Castle Combe - miejsce magiczne

Komentarze 5
2013-06-19

Castle Combe, mimo wielu cudownych miejsc, które widzielismy w Anglii, urzekło nas chyba najbardziej. Jak już pisałam, to taki kamienny żywy skansen. Jest to maleńka wioska, uznana za drugą najpiękniejszą wioskę w całej Anglii. Żyje w niej zaledwie 350 osób, wiekszość starszych.

Miejscem centralnym jest niewielki Ryneczek z XIV wieku, usytuowany pośrodku głównej ulicy, bo Castle Combe to po prostu ulicówka, kilkanaście domów w jedną stronę od Rynku i kilknaście w drugą stronę i to właściwie cała wioseczka, Jest też oczywiście zabytkowy kościółek.

Byli turyści, ale bez tłumów, bardzo przyjemna atmosfera, zaciszna i przenosząca w inny wymiar i czasoprzestrzeń. Gdybyście mieli okazję być w pobliżu, bardzo polecam to miejsce, leży niedaleko Bristolu.

Z ciekawostek - w wiosce Castle Combe kręcony był w 2010 roku film Stevena Spielberga War Horse. Widzieliśmy go nie tak dawno, ale teraz warto by spojrzeć na niego z nowej perspektywy 🙂

Inną ciekawostką jest fakt, że w tutejszym kościółku Św. Andrzeja znajduje się jeden z nielicznych już działąjących do dziś średniowiecznych zegarów - potężna jest jego konstrukcja 🙂

Kościół w Castle Combe
Kościół w Castle Combe
Castle Combe
Castle Combe
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
02 wrzesień 2013 11:35

Dzięki 🙂

Maltael
02 wrzesień 2013 10:35

świetne fotki 🙂

Anna Piernikarczyk
30 sierpień 2013 09:47

Jak tylko ktoś będzie miał okazję być w pobliżu, to polecam gorąco, warto nadrobić trochę kilometrów zaby poczuć tą atmosferę. W ogóle cały ten region Anglii bardzo pozytywnie wspominam, ładnie, zacisznie i klimatycznie, dużo zieleni, pól, krówki się pasą...

Tadeusz Walkowicz
30 sierpień 2013 09:32

Lubię takie miejsca, piękne zdjęcia.

marian
27 czerwiec 2013 12:45

Urocze miejsce.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Castle Combe

Odkrywaj dalsze nasze podróże
Bristol - zdjęcie

Bristol

Poprzednia podróż

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022