Głucho w Gołuchowie

Komentarze 3
2008-05-19

Spacer po Gołuchowskich dobrach to prawdziwa przyjemmość, znajdą tu coś dla siebie i miłośnicy historii i przyrody i techniki, a nawet dzieci będą z pewnością zadowolone.

Terenem tym opiekują się Lasy Państwowe, dzięki czemu powstał tu Ośrodek Kultury Leśnej. W zamku mieści się oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu, ale inne zabudowania kryją ciekawe Muzeum Leśnictwa.

Wzdłuż doliny rzeki Ciemnej rozciąga się Park Dendrologiczny utrzymany w stylu krajobrazowym, nietrudno spotkać tu pomnikowe okazy drzew robiące niemałe wrażenie nawet na laikach.

Dla dzieci atrakcją na pewno okaże się, prócz samej bieganiny po Parku, skryta nieco na uboczu Pokazowa Zagroda Zwierząt, na gapiów czekają tu żubry, daniele i inne mniejsze zwierzęta.

Wszystko to bez problemu można odnaleźć w Parku, bo przed wejściem na jego teren znajduje się duży plan sytuacyjny, no a poza tym wystarczy kierować się za ludźmi, którzy, choć są tu obecni, jakoś nie umniejszają radości spędzania czasu na łonie natury 🙂

Zamek w Gołuchowie
Zamek w Gołuchowie
Plan kompleksu w Gołuchowie
Głucho w Gołuchowie
Tajemny Gołuchów
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
28 kwiecień 2012 21:46

Polecam  Goluchow zanim bedzie za pozno , bo  Czartoryscy  staraja sie o zwrot majatku. I  b juz nie bedziemy mogli  ogalac pieknego zamku i parku z arboleum . 

Pozdrawiam  Barsolis


26 grudzień 2011 16:05
Konto użytkownika zostało usunięte
monika
28 marzec 2011 19:23

Zawsze chciałam odwiedzić Głuchów . Twój opis sprawił , że jestem coraz bardziej pewna żeby tam pojechać .

Wycieczka na mapie

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Antonin - romantyczny azyl - zdjęcie

Antonin - romantyczny azyl

Poprzednia podróż

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021