Zamek w Toszku i jezioro Dzierżno Duże

Komentarze 9
2018-05-03

Na świąteczny dzień Majówki zaplanowaliśmy sobie niedługą i mało wyczerpującą wycieczkę na zamek w Toszku i nad pobliskie jezioro Dzierżno Duże. Zamek nie był nam obcy, bo odwiedzalliśmy go już kilka razy. Niewiele się zmieniło od ostatniej wizyty, ale jest tu przyjemnie, bez opłat, chyba że małe muzeum z wieżą, ale mi teraz schody nie podchodzą, więc sobie odpuściłam 🙂 Na dziedzińcu trawiastym urządziliśmy sobie piknik z babeczkami pieczonymi naprędce przed wyjazdem 🙂 Można kupić lody, kawę itp. Gałkowe lody wyjątkowo tanie 🙂 W murach zamku siedzibę ma dom kultury.

Po zamku chcieliśmy jeszcze zawitać nad jeziorko, do wyboru w okolicy są 3 - Pławniowickie, Dzierżno Małe i Dzierżno Duże. Właściwie nad wszystkimi byliśmy już kiedyś, ale jak to z jeziorami, nigdy nie wiadomo, gdzie jest fajne miejsce żeby je pooglądać. Pławniowickie zawsze bardziej tłumne, nasz traf padł na Dzierżno Duże, na plażę w Rzeczycach. Fajne miejsce, gdzie prócz plażowiczów sporo skuterów wodnych jest. Kilka z nich wodowało się na naszych oczach, samochody zjeżdżają do samego jeziora z nimi. 

Toszek brama wejściowa na zamek
Toszek brama wejściowa na zamek
Zamek w Toszku
Piknik w Toszku
Toszek
złota kaczka z legendy, jeszcze nie odnaleziona do dziś
Jezioro Dzierżno Duże - plaża w Rzeczycach
Jezioro Dzierżno Duże - plaża w Rzeczycach
Jezioro Dzierżno Duże - plaża w Rzeczycach
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Marcin_Henioo
14 maj 2018 22:15

Jezioro to też mam u siebie ładne ;-), ale taki zamek to coś innego - nie miałem pojęcia do tej pory, że jest taki zamek w Toszku. Warto się tam wybrać, jak widać.

allie
12 maj 2018 21:09

Bardzo przyjemne miejsca i piknik na pewno udany; nic tak nie smakuje jak prowiant przywieziony z domu, jedzony na trawie 🙂

Maciej A
09 maj 2018 07:57

Fajny, rodzinny sposób spędzania czasu i miejsca piękne

Edytowano: 2018-05-09 07:58:10

mirosław
08 maj 2018 18:43

Zamek i jezioro w pławniowicach zaliczone kilka ładnych lat temu.Trzeba by się tam znowu wybrać dla przypomnienia.

Anna Piernikarczyk
08 maj 2018 12:53

[cytuj autor='marian']Ostatnio jak byłem na tym zamku to trafiłem na impreze rycerską co dodało zamkowi jeszcze więcej uroku.Fajnie spędzacie wolny czas.[/cytuj]

Marianie to super trafiłeś, lubimy takie imprezy 🙂

Anna Piernikarczyk
08 maj 2018 12:52

Dziękuję Wam 🙂 Pogoda jak marzenie tej wiosny, ale właśnie u nas zbiera się na coś chyba, i dobrze bo ogród suchy, trzeba codziennie podlewać 🙂

Anja
08 maj 2018 11:45

[cytuj autor='Joanna']Ciekawe miejsce, a mi zupełnie nieznane. Majówka była łaskawa pod wzgledem pogody to od razu widać wysyp wycieczek. Muszę i ja wziąć się za swoje zdjęcia, żeby coś wstawić.[/cytuj]

I co najważniejsze pogoda dalej dopisuje🙂

 

marian
08 maj 2018 11:40

Ostatnio jak byłem na tym zamku to trafiłem na impreze rycerską co dodało zamkowi jeszcze więcej uroku.Fajnie spędzacie wolny czas.

Joanna
08 maj 2018 11:20

Ciekawe miejsce, a mi zupełnie nieznane. Majówka była łaskawa pod wzgledem pogody to od razu widać wysyp wycieczek. Muszę i ja wziąć się za swoje zdjęcia, żeby coś wstawić.

Wycieczka na mapie

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022