Brynek i Rybna - okoliczne pałace

Komentarze 2
2011-04-17

I znów ruszamy na krajoznawczą wycieczkę po niedalekiej okolicy. Kilkanaście kilometrów od naszego domu zagubiony jest wśród ciekawego starodrzewia romantyczny pałac w Brynku.

Od lat mieści się w nim Technikum Leśne, ale teren ten jest dostępny i idealnie nadaje się na spacerki. Nasze młodsze dziecię pierwszą część wycieczki przespało, ale potem była już bardzo aktywna 🙂

Nie wiem czy każdy słyszał o rodzinie Donnersmarck, ale członkowie tego rodu na przełomie XIX i XX wieku byli właścicielami wielu okolicznych pałaców, m.in. tego w Brynku.

Za pałacem, po przejściu czerwonej bramy z zegarem dochodzimy do Ogrodu Botanicznego (wstęp bezpłatny). Ogrodem opiekują się uczniowie miejscowego Technikum. Widać, że czas wyrył swe piętno na tym miejscu, ale mimo to jest ładnie, romantycznie i bardzo spokojnie.

Pałac w Brynku
Pałac w Brynku

Po Brynku wybieramy się jeszcze do Rybnej to już w naszym mieście, choć w jednej z odleglejszych dzielnic. Tu również stoi Pałac, ale o innym przeznaczeniu - hotel i restauracja. Odbywają się tu również koncerty instrumentalne.

W pobliżu Pałacu od lat swój "dom" znalazł sobie bocian, który wrócił już tej wiosny z dalekiej podróży i pozwolił mi się sfotografować, choć nie był zbyt cierpliwy 🙂

Oficyna w Brynku

Brynek - wieża cieśnień
Zabudowania gospodarcze w Brynku
Brama do Ogrodu Botanicznego
Ogród Botaniczny w Brynku
Brynek - Ogród Botaniczny
Kaplica pałacowa w Brynku
Brynek
Pałac w Brynku
Pałac w Rybnej
Rybna
bocian
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Adam Prończuk
18 kwiecień 2011 21:53

Faktycznie super miejsce na spacerki z rodziną. Bociek extra w locie złapany. Pozdrawiam


18 kwiecień 2011 20:40

Bardzo ciekawa relacja i takie same zdjęcia. Pozdrawiam.

Wycieczka na mapie

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022