Wisła i Żywiec

Komentarze 6
2011-09-17

Skocznia w Wiśle Malince

Ruszamy ze Ślemienia, na chwilę zatrzymujemy się w Żywcu, przy karczmie i dalej Przełęczą Salmopolską do Wisły. Najpierw oglądamy skocznię w Wiśle Malince, ostatnio jak tu byliśmy, prace dopiero zaczynano, dzisiaj stoi prawdziwy nowoczesny obiekt sportowy.

Wisła Czarne

Potem skręcamy do Wisły Czarne, najpierw piękny i bardzo wysoki wodospad na Wisełce, progi skalne, zaporę i Jezioro Czerniańskie, na koniec podeżdżamy pod Zameczek Prezydenta RP. Już podróżowaliśmy tym szlakiem, ale bez dzieci. Tym razem wszystko pokazujemy naszym córom.

Wisła Centrum

Z Wisły Czarne udajemy się do centrum, tutaj jak zwykle sporo ludzi, na Rynku ciekawe rękodzieło. Po posiłku udajemy siena spacer nad Wisłę, pooglądać kaczki.

Jezioro Żywieckie

Przełęcz Salmopolska

Wracając zatrzymaliśmy się jeszcze na parkinku na Salmopolu, przy białym krzyżu. Przełęcz Salmopolska to malownicza trasa łącząca Wisłę i Szczyrk. W Szczyrku zobaczyoiśmy nisko zawieszony helikopter, który po chwili wylądował w parku linowym. Nie znamy przyczyny. Pewnie jakieś ćwiczenia.

Jezioro Żywieckie

Wracając nie mogliśmy ominąć Jeziora Żywieckiego, jako że słońce chyliło się ku zachodowi, postanowiliśmy zobaczyć ten ładny widok. Najpierw stanęliśmy na tamce w Tresnej, jednak tu juz było dość ciemno, więc pojechaliśmy do naszego miejsca w Żywcu Oczkowie. Piękne widoki jak ostatnio, posiedzieliśmy chwilę by nacieszyć oczy.

Jezioro Żywieckie - na tamce
Jezioro Żywieckie - na tamce

Więcej moich zdjęć na fotoblogu

Biały Krzyż na Salmopolu
Wisła
Wisła w Wiśle
Karczma w Wiśle
Pasikonik
Zameczek Prezydenta RP w Wiśle Czarne
Zameczek w Wiśle
Jezioro Czerniańskie
Wisełka
Wodospad na Wisełce
Wodospad w Wiśle Czarne
Skocznia w Malince
Wisła Malinka
Karczma w Żywcu
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Kraj
04 grudzień 2011 19:20

Super wycieczka. Podobają mi się właśnie takie tereny. Niestety nie mieszkam zbyt blisko i bywam wśród nich rzadko. Teraz mogłem zobaczyć ich piękno.

Anna Piernikarczyk
21 wrzesień 2011 09:39

Dzięki 🙂 No, uwielbiamy wycieczki, niestety teraz w chłodne dni będzie gorzej, dlatego jeszcze korzystamy 🙂

Paweł Gąsiorek
20 wrzesień 2011 12:17

Co tu dużo mówić. Widać ,że żyjecie podróżami i to się chwali! Pozdrowienia dla małych,jak to nazwałaś-"MARUDERÓW" !!!

mokunka
19 wrzesień 2011 21:07

Super wycieczka i jak zwykle w eksprsowym tempie🙂)) Galeria fajna !

Anna Piernikarczyk
19 wrzesień 2011 16:31

Masz rację, pętelka 🙂 Pętle zrobiliśmy kilka lat temu: Żywiec - Milówka - Laliki - Koniaków - Istebna - Wisła - Szczyrk - Żywiec. Z naszą najmłodszą marudką, jeszcze troche chorą, to był maksymalny wariant 🙂 Ale polecam wszystkim Wisłę mniej znaną, bo choć spotkaliśmy trochę ludzi w Wiśle Czarne to jednak w porównaniu z Wisłą Centrum to tylko garstka.

Adam Prończuk
19 wrzesień 2011 16:10

super pętelka!

Wycieczka na mapie

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021