Zatorland - premiera największego ruchomego dinozaura na świecie

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Komentarze 5
2018-04-21

21 kwietnia odbywała się premiera największego ruchomego dinozaura na świecie, który jest hitem Zatorlandu 2018 roku. Dostaliśmy zaproszenie na to wydarzenie, z którego chętnie skorzystaliśmy, bo cały kompleks Zatorlandu to świetna propozycja dla rodziny, na całodniową rekreację.

Ten największy dinozaur na świecie stanął oczywiście w DinoZatorlandzie, wśród drzew i znacząco przewyższa turystów. Model ma 9 m wysokości oraz 35 m długości. To prawdziwy gigant wydający dźwięki i poruszający ciałem. Przedstawia argentynozaura czyli argentyńskiego jaszczura, który w rzeczywistości miał 13 metrów wysokości, 44 m długości i ważył około 80-100 ton! To największy znaleziony dinozaur, jego długa szyja umożliwiała sięganie wysoko po pokarm, który dla innych był niedostępny. Głową potrafiłby sięgnąć 5 piętgra! Długi zaś ogon równoważył ciało i stanowił masywną obroną przed drapieżnikami, których w okresie kredy nie brakowało. Tego i wiele innych modeli wielkich gadów zobaczycie każdego dnia w DinoZatorlandzie, na leśnej ścieżce, pięknie poprowadzonej wśród zieleni, drewnianą kładką. Na trasie znajduje się też niewielkie Muzeum ze skamielinami, szkiletami zwierząt i minerałami.

Poza dioparkiem w kompleksie Zatorlandu dostępnych jest jeszcze kilka innych parków tematycznych oraz lunapark atrakcyjny głównie dla dzieci, ale i dorośli znajdą coś dla siebie. Jest tu kilka karuzel, mały rollercoaster, możliwość wykucia z bryły kredy niewielkiego dinozaura oraz strefa dla dzieci z dmuchańcami, zjeżdżalniami, małpim gajem itp. Obok Lunaparku dostępny jest też domek do góry nogami, w którym wszystko stoi na opak oraz Park Owadów, który spośród wszystkich parków Zatorlandu przeszedł największą metamorfozę w ostatnich latach. Poza modelami owadów w gigantycznym powiększeniu dostępny jest tu świetny plac zabaw dla dzieci, z drewnianymi konstrukcjami wymalowanymi kolorowo. Jest też mini tor gokartowy oraz punkt gastronomiczny. 

Kolejką parkową warto podjechać też do Parku Mitologii, gdzie czeka niezwykła tematyka i rejs stateczkiem po stawie, na który ustawiono scenki i postaci z greckiej mitologii. Również i tutaj pojawiły się nowe formy rozrywki, a nowością 2018 jest 5-metrowy Cyklop łypiący jednym okiem. Dalej jeszcze jest Park Bajek oraz domki, letniskowe, w których można przenocować. Wszystkie atrakcje dostępne są w cenie biletu premium, który najbardziej się opłaca i pozwala na całodzienną zabawę.

Po kilku latach zauważyliśmy dużą poprawę w Zatorlandzie, prócz edukacji w parkach tematycznych dostępna jest też rozrywka, wzbogacana każdego roku. Jest Dinogastronomia ze smacznym fastfoodem, sklepiki z pamiątkami, ławeczki do wypoczynku, ubikacje oraz ogromny parking, pełna infrastruktura.

Dinozatorland
Lunapark
wykopywanie dinozaura
Lunapark
Park Mitologii
Cyklop - nowość 2018
rejs stateczkiem
Domek do góry nogami
Park Owadów
Dinopociąg
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Sławko
28 kwiecień 2018 00:16

Kiedyś muszę się tam wybrać.

Maciej A
27 kwiecień 2018 01:21

Wybieramy się w najbliższym czasie,

ucieszy się nasz "Hopsiak"

 

marian
26 kwiecień 2018 14:29

Artakcyjne miejsce.Ja najbliżej mam do Krasiejowa.

Edytowano: 2018-04-26 14:29:51

Edytowano: 2018-04-26 14:30:23

Anna Piernikarczyk
25 kwiecień 2018 14:23

Tak, tym bardziej, że prócz dinozaurów dużo różnych innych atrakcji 🙂 W Bałtowie akurat jeszcze nie byliśmy

Anja
23 kwiecień 2018 15:26

Taki dinopark to świetna atrakcja nie tylko dla dzieci. Mi się też bardzo w Bałtowie podobało.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021