Pogoria III

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Komentarze 10
2018-07-29

Ostatnio jakoś tak w niedziele nas gdzieś nosi, tak było i tym razem. Pogoria III z racji molo widywanego w necie tu i tam już dawno za mną chodziła, ale jakoś się nie składało. Właśnie przez te niedziele, bo wiadomo, że w upalne dni świąteczne nad jeziorami tłumy, korki i problemy z parkingiem. A to jezioro jednym z popularniejszych na Śląsku jest!

Ale ostatecznie wczoraj jednak padło na Pogorię. Dzieci znów w górach z dziadkami, Negra wejść na molo i teren kąpieliska nie może, więc sami z Łukaszem ruszamy. Byliśmy już dwukrotnie nad "Trójką", ale zawsze spacerowo po ścieżkach wiodących wokół zbiornika. Super miejsce, bo można pieszo, na rowerku lub jakkolwiek. Tym razem jednak typowo plażowo, choć nie na długo, bo taki sposób spędzania czasu nas nuży. Zresztą zmieniająca się pogoda utwierdziła nas w tym przekonaniu. Chmury się pojawiły, przy pierwszych grzmotach nikt się nie ruszył z plaży, ale przy kolejnych już podążyliśmy do auta i dobrze, bo za jakiś czas zaczęło padać, a w domu już naszła taka ulewa, że jeszcze w tym sezonie podobnej nie widziałam 🙂 Nie wiem czy wszyscy zdążyli z plaży pouciekać 🙂

Pogoria III
Pogoria III

A plaża na Pogorii III jest bardzo fajna, rozległa, dość szeroka, piaszczysta, z wyznaczonym kąpieliskiem strzeżonym. Nad plażą wiedzie trakt spacerowy wybrukowany i ścieżka rowerowa, także rodzinnie można fajnie pospacerować i aktywnie spędzić czas. Są knajpki, lody, plac zabaw, no i bardzo efektowne molo. Akurat wczoraj byl zakaz kąpieli z powodu sinic, które w całej Polsce teraz atakują, to chyba to upalne lato jest powodem. Wielu ludziom jednak to nie przeszkadzało i kąpali się w najlepsze, mimo komunikatów. Polecam cały kompleks jezior w Dąbrowie Górniczej pod wspólną nazwą Pogoria, jednak Trójka jest najbardziej rekreacyjna i pełna infrastruktury. Dla spacerowiczów i rolkowców idealna będzie też Czwórka.

Pogoria III
Pogoria 3
Pogoria III
Pogoria III
Pogoria III
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Angelika Krajewska
16 sierpień 2018 23:37

Piękne miejsca nam pokazujesz 🙂 dziekuję Ania 🙂

Anja
15 sierpień 2018 08:52

Wakacji bez bycia nad wodą sobie nie wyobrażam.

Sławko
31 lipiec 2018 15:57

Byłem tam, świetna plaża.

Roman Świątkowski
31 lipiec 2018 14:50

Jak widzę znowu przywiało w moje rejony jak nie Egzotarium to Pogoria. Tak ten kompleks 4 jezior jest dla wszystkich i dla lubiących się opalać, kompać czy spacerować. Można i aktywniej jest gdzie pobiegać sa trasy rowrowe, rolkowe itp Lubię to miejsce jak wielu innych mieszkańców tego rejonu. Często odwiedzam wiekszości rowerkiem. pozdrawiam

Joanna
31 lipiec 2018 13:29

Fajna plaża i dobrze zagospodarowana.

greerg
31 lipiec 2018 13:20

Bardzo fajne miejsce mimo że wolę góry :-)

Anna Piernikarczyk
31 lipiec 2018 08:14

Dziękuję Wam, no wakacje są to i trzeba miło spędzić czas, a góry teraz nie dla mnie 😉

Maciej A
31 lipiec 2018 00:14

Nosi Was w bardzo fajne miejsca :-)

marian
30 lipiec 2018 21:04

[cytuj autor='Danusia']Atrakcyjne i zagospodarowane miejsce na wypoczynek:-)[/cytuj]

Podpisuje się pod tym.

 

Danusia
30 lipiec 2018 11:18

Atrakcyjne i zagospodarowane miejsce na wypoczynek:-)

Wycieczka na mapie

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021