Jarmark Adwentowy w Miasteczku Śląskim

Komentarze 6
2018-12-02

Święta się zbliżają to i magia zaczęła działać 🙂 Pisaliśmy juz i jarmarkach to i nam sie zachciało. Jako pierwszy wybraliśmy w Miasteczku Śląskim. To zaledwie kilka km od nas, kiedyś to była część Tarnowskich Gór, obecnie osobne miasto, jak dawniej w czasach historycznych. Adwentowy Jarmark rozkłada się na parkingu pod kościołem, każdego roku o tym czasie, jest scena, tańce, rękodzieło i smakowitości. Nie brakuje pierników, toteż Pierniki zajadały pierniki 🙂 Grzańca niestety nie mogliśmy. Przy okazji zrobilismy sobie spacerek po Miasteczku Śląskim, bo to ciekawe miejsce, z pięknym drewnianym kościółkiem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obecnie używany jest "nowy", murowany kościół stojący obok i caly kompleks robi niemałe wrażenie. Taki wstęp do magii Świąt, która i w domu pomału się zaczyna 🙂

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

09 grudzień 2018 12:07

NIE WIEM JAK WAM ALE MI SIĘ TAKIE KIERMASZE, KIERMASZE ŚWIĄTECZNE PODOBAJA MAJĄ TAKI MAŁY NASTÓJ ŚWIĄT NIE TO CO TE WYSTAWY LUB PÓKŁKI SKLEPOWE Z ART. ŚWIĄTECZNYMI.

TO PRAWDA MACIEJU, CZAS LECI I TO NIE UBŁAGANIE - JAK TAK WSPOMINNAM W PRZESZŁOŚĆ TO KRAJTROTEREM JUZ CHYBA JESTEM Z 7 LAT OD 2011 ROKU, MOŻE OSTATNIO MNIEJ AKTYWNIE ALE TYLKO Z OPISAMI WYCIECZEK ALE MOZ E KIEDYŚ TO NADROBIĘ.

POZDRAWIAM ROMAN

04 grudzień 2018 21:12

Ale już niedaleko do Świąt - uświadomiłaś mi teraz i koniec roku nadspodziewanie szybko.

Przydałoby się trochę zatrzymać w biegu

Najmłodsza pociecha też korzysta z atrakcji :-)

pozdrawiam

 

04 grudzień 2018 18:13

Fajnie się ogląda ten przedświąteczny rozgardiasz.

03 grudzień 2018 12:16

Dzięki, my jeszcze do Katowic chcemy się wybrać, bo tam większy jarmark aż do Świąt, w Tarnowskich Górach jest w połowie grudnia.

03 grudzień 2018 11:37

Ciekawy Jarmark w ciekawym miejscu. W Białymstoku też będzie jarmark, ale bliżej Świąt. Na razie wczoraj przyjechał Mikołaj i zapalił światełka na miejskiej choince.

03 grudzień 2018 11:33

Zapachniało Świętami.Ja już nie mogę się doczekać do soboty na planowany wyjazd na jarmark do Warszawy.

Wycieczka na mapie

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Hubertus 2018 - zdjęcie

Hubertus 2018

Poprzednia podróż

Lanckorona - zdjęcie

Lanckorona

Następna podróż

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021