioro Żywieckie z Małego Grojca
Nasze łaziki
Pałac w Żywcu
Krzyż Papieski na Grojcu Małym (Średnim)
Droga Krzżowa na Grojec Mały
Park w Żywcu
Platforma widokowa pod Grojcem Średnim
Domek Chiński w Parku żywieckim
Szczyt Grojca Małego
Park w Żywcu
Beskid Mały z trasy
Zamek w Żywcu
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
28 wrzesień 2011 10:15

My też na płaskim mieszkamy, a przynajmniej dość płaskim bo wyżyna, w okolice Żywca jeździmy w celach rekracyjnych 🙂  Również pozdrawiam i dziękuję 🙂

toja1358
28 wrzesień 2011 08:51

Super wycieczka z rodzinką. A maluchy urocze 🙂 Zazdroszczę bliskości gór, nawet tych niewysokich. U mnie płasko, ale też pięknie. Pozdrawiam

Anna Piernikarczyk
27 wrzesień 2011 20:36

Wychodzi na to, że Dziadki, bo zjedli więcej 😉

Dzięki 🙂

Paweł Gąsiorek
27 wrzesień 2011 11:36

Świetny rodzinny wypad!! Mam jednak pytanie nie dające Mi spokoju. Kto był bardziej zadowolony z lodów ,DZIECI CZY DZIADKI?

Pozdrowienia dla was  wszystkich!

Wycieczka na mapie

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021