Międzybrodzia, Bielsko-Biała i Browar Żywiecki

Komentarze 2
2011-05-21

Wycieczkę rozpoczęliśmy w naszym Ślemieńku, jak to mówi Natalka, poprzez Międzybrodzie Żywieckie i Bialskie, z przepięknym widokiem na Jezioro Żywieckie, Międzybrodzkie i Górę Żar.

Dalej skręciliśmy w kierunku Straconki (niestety trasa na mapie pokazuje inaczej, nie widzi tej drogi przez Straconkę). Trasa serpentynowa, niestety niezbyt widokowa. W najwyższym punkcie zatrzymaliśmy się - Przełęcz Przegibek, chyba 663 m npm. Tu jest niewielki prześwit. Stąd jest godzinka na Magurkę, na którą tłumnie ruszyło dość kilka rodzin z dziećmi, nawet takimi dość brzdącami, fajny widok 🙂

My zjechaliśmy do Bielska, do samego centrum, pod zamek. Własnie od zamku rozpoczęliśmy spacer, fontanna obowiązkowa, dalej na Rynek, tu jeszcze dłużej przy fontannie 🙂 Katedra, ponownie Rynek, główny deptak i na Rynek Białej, bo część z zamkiem to Bielsko.

Po drodze, na głównym deptaku spotkaliśmy Reksia, a dokładniej pomnik Reksia, bo to właśnie w tym mieście powstawała ta bajka 🙂 Jeszcze obowiązkowo lody i do samochodu.

Z Bielska podążyliśmy do Żywca, do Muzeum Browaru Żywieckiego. Niestety zwiedzanie trwa 1,5 godziny, a nawet za najmłodsze dzieci trzeba sporo płacić, więc postanowiliśmy, że zwiedzanie wnętrza załatwimy następnym razem, bez dzieci. Ale piwka zakosztowałam 🙂

Mężczyźni niestety musieli się obejść smakiem, ale kupiliśmy zapas i udaliśmy się do naszej bazy w Ślemieniu...

rynek w Bielsku
Czartowe Pole w gminie Susiec

Bielsko-Biała
przełęcz Przegibek
zamek w Bielsku
Biała
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
24 maj 2011 09:03

Dla nas to taki drugi dom 🙂 Jedyny problem to przejazd do Ślemienia, bo dzieci nam źle znoszą drogę, ale jak już jesteśmy na miejscu to korzystamy 🙂 Mam nadzieję że z czasem będzie coraz łatwiej.

Adam Prończuk
23 maj 2011 22:28

Znajome miejsca i uśmiechniete buźki - super🙂

Wycieczka na mapie

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022