Śląski Ogród Zoologiczny czyli Zoo w Chorzowie

Komentarze 6
2019-11-23

Wycieczkę do Zoo zaplanowałam z wielu powodów. Najważniejszy to zrobić radochę dzieciom, kolejny to weekend za pół ceny, do tego nowe pingwinarium, choć niestety jeszcze bez pingwinków, małe gepardziątka, które mają 1,5 miesiąca, niestety nie zobaczylismy ich 😢 W ostatniej chwili zaprosilismy też na wyjazd moich rodziców i siostrę, tak więc sporą ekipą ruszyliśmy na alejki ogrodu zoologicznego w Chorzowie, który mieści się w Parku Śląskim.

Choć Zoo długo miało prl-owski wygląd, teraz sporo sie tutaj dzieje i wiele pracy i pieniędzy wkłada w nowe, przyjazne dla zwierząt wybiegi. W ostatnich latach m.in. tygrysy zyskały nowy, fajny dom, gepardy, żyrafy, nosorożce, gibony. Teraz na ukończeniu jest świetne pingwinarium, w którym za parę chwil mają zamieszkać pingwiny Humboldta, po 40 latach nieobecności w tym zoo. Obecnie trwają starania o finanse na wybieg dla irbisów - panter śnieżnych, które obecnie mają ciasno. Bardzo spodobał mi się nowy wybieg gibonów, malowniczy połozony nad stawem, a gibony wydawały się równie mocno zainteresowane nami, co my nimi 🙂 

Zoo w Chorzowie
Zoo w Chorzowie

Wiemy, że Amelka bardzo lubi zwierzątka, ale nie myślałam, że będzie aż tak oczarowana tym miejscem, siedziała w wózku grzecznie jak nigdy i z wielkim przejęciem szukała każdego zwierzątka, które jej pokazywaliśmy, choć czasem szukała ich wszędzie po okolicznych drzewach, ubaw był, ale sprytnie sobie radziła jak na swój wiek 🙂 Pamiętam, jak Natalia w jej wieku podczas pierwszej wizyty w Zoo szukała tylko dziur w asfalcie 🙂 To był bardzo udany dzień, który szybko zleciał, jak to o tej porze roku. Mimo ładnej pogody i całkiem znośnej temperatury jak na koniec listopada, to zmarzliśmy porządnie 🙂

Zoo w Chorzowie
Zoo w Chorzowie surykatka
Zoo w Chorzowie
Śląski Ogród Zoologiczny pingwinarium
Śląski Ogród Zoologiczny żyrafy
Śląski Ogród Zoologiczny gepard
Śląski Ogród Zoologiczny irbis czyli pantera śnieżna
Śląski Ogród Zoologiczny
Śląski Ogród Zoologiczny gibon
Śląski Ogród Zoologiczny
Śląski Ogród Zoologiczny dom nosorożców
Śląski Ogród Zoologiczny
Śląski Ogród Zoologiczny
Śląski Ogród Zoologiczny
Śląski Ogród Zoologiczny
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Joanna
07 styczeń 2020 09:34

W Chorzowie nie byliśmy, ale z innych ogrodów zoologicznych też pamiętam czas, gdy interesujące były głównie "dziury w asfalcie", kamyki, listki i mnóstwo innych rzeczy, a dopiero później pojawialo się prawdziwe zainteresowanie zwierzętami.

Anna Piernikarczyk
27 grudzień 2019 09:14

[cytuj autor='Marcin_Henioo'] Pięknie w tym ZOO, pięknie pozwiedzaliście, a fotki mega-śliczne :-) [/cytuj]

Dzięki Marcinie 🙂 Macieju, teraz to Zoo, choć jeszcze nie cudne to zupełnie inna bajka, sporo nowych wybiegów, takich już nowoczesnych i przyjaznych dla zwierząt, a nowe cały czas w planach, teraz będą robić dla irbisów, już pomysł spotkał się z akceptacją 🙂 I dobrze, bo warunki na ten moment mają kiepskie a to piekne, rzadkie zwierzęta.

 

Marcin_Henioo
26 grudzień 2019 18:49

Pięknie w tym ZOO, pięknie pozwiedzaliście, a fotki mega-śliczne :-)

Maciej A
04 grudzień 2019 08:44

Pierwsza wizyta w zoo z Lenką to bardziej było zainteresowanie innymi dziećmi, niż zwierzątkami.

No teraz to już atrakcja też i dla nas. A w Chorzowie byłem parę razy w czasach PRL (zoo, planetarium i lunapark).

Warto by znów zajrzeć kiedyś.

Roman Świątkowski
30 listopad 2019 10:57

Tak blisko a daleko. Fajnie że mamy takie miejsca. Kiedyś planowałem zwiedzić w jeden dzień i Chorzowskie ZOO i Skansen jak do tej pory mimo kilku prób zawsze udaje mi się zobaczyc czy zwiedzić tylko jedno ale tylko dlatego że jest co tam robić i zajmuje troszkę czasu. pozdrawiam

marian
26 listopad 2019 16:01

Nigdy nie byliśmy w Zoo w Chorzowie,więc bardzo nas zachęciłaś.Dzieci uwielbiają takie miejsca.Rodzinka napewno bardzo zadowolona.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022