Gdańsk w popołudniowym słońcu

Komentarze 9
2017-07-14

Pewnie wiecie, że uwielbiam Gdańsk, bo nieraz o tym już pisałam 🙂 To prawda, dlatego rogal wielki pojawił się na mojej twarzy, jak padło to miasto jako możliwy punkt naszej wycieczki. A jeszcze większe szczęście było, gdy po dość chmurnej Gdyni, Gdańsk przywitał nas pięknym, popołudniowym słońcem, choć wg prognoz miało padać! Starałam się, ale nie wiem czy udało mi się pokazać jak najładniej to miasto na zdjęciach, paradoksalnie nie tak łatwo dobrze obfocić piękne miasto, które wszyscy już na tyle sposobów pokazywali. A poza tym przydałby się szerszy obiektyw, bo szklane oko tak spłaszcza i zawęża widok, a Gdańsk piękny jest w całej okazałości. Jest tu tak wiele cudnych kamieniczek, ściśniętych pomiędzy sobą, że tak naprawdę nie sam widok nad Motławą mnie zachwyca, choć oczywiście też, ale te kamieniczki, każda z osobna i wszystkie razem oglądane. Dokładnie zwiedzaliśmy Gdańsk 9 lat temu, teraz spacerzyliśmy dla przyjemności w najpiękniejszym jego miejscu czyli na Długim Targu i nad Motławą. Wyspa Ołowianka mocno się zmienia, sporo spichlerzy chyba odbudowano, ale budują się też nowe, z zachowaniem stylu, super, brawa dla Gdańska za to! A zaparkowaliśmy dosłownie za Żurawiem, dlatego zobaczyliśmy go też z drugiej strony, od ktorej prezentuje się zupełnie inaczej.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

26 lipiec 2017 21:59

Piękne zwiedzanie.

26 lipiec 2017 11:01

Dziękuję Wam 🙂

Danusiu, to tak jak ja zawsze wracam tu z dużą radością 🙂

Allie tak, uwielbiam Trójmiasto za róznorodność, wszędzie indziej nad polskim morzem nie ma aż tylu róznych ciekawostek dla turystów.

Mokunko, no w Gdyni było zmiennnie, pogoda mieszała od pełnego słońca po całe zachmurzone niemal, a w Gdańsku się już ustabilizowało na słoneczko 🙂

26 lipiec 2017 10:35

Gdańsk i jego piękna Starówka to jedno z tych miejsc w Polsce,do którego wracam zawsze z ogromną przyjemnością:-) Zmienia się cały czas na plus,zachowując swój niepowtarzalny klimat.

25 lipiec 2017 21:40

Sporo udało Wam sie zwiedzić.Gdańsk jest mi mało znany.

25 lipiec 2017 21:09

W Trójmieście najfajniejsze jest to, że każde z miast jest zupełnie inne i ma różne atuty. Gdańska starówka jest jest prawdziwą perełką - super, że znaleźliście czas i ochotę na spacer po niej. 

25 lipiec 2017 15:32

[cytuj autor='Anja']O tak Gdańsk zdecydowanie ma swój urok. Fajnie, że i tam udalo się Wam zawitać w trakcie tego lata.[/cytuj]

Fajny powrót, po latach! Piszesz Aniu, że w Gdańsku było słonecznie a w Gdyni pochmurnie. A mnie się wydaje, że te foty z wczesniejszej wycieczki z Gdyni nawet bardziej słoneczne się wydają.

 

25 lipiec 2017 15:16

Dziękuję Wam 🙂 Zdecydowanie dzieci narzucają swój styl zwiedzania 🙂

25 lipiec 2017 14:48

Piękne zdjęcia. Też zwiedzaliśmy kiedyś Gdańsk w popołudniowym słońcu, bo całe przedpołudnie spędziliśmy w gdańskim ZOO. Cóż, zwiedzanie z dzieckiem ma swoje prawa.

25 lipiec 2017 14:44

O tak Gdańsk zdecydowanie ma swój urok. Fajnie, że i tam udalo się Wam zawitać w trakcie tego lata.

Wycieczka na mapie

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021